Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kamilk_26

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kamilk_26

  1. > IMHO najlepsze wyjście to regeneracja tego co masz na oryginalnym zestawie naprawczym. U Drypy jest za 60 zeta. Obejrzałem ten zestaw od Drypy i wygląda tak jak ten co ja zamówiłem (też niby oryginał). Moje obawy budzi ta okrągła mosiężna śrubka wypełniona gumą. Właśnie taka mi została i nie pasowała w reduktorze. Z tego co się orientowałem to ja mam starszą wersję reduktora. Ta dźwigienka na zdjęciu wygląda ok ale muszę porównać ze starymi częściami (gdzieś powinny leżeć w domu). Poza tym troszkę zraziłem się do tego reduktora. > Zmiana miejsca reduktora nic nie da.Przeniesienie krokowca będzie prawie niezauważalne. > Ja przeniosłem o metr - jest przy samym mikserze i nie czuję różnicy. Tylko > może troche łatwiej było ustawić instalację. Nie spodziewam się nie wiadomo czego ale przeniesienie reduktora umożliwi mi wykonanie upragnionej kompensacji i zasilenie silnika zimnym powietrzem. A krokowiec tak jak wspomniałeś bliżej miksera ma poprawić regulację i kulturę pracy instalacji (tak to sobie wyobrażam)
  2. > Z lovato jest zabawa, bo ma takie małe otworki, które trzeba zalepić. Ktoś kiedyś zalepiał je poxiliną... Jeżeli jest lepszy w regulacji i żywotniejszy od BRC (bo od tamasetto to jest lepszy na pewno) to mogę się pobawić w łatanie dziurek. A jak wygląda regulacja tego reduktora??
  3. Też widziałem ten poszukiwany otwór na zdjęciach Tecno, a jak wygląda regulacja tego reduktora? W moim Landi nie mam jako takiej regulacji wolnych obrotów (można kręcić trzpieniem elektrozaworu bodajże II stopnia ale nie jest to zalecane wręcz nie powinno się tego robić) i jest tylko czułość membrany. Z opisów regulacji innych reduktorów wydaje mi się że lepiej mieć możliwość regulacji wolnych obrotów. Jak montować reduktor to oczywiście w pionie tylko się zastanawiam czy robi mu różnicę jego położenie względem kierunku jazdy. Pion powinien być ze względu na membrany coby były równomiernie obciążone, a czy przyspieszanie i hamowanie bierze się pod uwagę przy doborze pozycji reduktora? Pytam, bo widziałem reduktory w różny sposób montowane ale zawsze w pionie. Drążąc dalej reduktor to zastanawiam się jaki zapas mocy wziąć. Czy dajmy na to reduktor 100HP starczy do 82 konnego silnika i jaka jest tolerancja co by nie przesadzić w drugą stronę. Gdzieś ktoś pisał, że ma tomasetto 140HP bodajże w 60 konnym wozie, ale czy to już nie za duży zapas? Jak widać zawodowym monterem instalacji gazowych nie jestem więc mam sporo pytań > kompensacje podłączysz do dolnej części puszki filtra od strony macpersona i bedzie to estetyczne i prawie niezauważalne.reduktor powinien się bez problemu zmieścić w miejscu podanym przez ciebie, pamiętaj ,aby nie zamontować go za wysoko( poniżej zbiorniczka wyrównawczego) > życze udanych modów Dzięki za cenne uwagi.
