Skocz do zawartości

Harp

użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 734
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez Harp

  1. 13 godzin temu, Fili_P napisał(a):

    Firma od statków coś na J
    Fachman na każde wiaderko 5 litrowe dolewał 250 ml ksylenu. Trzyma jak głupia chyba zaraz 9-10 rok będzie....

    Pewnie Jotun. Szeroka paleta farb dla przemysłu i domu.

     

    Uwaga odnośnie rozcieńczalnika wyniesiona z ich szkoleń - Czasami trzeba, ale dawać go jak najmniej i nie więcej jak dopuszcza karta. Rozcieńczalnik, substancja lotna, odparowując pogarsza szczelność powłoki i jej działanie antykorozyjne tworząc mikropory. Dach to może nie aż tak wymagająca aplikacja ale w offshore przy 40 letnich systemach już jakieś znaczenie ma.

    • Lubię to 1
  2. Ja mam takie obserwacje z BMW X3 20d 2019, że zużycie zależy od obciążenia silnika i teorię do tego, że przy małym obciążeniu nie trzeba redukować tlenków azotu bo nie powstają dzięki działaniu EGR i eliminacji nadmiarowego tlenu.

    Bowiem tlenki azotu tworzą się gdy w wysokiej temperaturze jaka panuje w cylindrze jest wolny tlen i azot. 

    Recyrkulacja spalin ma za zadanie doprowadzić do cylindra tylko taką ilość tlenu jaka jest potrzebna do spalania paliwa. Coś jak przepustnica i mieszanka stechiometryczna w silnikach o zapłonie iskrowym. 

    Przy większym obciążeniu zawór EGR jest zamykany i powstają tlenki i do gry wchodzi katalizator z mocznikiem. 

    U siebie widzę że przy delikatnej jeździe z przepisowymi prędkościami zużycie jest poniżej 0,2L/1000km, gdy trasa jest szybka w Niemczech 140-160km/h to zużycie rośnie do 1L. 

    • Lubię to 2
  3. 2 godziny temu, irishpiter napisał(a):

    A nie mają nawierzchniowych tze hardtop odpornych na UV ? Pytam bo sam się zastanawiam i mam trochę takiej od Jotun.

    Jotun ma fajne karty katalogowe. Wklep nazwę i zobacz czy może pozostać jako nawierzchniowa przy ekspozycji na UV. 

  4. Robimy konstrukcje aluminiowe na wiatraki offshore i wcale drożej nie wychodzi jak stal i ocynk. Aluminium teraz ostro drożeje ale kg wczoraj kosztował 18,40 PLN/kg, stal jakieś 3,85 do tego ocynk do 3 PLN. Aluminium nie trzeba malować, tak samo ocynku ale jak ma być w kolorze to będzie to koszt podobny w obu przypadkach. Aluminium maluje się jak najbardziej farbami płynnymi. Inny jest podkład do aluminium ale i ocynk wymaga specjalnego podkładu. 

    No i cena, aluminium jest lżejsze 2,85 raza, więc jak to uwzględnimy to konstrukcja powinna kosztować już podobnie. 

    Trudniej znaleźć jednak spawacza...

  5. 24 minuty temu, hebel napisał(a):

    Pomyliłem poliuretan z epoksydem, oczywiście poliuretan dałem, pamiętam że strasznie się tym malowało farba schła zanim doleciała z pistoletu do profila tworząc szorstką powierzchnię IMG20240426205258.jpg.30f74d0e4d29c9ab4aedb8b17c68b538.jpg

    Bo to generalnie do aparatów hydrodynamicznych ;)

  6. 2 godziny temu, hebel napisał(a):

    Ale co konstrukcję?

    Podkład plus jakaś farba okrętowa epoksydowa, ale że po malowaniu cięte jeszcze było to i ruda tu i tam wyłazi 

    Elegancko!

