Zawartość dodana przez janist
-
Już niedługo sami zatankujemy gaz do samochodów
To bardzo zła wiadomość. Teraz będę musiał sam się schylać i brudzić. Ja tam nie mam problemu, żeby poczekać.
-
hamulec tyl cos trze podczas jazdy a kolo robi sie cieple ..
> witam, czy ktos wie jakie czesci zakupic do tylnego hamulca do cromki 1.9 16V? D ? mam problem ze > cos mi trze (piszczy), jak wcisne lekko hamulec przestaje moze sie zdarzyc ze to pomaga i > przestaje piszczec a potem zaczyna ponownie. oczywiscie kolo sie grzeje... zastanawiam sie czy > nie przeczyscis ukladu z nalotu i rdzy bo miom zdaniem cos sie przywiesza ale pytanie jest jak > rozbiore a sa np jakies sprezynki ktore lubia robic to zatrzymam auto sobie.. wiec tak > pomyslalem ze wpierw podpytam kupie na wymiane a jaka cos juz powie papa to bede mial zapas. > mozge prosic o podpowiedz? moze juz ktos rozbieral tyle szczeki? jakies wskazowki? > pozdrawiam i dzieki za info ! I ja miałem to samo. Pomogło czyszczenie. Nie polecamy wymiany klocków jeśli nie są zużyte. Trzeba mieć talent, żeby coś zgubić. I raczej daruj sobie jakieś smary. Nie ma takiej potrzeby.
-
Wina gazu czy nie?
> Pewnie LPG jest przynajmniej źle ustawiony. 30kkm było ok. zmieniam świece (auto ma70kkm i raczej nigdy nie były zmieniane) i zobaczymy.
-
Wina gazu czy nie?
> Może masz nieszczelność w rurce od baku do filtra lub od filtra do parownika. No to chyba problem byłby na gazie.
-
Wina gazu czy nie?
Witam, auto Corsa D 1.2 80KM. Instalacja Stag chyba 300. Po uruchomieniu (niechętnym ) zimnego (czyli teraz ok 20C) i przed przełączeniam na gaz auto nie chce jechać. Tak jakby nie miało mocy. Po jakiś 100m wszystko OK. Co to może być?
-
Piszczy
Przyczyna piszczenia zlokalizowana. Od zewnętrznej strony klocka jest (nie wiadomo po co) taka blaszka (z oznaczeniami ipt). I ta blaszka była zagięta. Tak jakby krawędź ktoś klepnął młotkiem zagiął i zaklepał. Efekt taki, że na niewielkiej części ta blaszka miała podwójną grubość. W efekcie klocek był lekko przekoszony. Póki było czysto to nie przeszkadzało. Jak się zawaliło pyłem z klocków to się klinował. Wywalenie tej blaszki i wyczyszczenie blaszek na prowadnicach załatwiło sprawę. Tajemnicą zostaje tylko skąd ta zaklepana blaszka. Auto mam od nowości, klocki nigdy nie wymieniane. Musiał tak wyjechać z fabryki.
-
Piszczy
> Klocki nie wracają na miejsce. Lekko dotykają tarczy. Nagrzewają się i piszczą. > Kiedy wciskasz hamulec zostają dociśnięte z pełną siłą i przestają piszczeć. > Dlatego od czyszczenia powinieneś zacząć. To częste zjawisko. > Pozdrawiam. Dzięki. Tak mi się właśnie wydawało, że może być coś w tym rodzaju.
-
Piszczy
> pewnie zaraz przeniosą Ci to do właściwego kącika A jaki jest właściwszy kącik? > wyciągnij klocki, wyczyść porządnie prowadnice, nasmaruj odpowiednim >specyfikiem i już Czyli co? Nie wymieniać klocków. W zasadzie to jak piszczy nie przy hamowaniu a wręcz "naprzeciwpołożnie" to rzeczywiście możliwe.
- Piszczy
-
dziwne wskazania rezerwy
> Zauważyłem, że producenci stosują rozwiązanie gdzie rezerwa "schodzi" bez względu na zużycie > paliwa. Coś takiego miałem w fabii i teraz w fiacie linea. Jak tylko zapali się rezerwa to > stan wg wskażnika spada, mimo że jedzie się na gazie a benzyny nie ubywa. No właśnie chodzi o to czy tak jest czy to usterka.
-
dziwne wskazania rezerwy
> bo te 10 masz w baku, pływak tonie bo jeździłeś ze zbyt małą ilością paliwa i się zatarł. Norma w > autach z lpg jeżdzących z małą ilością paliwa. Szwagier miał tak niedawno w pandzie, > pokazywało rezerwę a w baku 15 litrów Jeśli się zatarł to z innego powodu. Zawsze jak tylko zapali się rezerwa wlewam 20 litrów. No ale to by rzeczywiście tłumaczyło sprawę.
-
dziwne wskazania rezerwy
> A w Corsie D nie jest przypadkiem tak jak we francuzach, że wskazanie poziomu paliwa jest obliczane > na podstawie zużycia paliwa z kompa ? Jak jedziesz na gazie to wskazówka i tak opada, pomimo > że ze zbiornika nic nie ubywa. Raczej nie bo 20 litrow starcza mi na jakieś 2500km. Chyba, że to o czym piszesz działa tylko od momentu włączenia się rezerwy.
-
dziwne wskazania rezerwy
> pływak do wymiany kolego, powodem jest brak benzyny to czemu wchodzi o 10 l za mało?
