Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Jasiu

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Jasiu

  1. > Standardowa reakcja i odczucia z jednorazowej przejażdżki CVT. > W normalnej, codziennej eksploatacji, to najprzyjemniej działający automat, szczególnie z dużą > benzyną pod maską. To co napisałem wcześniej, że z większą benzyną to tak, ale w połączeniu z 1.8 i 147 koni to słabo wypada.
  2. > Primo - nie piszesz czy te "pół gazu" to w trybie normal czy sport. W trybie ECO W tej wersji był tylko tryb eco i sport. > Secundo - jeżdżę dokładnie takim autem (między innymi). > A poza tym najważniejsze - niemiecki multitronic to spieprzone CVT w wydaniu niemieckim: psuje się i tyle - przynajmniej w porównaniu właśnie z Toyotą. Nie wiem jak psuje się Toyota, to nie mogę w tej kwestii się wypowiadać. Ja już zrobiłem 260kkm i zero najmniejszych problemów > Wadą RZECZYWISTĄ cvt jest gorszy niż w manualu sam start od zera: po prostu zabezpieczyli skrzynię > przed ślizganiem. Przed chwilą zerknąłem na dane techniczne, przyspieszenie jest faktycznie słabe w tym wydaniu Dlatego, żeby to chciało jechać należy wciskać gaz mocniej, a to się wiąże w wyższymi obrotami a tym samym wyciem.... niestety. Przydałaby się benzyna z silnikiem rzędu 190-200 kucy
  3. > Ano właśnie - WRAŻENIA. Nieprawidłowe, a do tego jeszcze tylko (i aż?) WRAŻENIA. > Bo trzeba umieć jeździć taką skrzynią - po co wciskasz do dechy? Jak tak robisz, to dla sterownika > sygnał, że ma dać maxa, więc daje - z czego pretensje? A gdzie napisane, że wduszam do dechy? Wduszasz na pół gazu, a on po prostu prawie nie jedzie, i wyje.... Po prostu za słaby silnik do tego auta przy tej skrzyni. > Po wtóre - jak chcesz "biegów", to sobie ręcznie zmieniasz. Inna sprawa, że wtedy GORZEJ > przyśpiesza, bo najlepiej się przyśpiesza jak obroty są na praktycznie maxa, a nie > niższe-wyższe. > Ja tam jeżdżę różnymi autami i akurat CVT jak dla mnie jest NAJCICHSZE, bo mogę mieć praktycznie > cały czas NISKIE obroty. Tylko trzeba myśleć - i chcieć się nauczyć. Jak ktoś ma problem z > nauką i myśleniem - to trudno. Taki umrze. Przejedź się Avensis w wersji 1.8 benzyna z CVT i zobaczysz o czym mówię. > A jak chcę wyprzedzić takim CVT, to aż głowę urywa. > Lecz, jak ktoś "musi być szarpanym" (przy zmianie biegów) pod PRETEKSTEM dobrego przyśpieszenia... > trudno. Może to nieuleczalne. Jeżdżę niemieckim CVT (multitronic) od 6 lat i zawsze chwaliłem tą skrzynię w tym aucie. Dobrze dobrana skrzynia i moc silnika do samochodu Niestety Avensis w tym połączeniu co napisałem nie działa. Przejedź się to zobaczysz
  4. > zaraz Ci powiedzą że się nie znasz bo CVT to super sprawa, i to wycie też Zależy od silnika... Ja mam tzw. bezstopniową skrzynię... Tylko, że w połączeniu z dieslem tego nie czuć. U mnie nie słychać tego wycia. Wduszam gaz, cichutko coś tam lekko może wyje (ciszej jak przy manualnej i redukcji) ale samochód z chęcią ciągnie do przodu... a w Avensis jest po prostu złe połącznie, ta benzyna z tą skrzynią nie daje rady.