  4. Witam, Pacjent to Astra F 1,4MPI, Reduktor Landi SE81, centralka Landi Renzo LAMBDA CONTROL A/1-V05-ER. Na gazie już nalatane jakieś 120tyś kilometrów. Reduktor raz już był regenerowany z pełnym sukcesem jednak nie chce go już robić ponieważ zestaw naprawczy nie do końca jest zgodny z moim modelem. Chodzi o tą dźwigienkę pod małą membraną i jej gumkę. W zestawie naprawczym jest zupełnie inna gumka, niepasująca i ostatnio jej nie wymieniałem. Tyle historii a o co w ogóle chodzi: - zaczynają się problemy po przełączeniu na gaz: samochód nie potrafi utrzymać obrotów i muszę go porządnie przegazować aby nie zgasł ( co się nieraz zdarza akurat przy redukcji na światłach) - wygląda na to, że nie trzyma mi już filtr fazy ciekłej(w obudowie zaworu odcinającego) i zaczyna mi zalewać auto i są problemy z rozruchem. -Planuję zrobić porządny remont aby przejeździć bez zaglądania jeszcze 2-3 lata tym autem przy przebiegach rocznych >20tyś km (dojazd do pracy) modernizacja zakłada przeniesienie reduktora bliżej przepustnicy i wykonanie kompensacji. Zdjęcie poniżej przedstawia sytuację w tej chwili: Reduktor chcę umieścić za przepustnicą (w miejscu tej żółtej naklejki ostrzegawczej) Krokowiec maksymalnie blisko miksera a nie kilometr od jak jest teraz. Wywalić tą żółtą rurę i brać powietrze zimne z grila (do tego kompensacja) Przeglądałem forum i szukałem, czytałem ale i tak się zapytam: Jaki reduktor moje typy to: 1. BRC Tecno 2. Lovato RGE 2. Tomasetto AT-07 tylko w którym będzie najwygodniej wykonać kompensację pod wlot filtra powietrza Nie ukrywam, że najbardziej mi podchodzi jednak Tomasetto bo mały, tani i nie będę musiał kupować filtra fazy ciekłej bo jest zintegrowany. Kolejna sprawa to sterownik. Mój już raz reanimowałem ponieważ daleko idące utlenianie przy niskim napięciu dosłownie zjadło mi pin +12V we wtyczce i nie mogłem się połączyć ze sterownikiem. Niby nie mam nic do tego sterownika jednak korci mnie założyć Staga 100 lub Bingo M. (mój typ to Stag 100), Do tego wymiana wiązki elektrycznej czyli położenie jej po swojemu powinno wyeliminować ewentualne problemy (których jeszcze nie ma). Emulator wtryskiwaczy zostaje stary. Regulacje parownika wykonuję sam z reguły jak coś się zaczyna dziać, ale ostatnio już bardzo ciężko ustawić parownik. Po każdym przegazowaniu membrany ustawiają się inaczej i krokowy ma problemy aby doprowadzić do mieszanki stechiometrycznej.
  5. kamilk_26 odpowiedział przemty na temat - Opel
    Ja na twoim miejscu pojechałbym do jakiegoś elektryka samochodowego co by Ci sprawdził ten akumulator. Ja miałem bardzo podobną przygodę z rozrusznikiem bo jak kręcił to dobrze, a za chwilę było tylko tykanie słychać. Wyjąłem rozrusznik i do elektryka z nim. Rozebrał obejrzał, złożył sprawdził powiedział, że rozrusznik był i jest dobry i kazał autem przyjechać. Jak przyjechałem to sprawdził akumulator takim fajnym urządzeniem co przypominało miernik. Podłączył a wskazówka z 12V w oczach w dół leciała - diagnoza to prawdopodobnie oberwana cela i aku do wymiany. po wymianie wszystko działa już ładnych parę lat. Wiem, że mam benzynę a ty diesla ale objawy podobne.
  6. No ale oryginalny oplowski centralny można wysterować ryglem od strony kierowcy. jak się go wciśnie to zamknie wszystkie zamki a jak się wyciągnie to wszystkie zamki otworzy i jeżeli dobrze pamiętam to działa to niezależnie od stacyjki. No chyba, że koledze chodzi o zablokowanie przed otwarciem od wewnątrz czyli zaryglowanie zamków.
  7. kamilk_26 odpowiedział marti_ns na temat - Opel
    U mnie też nie ma pierwszej pozycji i kiedyś się przymierzałem do jej uruchomienia, jednak poszedłem w innym kierunku i niestandardowo podłączyłem radyjko, które działa do tej pory bezawaryjnie (czyli 5 lat) wygląda to tak jak w tym wątku: >> kliknij tutaj << Tak w skrócie chodzi o to, że załączenie radia powoduje pojawienie się +12V do sterowania anteną i to napięcie zapobiega wyłączeniu radia jak się wyłączy stacyjkę. Zamknięcie zamków przerywa ten obwód i radio wyłącza się. Reszta do dopatrzenia w schemacie.