    Full wypas to byłoby dać najpierw do cynkowni ale i koszty 2,6 -3pln/kg. No i uwaga, że farba okrętowa to moja branża - epoksydy nie są specjalnie odporne na UV i kredują i powinno pomalować się to jeszcze poliuretanem. 

     

    Jakby ktoś chciał budować z aluminium, ja kiedyś podziałam według twojego wzoru, to kupujcie w gatunku 6082. 

    • Lubię to 1
  7. Tacie, którego hobby na emeryturze jest palenie w kominku a który z wiekiem osłabł, kupiłem taką:

    https://allegro.pl/oferta/luparka-do-drewna-hydrauliczna-rebak-zestaw-stojak-hl760ls-scheppach-13775263373

     

    Był sceptycznie nastawiony bo co siekiera, to siekiera a jak nie idzie to kliny... Po próbach, na jakichś pokręconych klockach, był zachwycony. Klocki idą bez wysiłku. Pół roku temu kosztowała 1100,-

     

    Wady - nóżki za wysokie ale można skrócić mając  spawarkę. Popychacz mógłby być większy i o kształcie zapobiegającym wyskakiwaniu klocka. A tak to musi być równo ucięty.

    • Lubię to 1
  8. 3 godziny temu, 4thelement napisał(a):

    Pokaz no tabliczkę znamionową tej myjki co daje 180 ciśnienia 

    Bo wydaje mi się że mylisz pojęcie "ciśnienie max" z ciśnieniem roboczym 

    Masz rację i chyba jest to taki standard przy podawaniu parametrów: 

    Parametry techniczne

    moc: 3000 W

    wydajność: maks. 600 l/h

    ciśnienie robocze/ ciśnienie znamionowe: maks. 15 MPa (150 bar)

    ciśnienie: maks. 18 MPa (180 bar)

    długość przewodu zasilającego: 5 m

    • Lubię to 1
  9. 15 minut temu, DarekB napisał(a):

    Nie no mam coś takiego nad bramą, takie masywne ni to sprężyny, ni to zwoje czegoś... 15 lat nie było ruszane, nigdy się tym nie interesowałem bo brama działała w moim przekonaniu dość lekko i bez problemów.

    Jak się sprawdza czy brama jest ustawiona odpowiednio?

    Ciężar bramy ma być zrównoważony sprężyną tak że ani nie opada ani nie jest wciągana do góry co może powodować większe opory dla napędu by pchnąć ją w dół.

     

     

    • Lubię to 1
  10. 11 godzin temu, DarekB napisał(a):

    Ja mam pasek. Przy podnoszeniu jest ok, ale przy opuszczaniu trochę się luzuje po tej stronie, gdzie nie ma połączenia z tym ramieniem do bramy i próbuje wyjść z szyny. Nie jest bardzo napięty to go jeszcze trochę naciągnę.

    A sprężynę równoważącą masz dobrze naciągniętą?

  11. 11 godzin temu, 62545tomasz napisał(a):

     

     

    Siła mycia to wypadkowa ciśnienia i wydatku wody + rodzaj dyszy i myślę że do zadań domowych fajnie jest mieć te 180 bar i 600 litrów - przy tych parametrach to czuć już w rękach że to działa, jest też ostrzeżenie by uważać przy myciu auta z pełną mocą. Mam podstawowego Karchera i tę z lidla PHD 180 i różnica jest bardzo duża.

    Ten Stihl ustępuje chyba parametrami stalco. Dobrze też rozważyć gwarancję, serwis i dostęp do części zamiennych i tutaj Karcher pewnie będzie wygrywał.

    • Lubię to 1
  12. Kolega @punktak bardzo dobrze pisze - instalacja PC im prostsza tym lepiej i ekonomiczniej działa, będzie też mniej problemów serwisowych z siłownikami, sterownikami. Sterowalność wodnego ogrzewania podłogowego jest tak niska, że sens regulacji występuje dopiero przy planowanej zmianie na kilka dni. Przy małym domu traci sens. Można to robić manualnie na rozdzielaczu.