  5. Witam, Przejechałem się dzisiaj testowym autem Avensis w benzynie 1.8 (147 kucy) w automacie bezstopniowym.... Wrażenia: tragiczne.... Wduszasz gaz..... i wyje.... wyje.... jedzie i wyje.... Może gdyby wsadzili tam "zwykłego" automata to by lepiej się jechało, przy najmniej słychać byłby zmienne obroty silnika, a tu nic tylko jedno wycie.... Albo... gdyby wsadzili tam benzynę 200 koni o te wycie trwałoby chwilę. A tak to porażka. Silnik trochę słaby jak na ten samochód, ale z tym wyciem to przegięli. Mogliby chociaż wyciszyć przegrodę silnikową, to by silnikowego wycia nie słychać było.... Szkoda, że nie mieli diesla w automacie, może tam lepiej to jeździ.... Mogliby jakoś zmienić prowadzenie tego drążka od biegów, to idzie jak w bardzo starych autach. Większkość nowoczesnych ma po prostu do przodu i do tyłu.. a tutaj, jakieś zygzaki porobili. Miało to w środku skórę.... ups EKOskórę !!! Myślałem, że tej niby "skóry" w autach nie stosuje się... Ale cóż, byłem w błędzie. Ciekawe jak ona wygląda po 100-200 kkm ? Pozdrawiam
  6. Witam, Przeglądając ostatnio giełdę u sąsiadów natrafiłem na dziwnie niskie przebiegi Mazd... 56300 km lub 56500 km lub 36000km Czy coś w tych modelach jest nie tak? Sprzedawać auto z takim niskim przebiegiem? Ma to sens? Może automaty nie potrafią robić kilometrów
  7. > Kiedy słuchałeś ostatnio kasety w aucie? Tydzień temu Mam fajne kawałki na kasetach, których niestety nie ma na płytach Oczywiście mam podłączoną zmieniarkę i mogę słuchać czego chcę A podwórkowi chłopcy o lepkich rączkach widząc kaseciaka, nie wybijają szyb i nie kradną sprzętu
  8. Jasiu odpowiedział Jasiu na temat - Motokącik
    > Może sam się przejedź, zamiast pytać tu, gdzie 2% userów jeździło którymkolwiek z tych aut. > Ja jeździłem 2 i bez problemów bym wybrał. W salonie można się przejechać z panem sprzedawcą Czyli nie przetestuję samochodu tak jak bym chciał I co to za jazda, która trwa 20 minut Po takiej jeździe, ciężko jest wywnioskować co jest lepsze. Na pierwszy rzut wychodzi, że to prawie to samo. Jeździłeś dwoma więcej niż godzinę? Jak wrażenia z jazdy?
  9. Jasiu odpowiedział Jasiu na temat - Motokącik
    > jak dlugo bedziesz jedzil ? Będę jeździł jakieś 4-5 lat > multitronik to klasyczny automat, cvt czy dsg? Multritronic to bezstopniowa skrzynia.....
  10. Jasiu dodał temat w Motokącik
    Witam, Co wybrać? O to jest pytanie.... Do wyboru mam dwa auta w "tej samej cenie". 1) Skoda SuperB w kombi, silnik 1.8 TSI, skrzynia DSG, wyposażona na maxa. (Platinium) - przebieg 103kkm. Rocznik 2010. 2) Audi A4 w kombi, silnik 1.8, skrzynia multitronic, wyposażona troszkę skromniej niż Skoda, przebieg 160 kkm, rocznik 2010. Cena dokładnie taka sama obydwóch aut. Nie porównuję przestrzeni, bo skoda wygrywa. Chodzi mi głównie o bezawaryjność, komfort. Wybór taki, bo ma byc kombi, ma być benzyna (przebiegi roczne rzędu 11 kkm) i automat obowiązkowo. Pozdrawiam
  11. Jasiu odpowiedział Jasiu na temat - Skośnookie
    > powiem Ci jak wyglada CRV z 2008 2.0 (chyba 140 KM ) automat VS CRV 98 2.0 128 KM manual - wole > swojego starego manuala bo zbiera sie lepiej. Jeśli już to szukaj 2,4 (opinia szwagra - > właściciela wspomnianego wcześniej 2008 ) sam takiego szukał ale mu się nie udało takiego > znaleźć. Co do głośnosci we wspomnianym wczesniej - cisza. Sęk w tym, że interesuje mnie nowy samochód....
