Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kamilk_26

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kamilk_26

  1. > przyjacielu wlacznik o ktorym piszesz nie jest od ryglowania jest > wlacznik od zamka centralnego krotko mowiac wlacza zamek lub go > rozlacza ryglowanie w efkach jest mechaniczne niestety To proszę spojrzeć w: 1 - schemat elektryczny najlepiej z WOA na schemat 7 bądź 13 i odszukać przełącznik S41. O nim właśnie mówię i popatrzeć jak jest podłączony. (w drzwiach pasażera jest S42 i on rzeczywiście służy do zamykania centralnego) 2 - rozebrać drzwi kierowcy i wizualnie obejrzeć w jakiej sytuacji on załącza i co się dzieje po jego załączeniu. Z moich obserwacji wynika że: a) - zamknięcie zamków kluczykiem nie powoduje wyzwolenia tego przełącznika więc nie ma on nic do sterowania centralnym zamkiem. Zamki są sterowane poprzez dociągniecie siłownika przez kluczyk do pozycji zamkniętej a dopiero siłownik w tej pozycji zwiera wewnętrzny styk (piny 5 (masa) i 4 na siłowniku) i daje masowy sygnał (przewód BRRT) do centralki aby wyzwolić zadziałanie pozostałych siłowników b) - przekręcenie bębenka zamka dalej (czyli do pozycji poziomej) powoduje załączenie przełącznika. W tej chwili słychać taki charakterystyczny dźwięk z pozostałych drzwi. Po oględzinach drzwi okazuje się że nie da się ich w żaden sposób otworzyć czyli są zaryglowane. c) - Przy otwartych zamkach wcisnąć przełącznik np płaskim śrubokrętem - efekt: Zamki się zamykają po sprawdzeniu zamki pasażerów są dodatkowo zaryglowane oprócz drzwi kierowcy ponieważ bębenek jest w pozycji pionowej a nie poziomej. d) - wyjąć zamek i sobie po przepychać zapadki i popatrzeć co się dzieje w jakiej pozycji; kiedy można zamek otworzyć a kiedy nie. 3 - wyjąć siłownik z drzwi kierowcy i pasażera i podać napięcie na jednym i drugim na pin 2(+) 6(-) Siłownik z drzwi kierowcy da się ręcznie wyciągnąć a z drzwi pasażera nie bo będzie zaryglowany. W schemacie widać że Siłownik drzwi pasażera ma dodatkowy pin nr1 (kierowcy go nie ma) i on jest odpowiedzialny za ryglowanie jak nie ma na nim masy to zamyka z ryglowaniem a jak jest masa to zamyka bez ryglowania. Czyli można zrobić jeszcze jedno doświadczenie z tym że (+) podajemy na pin 6 a (-) na pin 1 i 2 przy takim podłączeniu siłownik drzwi pasażera zamknie się ale nie zarygluje. aby otworzyć zaryglowany siłownik wystarczy mu podać napięcie na pin 2 i 6 w odwrotnej polaryzacji. Więc ryglowanie w astrze realizowane jest mechanicznie ale tylko w przypadku drzwi kierowcy. Pozostałe drzwi ryglowane są elektrycznie poprzez siłownik. Siłownika nie rozbierałem ale skubaniec jak się zarygluje to nic mu nie zrobisz dopóki nie podasz mu napięcia aby się sam otworzył. Oczywiście napięcia należy podawać na siłowniki na króciutką chwilkę bo jak się przyłoży na dłuższy czas to pewnie się spali siłownik. A zapomniałbym Piszę to tylko po to bo z moich obserwacji wynika że ten przełącznik służy do ryglowania a nie do sterowania centralnym. Na pewno jest tak w moim autku. Pozdrawiam
  2. > Nie ma więc możliwości odpięcia czy nawet zniszczenia cięgła tak by > można było otworzyć drzwi kierowcy ? > Dojazd takiej firmy + koszt robocizny wyniesie więcej niż kupno > tapicerki z odzysku. Nie no możliwość jest. Drzwi kierowcy blokowane są mechanicznie przez bębenek zamka. Jeżeli się go przekręci w pozycję poziomą to cięgno jego które idzie w dół do zamka nie pozwala na ruch dźwigniom przy zamku. miałem to wszystko na wierzchu i nie wygląda tak strasznie i skomplikowanie a nawet konstrukcja jest bardzo prosta. Z tym że piszesz że po zamknięciu nie da się otworzyć. Czyli jak to mam rozumieć że nie możesz przekręcić kluczyka w drzwiach kierowcy ani pasażera a w drzwiach kierowcy kluczyk jest w pozycji poziomej?? Bo jeśli tak to znaczyłoby że masz zaryglowane pozostałe drzwi przez siłowniki (odłączenie napięcia i centralki nic nie da) a dodatkowo w drzwiach kierowcy masz zablokowaną wkładkę zamka (bo w oryginale tylko ona ryglowała zamek w tych drzwiach) bądź ktoś grzebał i wymienił siłownik w drzwiach kierowcy. Jeszcze jest taki przełącznik na bębenku drzwi kierowcy odpowiedzialny za ryglowanie pozostałych drzwi. żeby coś zrobić wypadałoby go odłączyć. On ma swoją wtyczkę na dole drzwi. Ogólnie Jest troszkę dłubania ale jak nie widzę tego przed oczami to ciężko mi powiedzieć co można by zrobić. Więc jeśli masz możliwość dostania się do zamka (klamki drzwi kierowcy) od tyłu to pasowałoby ją odkręcić i po odpinać cięgna wtedy zamek powinien się dać otworzyć. Siłownik w tych drzwiach w oryginale nie ma rygla wewnątrz siłownika wiec nie powinien ten siłownik jeśli nawet uszkodzony stawiać dużego oporu (przynajmniej w moim roczniku tak jest )

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.