  8. > Jak zamykam z kluczyka od kierowcy to zamyka tylko te drzwi + bagażnik, po czym odrazu się otwiera. > Jak zamknę od pasażera to zamyka się też przód od kierowcy i bagażnik. > Tył w ogóle nie reaguje. > Z pilota zamyka się tylko od kierowcy i bagażnik i zaraz się otwiera Takie zachowanie centralnego ewidentnie wskazuje na wiszący w powietrzu przewód SWBL. Jeżeli zamkniemy zamki centralnym i odłączymy ten przewód to jeden koniec siłowników jest w powietrzu i nie ma na nie zasilania w żadną stronę. Oczywiście mowa jest o siłownikach pasażerów z funkcją ryglowania elektrycznego. Siłownik kierowcy nie ma ryglowania elektrycznego więc możliwe jest jego sterowanie z centralki. Siłownik pasażera nie zamknie się z wyżej podanego powodu więc daje masę na otwarcie i zamki się otwierają. Siłownik pasażera wysteruje drzwi kierowcy ale wtedy obsługiwany jest mechanicznie przez kluczyk bądź rygiel. nie ma sterowania elektrycznego. Aby to jednoznacznie stwierdzić To niech autor problemu zamknie od strony pasażera i spróbuje otworzyć od kierowcy. Jeżeli otworzy się tylko zamek kierowcy i bagażnik i z powrotem zamknie to kolejny raz wskazuje na wiszący w powietrzu przewód SWBL. Co do powodów usterki alarmu to nie mam pomysłu czemu tak się stało ale zachowanie samego centralnego wskazuje na problem na kablach i ja bym od tego zaczął walkę. Coś wiem o takim zachowaniu i opisane jest >>TUTAJ<< W moi przypadku brak działania siłowników pasażerów wynikał ze świadomego przecięcia przewodu SWBL co było wymagane do podłączenia mojego układu. Całą drogę nad morze i z powrotem jechałem zastanawiając się co się stało i przyjąłem do wiadomości że spaliłem centralkę i trzy siłowniki. Po powrocie na spokojnie okazało się że uszkodzona jest tylko centralka a trzy zamki czyli pasażer przód i pasażerowie tył nie działały z powodu odpiętego przewodu SWBL. ALe oczywiście u Ciebie może być zupełnie inna historia
  9. No to ciekawa sprawa, bo wszystkie siłowniki zamków są zasilane z jednej linii. Mam pewne podejrzenia i jak będziesz przy aucie to spróbuj zaryglować je kluczykiem przekręcając kluczyk do poziomu i odryglować, otworzyć i zamknąć. W drzwiach kierowcy jest mikrostyk odpowiedzialny za ryglowanie i jego niesprawność w pewnych warunkach mogłaby powodować takie objawy. Nie pasuje mi tylko możliwość zamknięcia od strony pasażera ale sprawdzić ten mikrostyk nie zaszkodzi.
  10. kamilk_26 odpowiedział greg23 na temat - Opel
    Ok. jutro po pracy biorę się za robotę. Z pompą nie będzie problemu bo skręciłem ją tylko na oring. Stara pompa też tak była założona i dosłownie sama wypadła po odkręceniu śrub.