  12. Witam z sąsiedniego kącika Zamierzam przenieść się do Was Zastanawiam się nad automatem w benzynie... Przejeżdżam raptem ok.12kkm rocznie, stąd też decyzja padła na benzynę. A automat.... bo lubię W rachubę wchodzi nowe z salonu. Widziałem, że ten automat to raptem 5 biegów posiada Jak dla mnie brzmi to trochę staroświecko Jak to jeździ w bezynie 155 konnej ? Daje radę? Katalogowo wygląda trochę kiepsko W katalogowych danych jest spora różnica automat VS manual..... 0-100 km/h 12,3s VS 10,2 s. Zastanawia mnie głośność silnika przy autostradowych prędkościach w automacie Nie będzie to wyło, jakieś sapanie przy wyższych prędkościach? Jak wygląda "awaryjność" tych jednostek? Pozdrawiam
  13. > Witam serdecznie > znajomy zastanawia się nad kupnem takiego modelu. Najczęściej w ogłoszeniach są oferowane A4 z > silnikami 2.0 TDI. Słyszałem, że tych silników lepiej unikać i że są mocno awaryjne. Czy to > prawda? > Większość fotek które pokazywał przedstawiała samochody z paskudna, olbrzymią łapą na desce > rozdzielczej, prawdodpodobnie jakiś uchwyt na telefon. Czy to jest demontowalne i czy zależy > od rocznika/wyposażenia, czy było montowane we wszystkich egzemplarzach? > Na co warto zwrócić uwagę w A4 z lat 2006-2007? > Pozdrawiam > Fosfor Możesz zdemontować. A silniki? Ile ludzi tyle opini. Ja np. kupiłem 8 lat temu TV firmy LG i wszyscy mówili, że to badziewie.... do dzisiaj działa bez najmniejszych awarii. Brat rok po mnie kupił Panasonica i już dawno go wyrzucił. Kilka razy w naprawie lądował. SIlnik to samo, jak nie katujesz go, wymieniasz oleje,filtry na czas, lejesz dobre oleje i dobre paliwo to możesz dużżżżo przejechać.
  14. Jasiu dodał temat w Volkswagen
    Witam, Który jest ładniejszy przód oraz który z nich jest nowszy ? Czy też może obydwa są "nowe" z tą różnicą, że jeden jest chyba bez ksenonów a drugi z ???? Obydwa niby rocznik 2011.... Pozdrawiam
  15. Jasiu odpowiedział Jasiu na temat - Motokącik
    > Nie odliczałem VAT-u. Kiedy przekazywało się z majątku prywatnego na DG to nie można było tego > zrobić. No wlasnie.... a teraz jak przekazujesz w druga strone to musisz VAT im oddac !!! I to jest chore. Wtedy oni mi nie dali VATu, bo nie mozna bylo, a teraz ja ma im oddac VAT. Chory kraj.
