Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

mmaciejosss

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. mmaciejosss odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
  2. a np Hyundai I30 , nowy 1,6- 150km ? chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://dmassets.hyundai.com/is/content/hyundaiautoever/Cennik-i30-Wagon-PY2026-MY2026pdf
  3. te 2x do roku RWD nie wiem czy potrzebne na wyjazdach raz na jakiś czas w las czy też szutr , a na coraz większej ilości jazdy po A czy też S to nie jest potrzebne . podejrzewam , że wyposażenie w mocniejszej wersji i tak jest wystarczające , a spalanie będzie podobne . Ciężki wybór , jaka różnica w wyposażeniu poza napędem ? Ja bym szedł chyba w moc jak nie jeździsz w Alpy na narty , jeśli jest odwrotnie gdzie większość to Alpy i Zakopane zimą , to lepiej RWD
  4. jak już pisałem "zalecane" . Nikt tego nie robi w nowych autach bo "po co" , a że aku naładuje się w trasie to owszem tak ale i lekki mit to jest ( lekki zaznaczam ) W starszych autach bez SS przy silnikach 1.2-1.4 były aku 50Ah , dziś potrafią ładować tam nawet 70Ah , bo częściej SS chodzi i niszczy aku chwilowym częstym w mieście obciążeniem ( sporym obciążeniem ) . Osobiście wyłączam zawsze SS w służbowym I30 , natomiast w Vitarze MH mi to nie przeszkadza , wręcz się podoba , bo odpalanie silnika jest niezauważalne i tylko po obrotomierzu widać że silnik chodzi ( Vitara ma aku 45Ah )
  5. aku czy nowy czy stary zalecane jest raz na jakiś czas ( pół roku ) podpiąć do prostownika . Im starszy tym na dłużej i jak to mówią 1-rok=1h , 2lata=2h , 3lata-3h ...... 6-lat ( jak nadal 3-ma ) =6h ale już częściej niż 1x na pół roku .
  6. o ile się nie mylę to kilkanaście lat temu w PRC był produkowany jeden model VW Polo , jeden kolor ( czerwony ) , jedna tapicerka , jedno wyposażenie w tysiącach sztuk , za dość bardzo dobrą cenę jak na tamten czas . Nic nie mogłeś dołożyć bo taka wersja przypływała w kontenerach z Chin jako gotowiec. Było tanio miało swoich klientów w UE . Kto wie czy ten Taigo też taki nie jest , ale ma np kilka kolorów
  7. Taigo bardzo mało widać na ulicy , podobnie jak najnowsze Polo . Mają zapas cenowy to ruszył eksperyment promocji w dobrej cenie .
  8. Ostatnio na rozmowie z jednym mechanikiem , powiedział mi , że idealne odcięcie to wada w nowych samochodach. Co za tym idzie . Jak jedziemy drogą nieoświetloną to "idealne odcięcie " nie doświetla nam znaków tylko jego "słupki" Ponoć niektórzy producenci aut stosują małe odbłyśniki w autach by lekką poświatą świeciły w fluorescencyjne znaki drogowe by było je widać . Po sprawdzeniu w I30 właśnie tak jest , że wysyła z lamp soczewkowych lekką wiązkę do góry by podświetlić znaki zamiast czystej linii w dół prawda wg Was czy mit ?
  9. to było bardzo tanie auto jak na 2019r
  10. jak ja kupowałem w 2003r Fabię 1,2-12V-64km w wersji z klimatyzacją i lakierem metalik , płaciłem 40kzł , sąsiad miesiąc wcześniej za Octavię I 1,4-16V-75km bez klimy płacił 46kzł , dziś te ceny skoczyły od min 2x tyle
  11. Qrde , jeszcze kilka lat temu można było kupić Golfa GTI w top wersji lub w miarę klasę D , a dziś dopasioną klasę B za tyle kupisz . Pamiętam jak Superb kosztował 110kzł , a za to była dopasiona Octavia
  12. chał macz ?
  13. mmaciejosss odpowiedział Marcin79 na temat - Motokącik
    dziś jadę sobie spokojnie I30 - 1.5.0.km/h , przede mną Tesla ( nie wiem Y , taka jajkowata dualmotors ) i , że mu siedziałem na ogonie ( przy -km/h 120km/h , jak nie przyp....ł to odszedł jak ja od 50-80km/h do 150km/h i tak chwilę trzymał ( jakieś 500m przede mną ) , gdy go swoim tempem dogoniłem , akcja się powtórzyła ( bo zwalniał do 120km/h ) i znowu depnięcie do 150km/h i tak z 4-6x - nie dał się wyprzedzić i tyle , a ja szybciej i tak nie chciałem . po ok. 20km nadal był przede mną na widoku oka . Co mu to dało nie wiem
  14. ten 1.5TSI jest na prawdę niezły nawet w takiej Octavi IV , mało pali ma dość dobrego kopa , ale jak już lekko kręcisz na obrotach . to samo ma 1.0TSI , na niskich obrotach nie za bardzo jedzie ( wersja 95km ) bo ma bardzo długie biegi ( 1-55 , 2-105 , 3-145? dalej nie próbowałem , ale ma jakiś dziwny kaganiec ta Fabia , bo po 185+ już za za bardzo nie chce czy to 4 czy 5 bieg
  15. wiele aut już zjeździłem , ale w Skodach ( Octavia II , Fabia II / IIFL ) głośniki przy minusowej temperaturze grają jakby w jakimś plastiku były osadzone . 0 basu i niskich tonów . Jak auto wewnątrz się nagrzeje czyli po np 20-30min grają już normalnie . W innych autach tak nie miałem ( I30 , Vitara , Fiat .... ) Też tak macie w swoich autach przy fabrycznym nagłośnieniu ?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.