  11. kamilk_26 odpowiedział greg23 na temat - Opel
    A co tam i ja pochwale się. wczoraj sobie wymieniłem rozrząd sam. Korzystałem z tego manuala od 1.6 i ogólnie wszystko by się zgadzało poza drobnymi szczegółami (inaczej mocowany napinacz paska wielorowkowego, inna śruba koła pasowego wału korbowego) Manual bardzo dobry i wymiana była prosta i przyjemna. Największy problem miałem z spuszczeniem płynu chłodniczego ponieważ w moim aucie czyli C14SE z klimatyzacją chłodnica wyjście ma po środku wysokości a nie na dole W dolnym prawym rogu chłodnicy jest czujnik (co ciekawe mam dwa czujniki w chłodnicy) do którego nie mogłem dostać się żadnym kluczem. Musiałbym zdjąć sprężarkę klimatyzacji, aby go wykręcić. W końcu rozpiąłem węże na trójniku gdzie mi się gaziarze wpięli (od strony nagrzewnicy) trochę zleciało a reszta poszła jak wykręciłem pompę wody. Wymieniłem pasek, rolkę napinacza, pompę wody i termostat. moja pompa wyglądała jak nowa zresztą mam jedyne zdjęcie z akcji to zobaczcie sami: I mam pytanie: Czy troszkę za mocne napięcie paska może mieć jakieś skutki uboczne?? celowałem tak aby mi się te znaczki zgadzały i tak było do póki nie dokręciłem porządnie pompy. Teraz troszkę ucieka mi do góry (za duże napięcie paska) deszcz zaczął padać więc szybko składałem auto. Tak sobie myślę, że raczej nie powinno się nic stać. Lecz jeśli panowie sądzicie, że istnieje dużo większe prawdopodobieństwo uszkodzenia paska to nic nie stoi na przeszkodzie abym tam zajrzał i skorygował naprężenie.
  12. > [....] > Osobiscie wolalbym zlecic w serwisie klimatyzacji odgrzybianie > ozonem. U mnie te wszystkie szpreje i inne szuwaksy srednio sie > sprawdzaly. Dopiero ozon dal rade. A widzisz to jest pierwsza pozytywna opinia o odgrzybianiu ozonem jaką przeczytałem. W tamtym roku bodajże (albo wcześniej) poruszyłem temat i wyszło na to, że strata pieniędzy Skoro mówisz, że jednak działa to będę musiał się poważnie nad tym zastanowić bo moja jest alergiczką.
  13. > Najpierw pojedź na pomiar ciśnienia gazu w klimie. Bo inaczej > zapłacisz kasę za nabicie klimy a być może gazu masz dostateczną > ilość. Do tej pory oczywistym dla mnie było ściągnięcie czynnika , sprawdzenie szczelności, i uzupełnienie. Nawet nie pomyślałem, że można się podpiąć pod automat aby sprawdzić ciśnienie A tak w ogóle to jakie ciśnienie powinno być w układzie klimatyzacji?? Pytam bo rożnych złączek i manometrów w robocie mam od groma to pewnie coś bym podebrał i mogę sobie sam sprawdzić > Słabe chłodzenie może być spowodowane, tak jak piszesz, niedomaganiem > zaworka wody przy nagrzewnicy, zapchanym filtrem-osuszaczem lub > niewydolnym skraplaczem, czyli filtr osuszacz mam na celowniku jeszcze bo o nim nie myślałem
  14. > Jednakże uważajcie z pochopnym wymienianiem presostatu - najpierw > pomiar ciśnienia w układzie w stanie spoczynku! Nic pewnego że > ciśnienie gazu jest dostateczne do załączenia klimy. No u mnie np ciśnienie jest dostateczne do załączenia klimy nawet w zimę i teraz się zastanawiam czy presostat czasem mi nie padł na zwarcie Ogólnie bym się nie czepiał, ale klima już nabijana dwa lata temu i jakoś słabo chłodzi ( w tamte wakacje też słabo chłodziła) Jeszcze mi przychodzi do głowy, że może mi ciepłego powietrza do końca nie odcina i się miesza, ale najpierw chyba pojadę na przegląd klimatyzacji i nabicie bo już pora.
  15. > oki, dzieki za odp juz troche poczytalem, i mam pytanie, czy na pin > 1 w silowniku pasazera moge na stale podac mase? bo wtedy zamek > nigdy by sie nie ryglowal, i tak byloby dobrze. Oczywiście że tak i taka powinna być reakcja zamka.
  16. > Dzięki za pomoc. Oryginalne są kierowcy i za kierowcą a prawe są > nieoryginalne no i sterowanie. Sterowanie z tymi oryginalnymi > podłączyłem jakoś medotą prób byleby się zmykało i otwierało. > Ponadto to nieoryginalne sterowanie działało z pilota od alarmu, > ale teraz padło - nic się nie zamyka i nie otwiera, a te drzwi > za kierowca są zablokowane. Zacznę więc próbować zgodnie z > uwagami i średnio wyobrażam sobie zdejmowanie tapicerki z > zamkniętych drzwi. Skoro padło Ci sterowanie i zablokowane są drzwi z oryginalnym siłownikiem to moja teoria spiskowa brzmi tak, że są one zaryglowane A żeby je otworzyć to musisz podać na siłownik napięcie do otwarcia. Jak to Ci nie powiem bo nie wiem jak masz to podłączone dokąd idzie oryginalna instalacja a odkąd już twoja.