-
dziwne wskazania rezerwy
Witam, pacjent to Corsa D 1.2 80KM+LPG. Tankuję rzadko i zawsze 20 litrów. Ale jedna sprawa nie daje mi spokoju. Wskazówka poziomu paliwa dochodzi do początku czerwonego pola, kontrolka rezerwy się zapala i wtedy wskazówka zasuwa do 0 w zastraszającym tempie. Wskazuje prawie 0 po jakiś 40km mimo, że jadę na gazie. Ostatnio po takiej sytuacji zatankowałem do pełna i weszło mi 35 l a pojemność zbiornika jest 45l. O co chodzi? Wszystko wskazuje na to, że mam jeszcze ok. 10l a ta wskazówka zapiernicza jak szalona i mnie stresuje.
-
Dzwonek - warto oddawać auto do ASO?
> Dąbrowscy na Paczkowskiej 26. No to w gtd rok temu mi mówili, że robią dla Toyoty. Myslałem, że już nie. Ogólnie to, IMO, nie ma większego sensu, zeby naprawy blacharsko-lakiernicze robić w ASO. Czy jest jakieś we Wrocławiu, które robi samodzielnie? Wszystkie chyba robią w "zaprzyjaźnionym" warsztacie.
-
Dzwonek - warto oddawać auto do ASO?
> Mogę Ci polecić jeden z warsztatów we Wrocławiu, do niedawna wrocławska sieć Toyoty robiła u nich > całą blacharkę/lakiernictwo. > Swoją Astrę naprawiałem u nich bezgotówkowo i naprawdę się postarali, żeby było auto dobrze > zrobione. gtd? Robili też albo robią dla ASO Lexusa. 2 razy tam robiłełem auta w odstępie 8 lat. Jestem super zadowolony. Mój udział sprowadził sie do zgłoszenia szkody, umówienia likwidatora i podpisania kilku kwitów. Przyjechałem swoin autem, wyjechałem zastępczym a przy odbiorze odwrotnie. Robora wykonana rewelacyjnie. Nawet tablicę rejestracyjną naprostowali tak, że jakbym wiedział to bym nie zamawial drugiej.
-
Jakie opony polecacie? 205/55 r16
> dunlop jest twardy i trzeba porzadnie zagrzac lacka zeby zaczal tracic trakcje. Paskudny na mokrym. Jakiś Dunlop czy blueresponse? W testach wypada OK
-
Jakie opony polecacie? 205/55 r16
> Sam nie wiem, na razie się chcę rozeznać, może ktoś z jakichś korzysta. Na pewno chce nowe a nie > jakieś używki czy bieżnikowane. Ale i nie najtańsze. Pewnie do 250 zł za szt. Ja jestem prawie zdecydowany na Dunlop Bluresponse. Kosztują jakieś 280zl, wydaje mi się, że Semperity speed life (255zł) są też OK. Tyle, że 250 to nie wydaje mi się niższa półka cenowa. Niższą półką były by np. kormorany za 195.
-
Jakie opony polecacie? 205/55 r16
> baloon.pl i oponeo.pl - tam masz przegląd cenowo jakościowy opon. Na każdych, nawet tych > najtańszych da się jeździć. Następnym razem zanim szwagier kupi kolejny za duży i za drogi > samochód, niech najpierw sprawdzi ile kosztują opony i inne części eksploatacyjne - będzie > mniej rozczarowań i wbijania zębów w tynk . Co do wielkości samochodu. Ja będę zakładał taki rozmiar do Corsy. Co do ceny. A może jest bogaty ale ma jakieś inne powody. Co się czepiasz? Może lepiej nie wyciągaj pochopnych wniosków. Do wątkotwórcy. Jaki budżet?
-
Rozmiar opony
> IMO różnicy nie odczujesz. > Może na suchm będzie min [2-9% lepiej kleić i osiągi spadną [2-9% ?
-
Rozmiar opony
> Ale tutaj jest mowa o kołach, które już są (zapewne z opla) i nie było też informacji, że obcierały > opony 195. > Więc przyjąłem, że na 195 jest ok i dlatego dalej uważam, że nie ma problemu z ET Dokładnie. Na 195 nie ma jakichkolwiek problemów. Chyba zaryzykuję. Najwyżej pojawi sie jakieś ogłoszenie na giełdzie.
-
Rozmiar opony
Zerknijcie na tą stronę . Wygląda na to, ze na rynku niemieckim 205/55/R16 była nawet montowana fabrycznie.
-
Rozmiar opony
> jedno z drugim. Bo tak na prawdę oba wymiary zwiększasz. Jasne: szerokość 10mm średnica 11mm > na dobiciach, przy skręcie będzie ocierać o nadkole albo rant błotnika. Racja. Popatrzyłem i jeśli chodzi szerokość nie powinno być problemu. Do rantu błotnika jest teraz jakieś 60mm. Trudno mi powiedzieć ile się ugina zawieszenie.
-
Rozmiar opony
> Może być ciężko, bo z tego co widzę tam już niewiele jest miejsca w nadkolach. Ja bym najpierw > przymierzył. Popatrzę. Myślisz o średnicy czy szerokości?
-
Rozmiar opony
> porównuj do seryjnej i dobieraj tak, by różnica w średnicy była jak najmniejsza > wybierając oponę szerszą, na większej feldze musisz wziąć niższy profil > a niższy profil kosztuje więcej naprawdę? dzięki stary. Skrótowo: Ta co mam jest oryginalna ale 1% większa niż inna oryginalna. Ta co chcę kupić jest 1.7% większą niż ta co mam i 2.7% większa niż inna oryginalna. Chcę kupić 205/55/r16 bo jest znacznie tańsza. Pytanie czy są jakieś przeciwwskazania?