    • Lubię to 1
  13. Gips szpachlowy. Jak chcesz masę gotową to np. Knauf Fill & Finish, ale przy głębszych ubytkach, według mnie, bardziej sprawdzają się masy proszkowe.

     

    1. Usunąć co odpada.

    2. odkurzyć

    3. zagruntować

    4. wypełnić masą tyle razy aż nie będzie dołka po wyschnięciu

    5. wyszlifować kostką 150

    6. pkt. 2 i 3

    7. Malować

    • Lubię to 1
  14. 1 godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

    A właśnie, gdzie reguluje się temp. podłogówki?

    Bo kobity narzekają, że podłoga zbyt chłodna ....

    Jak dom "ciepły" - dobrze zaizolowany, powierzchnia podłogówki odpowiednio duża, brak innych grzejników które można wyłączyć i temperatura powietrza jest komfortowa, to podłoga może wydawać się chłodna bo jest mała różnica pomiędzy nią a otaczającym powietrzem. Po prostu wystarczy mieć temp. podłogi np 27*C by w domu było ciepło, ale jest to zbyt mała temperatura dla ciała by odczuwało przez dotyk powierzchnię jako ciepłą.

     

     

    • Lubię to 3
  15. Najwygodniej byłoby mieć sterownik pogodowy i dobrać sobie komfortową krzywą - wtedy automat będzie pilnował jak najniższej i optymalnej temperatury.

     

    CWU - od 50*C zaczyna się też bardziej intensywne wytrącanie kamienia więc i szybsze zabrudzenie zasobnika szlamem. Zwiększają się też straty postojowe. Opcja z okresowym wygrzewaniem wydaje się mi być bardziej optymalną.

    • Lubię to 3
  16. Duże rabaty są na podstawowy silnik bez Xdrive - ponoć w walce o obniżenie średniej emisji spalin przez markę.

     

    Inna sprawa, że dotychczasowi użytkownicy 5 dostrzegają w pewnych kwestiach regres co do tego co oferuje nowy model. Brak części wyposażenia komfortowego, poczucie mniejszej "mięsistości" auta a bardziej takiego plastikowego, brak części mocniejszych silników. Ogólnie odczucia, że to auto jest w pewnych kwestiach "tańsze" od poprzedniego.

     

  17. Jak kolega @irishpiter pisze Jotomastic jak i inne mastyki jak Hempadur Mastic tolerują pewne zanieczyszczenie rdzą powierzchni przed malowaniem, ale nie może to być luźna, wartwowa rdza bo o nowe spękania będzie łatwo i efekt będzie marny.

    Jeżeli jest jest to tylko powierzchowna rdza to można poprzestać na myciu ale takim min. 300 bar, które odbije ewentualne luźne stare farby, zmyje bród a jak jest obawa, że powierzchnie mogą być zatłuszczone to poprzedzić mycie detergentem z ciepłą wodą.

     

    Wspomniane Sa2 jest już poważnym czyszczeniem strumieniowo-ściernym czyli piaskowaniem, które wykonuje się szlaką pomiedziową lub śrutem (piasek kwarcowy jest zakazany), kiedy to powierzchnia stali pozbawiona jest rdzy, starych powłok do stopnia że bez powiększenia tego nie widać. Do tego uzyskuje się dobrą chropowatość i przyczepność nowych powłok.

    Jak rdza jest do usunięcia to takim minimum to jest oczyszczenie mechaniczne do klasy St2 - szczotki na szlifierkach, młotki igłowe... do stopnia że usuwasz większość rdzy która odchodzi. Dokładniej znajdziesz w internecie.