  17. > A ja mam takie pytanie troche z innej beczki... jak mam zalozone > oryginalne silowniki, ale sterowanie nieoryginalne, i do > silownikow podlaczone tylko dwa przewody do zamykania i > otwierania (otwieram tylko pilotem), to tez dziala ryglowanie? > Czy do ryglowania sa moze potrzebne jeszcze jakies przewody? > Bo zauwazylem ze jak zamkne pilotem, to drzwi pasazera recznie nie > otworze. Skoro nie możesz otworzyć i masz oryginalne siłowniki to sie ryglują. Wyżej podawałem linka przejrzyj go co tam pisałem. Z ryglowaniem jest sprawa taka że jak na ten trzeci przewód poda sie masę to siłownik zatrzymuje się w takiej pozycji że można go otworzyć ręcznie (hamowanie silniczka przeciwprądem (dwie masy na zasilaniu)) a jeżeli tej masy nie ma to przelatuje dalej do samego końca i go już nie da się otworzyć. Drzwi kierowcy rygluje się kluczykiem mechanicznie i dlatego możesz je otworzyć.
  18. > Odłącz akumulator całkowicie i wtedy próbuj podnieść grzybek. > Doblokowanie siłownika centralnego zamka polega na podawaniu do > niego stałej masy czyli - akumulatora. Jak odłączysz całkiem aku > to powinno pomóc w otwarciu drzwi. Odłączenie aku nic nie da jeśli się siłownik zaryglował. Podpowiedzi jak działa ryglowanie centralnego zamka i jak z nim sobie poradzić w przypadku awarii można znaleźć tutaj
  19. Po co wyciął to nie wiem może żeby łatwiej przeskakiwały te ząbki?? Bo mi się wydaje że jak silniczek pracuje to te ząbki białe przeskakują z tymi zielonymi w cięgnie w skrajnych pozycjach. Bo zauważ siłownik otwiera i zamyka a zawsze można go leciutko ręką ruszyć a przecież tam jest ślimak to silniczka tak prosto nie obrócisz. Ten biały ząbek jest właśnie od załączania drugiego przełącznika i u mnie znajduje się tak ja na zdjęciu:
  20. > OK - wezmę siłownik od znajomego i go przetestuję. > A coś bliżej na temat tych podejrzeń ? Ciekawi mnie czy czasem nie jest tak zbudowany jak ten od strony pasażera czyli z ryglem a tylko nie ma wyprowadzonego pinu nr1 na zewnątrz tylko zwarty w środku do masy. To by wyjaśniało jego zablokowanie w pozycji zamkniętej. Tak sobie pomyślałem bo z reguły w masowej produkcji wszystko upraszczają i nie robią kilku rodzai tylko jeden różniący się czymś tam ale zawsze można go przekształcić w pełni funkcjonalny. Może jest tak też z tymi siłownikami. Tak sobie marzę EDIT: Tak mnie gryzło że rozebrałem swój sprawny (kierowcy) no i w środku wygląda tak: Na trzecim zdjęciu widać że jest miejsce na jeszcze jeden mikrostyk i pewnie da się go przerobić na wersję z ryglowaniem w dosyć prosty sposób. Tak patrząc na jego budowę i jak działa coś mam wrażenie że jak podasz mu napięcie do otwarcia to się otworzy i będzie działał dalej no chyba że się silniczek spalił.