  16. Witam, Pacjent: samochod rocznik 2006 zakupiony na prywatna osobe w 2008. W roku 2011 zalozylem DG i wsadzilem auto w amortyzacje (jako srodek trwaly) na okres 30 miesiecy... Nie odliczalem sobie VATu od wartosci auta. Samochod zakupilem na umowe kupno-sprzedaz. Samochod zamortyzowal sie w listopadzie 2013. Samochod jest wciaz zarejestrowany na mnie jako osobe prywatna. DG z VATem. Teraz planuje auto sprzedac i ksiegowa mowi, ze bede musial zaplacic 19% podatku od sprzedazy auta ! Nie usmiecha mi sie to jakos.... Co z tym fantem zrobic? Oddac w prezencie zonie, wujkowi, tesciowi, bratu ? (Jak tak to jak to zrobic) Pozdrawiam
  17. > Ja zawsze wylaczam silnik jesli pozyczam pradu z aku do odpalenia innego samochodu, wlasnie ze > wzgledu na alternator. Kiedyś ktoś mi powiedział, że u "dawcy" powinien chodzić silnik i wrzucić obroty silnika na około 2000 obrotów i dopiero wtedy odpalać "biorcę"....
  18. > Ja kupowałem u tego sprzedającego. Co prawda D1S. Osram Xenarc - tak jak zaleca producent. Na > moje oko i to co sprawdzałem - oryginały. Świecą jak należy. Przetwornice wciąż żyją > Gwarancja roczna. też jeżdżę na D1S Osram Silverstar Xenarc i polecam Cena coś koło 540 zł za 2 szt.
  19. > Ponad 100% W Danii podobnie Coś około 180% w DK
  20. Jasiu odpowiedział Fatal na temat - Motokącik
    > mam 150kkm auto rocznik 99 Duuuużo Mój teściu ma rocznik 2002 (F Focus sedan 1.8 benzyna bez gazu) i przebieg prawdziwy 32kkm 2-3 razy w miesiącu jedzie na zakupy do Auchana nim +latem raz na 2 tygodnie "trasa" 250 km, zimą..... sporadycznie go rusza..... a tak auto stoi w ciepłym garażu non stop Jak będzie sprzedawał samochód to będzie musiał kręcic licznik do przodu,bo nikt nie uwierzy w taki przebieg.
  21. Jasiu odpowiedział Marcin79 na temat - Motokącik
    > Niema możliwości powtórnej rejestracji auta wyrejestrowanego. Ale możesz sprzedać znajomemu z > niemiec i później odkupić. Od stycznia 2011 mozna ponownie rejestrowac auto, nawet jezeli wlasciciel wciaz jest ten sam. Wazne zebys caly czas mial karte pojazdu.
  22. Jasiu odpowiedział czajnior na temat - Motokącik
    > Brales razem z przetwornica, ze tak drogo??? Coś takiego kupiłem
  23. Jasiu odpowiedział czajnior na temat - Motokącik
    > Nie podejrzewasz, że masz podróby? Kupowalem w sklepie u kuzyna w promocyjnej cenie cos okolo 640 zl za komplet. Zakladalem w serwisie w ktorym serwisuje auta od 8 lat i oni rowniez potwierdzili, ze to oryginaly.
  24. Jasiu odpowiedział czajnior na temat - Motokącik
    > Chyba jakieś dziwne masz te ksenony, bo w większości aut kończenie się palnika widać po różowym > odcieniu świecenia a nie po efekcie migania, który nader często oznacza uszkodzenie > przetwornicy lub podróbie palnika. Przetwornica po iluś tam nieudanych odpaleniach palnika po > prostu się wyłącza. Żarówka Philips D1S.
  25. Jasiu odpowiedział czajnior na temat - Motokącik
    > Słabo mi świecą światła w Passacie (rok 2008, 160 tyś km) > pamiętam że jak auto było nowe świeciły rewelacyjnie. > Czy czas wymienić żarniki ? czy to coś da? Jak się żarnik "kończy" to pojawia się efekt "stroboskopu", czyli po prostu zaczynają coraz to częściej migać jak stroboskop. To jest super sprawa, bo przynajmniej wiesz, że już trzeba zacząć rozglądać się za nowymi żarnikami. Ostatnie żarniki wytrzymały u mnie 4 lata i 80tkm. Szybkość wypalenia zależy m.in. od częstotliwości załączania świateł, od drgań (czyli jadąc po naszych dziurawych drogach, szybciej się zużywają), itp...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.