     

    Trochę kontaktów gdzie doradzą co chcesz kupić:

    http://www.farby-przemyslowe.com/

    https://www.marfarb.pl/farby-przemyslowe/

     

    Kamil Kołpak
    Yard/EPC/Applicator Manager
    FROSIO Certificate No. 7096
    Jotun Europe Sales

    Jotun Polska Sp. z o. o. as Agent Jotun Paints (Europe) Ltd.

    ul. Magnacka 15

    80-180 Kowale, Poland
    Mobile: +48 603 645 005
     

    Adam Wysokinski

    Sales Manager

    Hempel Paints (Poland) Sp z o.o.

    Mob: +48601630962

     

     

  18. 1 godzinę temu, 47Walc35 napisał(a):

    A propos jazdy wokół komina i ciut dalej, co sądzicie o takim wynalazku. 

    https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/peugeot-1007-lpg-2-tronic-automat-ID6GaOnO.html

    Mały, niestety ponoć średnio zwrotny, silnik ok, nie wiem co sądzić o skrzyni biegów. 

    Bardzo wdzięczne autko. Miałem jakąś zboczoną frajdę jak nim jechałem.

    Z przodu bardzo przestronny i dające poczucie jazdy z dwie klasy większym.

    Nasz był bogato wyposażony.

    Dużo schowków, miejsce na torebunię żony.

    Fajne odsuwane drzwi, dla dziecka super, do tego fotel pasażera ma możliwość składania także od strony kierowcy więc można wysadzić, zapakować dziecko bez wysiadania. Kanapa z tyłu przesuwna ale tylko dla dziecka.

     

    A teraz najważniejsze - zapomnij. Znajdź moje wpisy o walce z naprawy sterownika skrzyni biegów. To auto staje się nienaprawialne. Nikt nie chciał podjąć się naprawy a kupić prawie już się nie da. Sterownik na podmianę musi mieć pełną zgodność wyposażenia a tych było sporo kombinacji a aut wyprodukowanych bardzo mało. Ja znalazłem w Kazachstanie, Ukrainie i Holandii i ten ostatni zakupiłem bez gwarancji działania. Dalej potrzebny był serwis, który na Twoją odpowiedzialność robi adaptację z nadzieją, że nie ucegli i tak nie działającego auta.

     

    Jakby nie problemy cyklu życia produktów, to dalej by cieszył.

    • Lubię to 1
  19. A rurkami te drgania nie są przenoszone?

    Te drgania pochodzą od pompy wody, przepływu cieczy? Może warto popatrzyć na poprawność wykonania instalacji? Np. czy nie zamyka się za wiele zaworów termostatycznych i brak jest zaworu upustowego lub czy jakiś zwrotniak nie drga. Lub czy chociaż przepływ na pompie nie jest ustawiony za duży.

  20. W dniu 11.02.2024 o 14:12, ccLot napisał(a):

    @sdss niezła różnica w cenie DE vs PL. U nas ta myjka kosztuje 1500 zeta:totalszok:

    Swoją właśnie tam kupiłem i często, ale nie zawsze jest tam taniej.

    Teraz zbieram się by przećwiczyć jak gwarancja zadziała i czy jest opcja załatwienia przez PL.

  21. 7 godzin temu, sdss napisał(a):

    Nie jest kieszonkowa, warto o tym pamiętać bo płeć słabsza może mieć problemy. 
    Dokupiłem , pianownice i szybko złączki z Ali i jest ok. Wąż niby ma się nie skręcać , a się skręca. Fajny wąż to jest w marce na K taki szary.

    Prześlij jaka to pianownica i złączki. 

  22. Mam tę Parkside Performance od niedawna i moc mycia (ciśnienie i wydatek wody) jest nieporównywalnie większa od podstawowego Karchera którego też mam. Bolą ręce od trzymania lancy. Waży też bardzo dużo.

     

    Ale mam też i usterkę - nie wiem czy w transporcie i nie zauważyłem czy przy przenoszeniu od tego ciężaru, obudowa pękła. Zobaczę jak z gwarancją mi pójdzie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.