  21. > W ktorym miejscu w Astrze znajduje sie centralka? Mam oryginalny > zamek otwierany z kluczyka i nie moge tego znalezc. ktoś o to pytał tutaj ale szukajka pewnie znajdzie więcej trafnych odpowiedzi na to pytanie
  22. > Po wyrwaniu tapicerki na tzw. "chama", odpięciu cięgła drzwi kierowcy > otwarły się i dalej już było z górki. W wtyczce od siłownika > kierowcy podałem masę na przewód biało-brązowy i odpuściły > pozostałe drzwi. Wkładka w drzwiach kierowcy nie jest uszkodzona > - przy odpiętym siłowniku drzwi zamyka i otwiera się kluczykiem > bez problemu. Pozostałe drzwi zamykają / otwierają się > kluczykiem w zamku drzwi pasażera. Teraz zostało tylko kupić > siłownik i plastikowe spinki do tapicerki, bo o dziwo tylko to > ucierpiało przy demontażu. > Wielkie dzięki za pomoc, szczególnie dla kol. kamilk_26. Dobrze że się wyjaśniło co ją boli A jeśli chodzi o ten uszkodzony siłownik to możesz mu podać napięcie do otwarcia bo bardzo ciekawi mnie czy czasem się nie otworzy. mam pewne podejrzenia co do jego budowy i zastanawiam się czy się sprawdzą.
  23. > Dzięki, spróbuję. > Czy ta wtyczka przy siłowniku ma jakiś zatrzask, zabezpieczenie przed > wysunięciem ? Tak ma takie dwa ząbki ale wyjdzie troszkę z oporem ale delikatnie ją na boki i nie ma siły żeby nie wyszła. Tak wygląda gniazdo i w te dziurki wchodzą te ząbki > W jaki sposób jest zamocowany siłownik w drzwiach - da się go > odkręcić mając zamknięte drzwi ? Raczej go nie odkręcisz przy zamkniętych bo siłownik jest przykręcony do zamka na dwóch śrubach chyba na wkrętak ale to nie istotne
  24. > Kluczyk daje się przekręcić tylko tak jak przy zamykaniu. W > przeciwnym kierunku opór jest tak duży, że mam wrażenie, że > kluczyk się złamie - tak samo jest w drzwiach pasażera. Co do > przełącznika ryglowania - jeśli idą do niego 3 przewody to ta > złączka została rozpięta - brak reakcji. Bo reakcji nie będzie. Odłączyłeś tylko przełącznik teraz pasowałoby wysterować zamki do otwarcia. Jak uda ci się otworzyć zamki to ten przełącznik musi być podłączony i rozwarty bo jeśli jest odłączony bądź zwarty to zamki przy próbie zamknięcia zamykają się i ryglują Sprawdzałem. > Czy jeśli przetnę przewody do podejrzanego siłownika (drzwi kierowcy) > to da radę otworzyć drzwi kluczykiem od strony pasażera ? Czy > jeśli obie wkładki są zablokowane to na jakie kolory przewodów > podać napięcie, żeby zadziałał siłownik ? > Mam schemat elektryczny do F-ki ale schemat i kolory kabli są po > niemiecku, czy ma ktoś rozpiskę tych przewodów w bardziej > zrozumiałym języku ? Nic nie przecinaj przy siłowniku jest kostka ale odłączenie go nic nie da. Żeby dać sygnał do otwarcia centralce to trzeba podać masę na przewód BRWS (brązowy z białym paskiem) w wiązce do siłownika bądź jak uda ci się rozkręcić próg to tam też te przewody znajdziesz EDIT: spróbuj wyciągnąć wtyczkę od siłownika drzwi kierowcy wtedy jeśli rzeczywiście jest uszkodzony to nie będzie mieszał i we wtyczce zewrzeć piny 5 i 3 które to będą to masz zdjęcie gniazda siłownika trochę wyżej. Powinny się otworzyć pozostałe drzwi
  25. > Czyli jeśli nie można przekręcić kluczyka tzn, że obie wkładki są > uszkodzone ? > Jeśli tak to co pozostaje - demontaż klamki od wewnątrz i odpinanie > cięgieł tak jak radzi kol. zmitradj ? Nie. Wygląda na to że masz uszkodzoną wkładkę w drzwiach kierowcy drzwi pasażera są ok bo nie przekręcisz zaryglowanego zamka w tych drzwiach bo nie pozwoli na to siłownik. Tak Trzy przewodowy przewód jest od tego przełącznika teraz jakbyś uporał się z bębenkiem drzwi kierowcy lub odpiął od niego cięgno to będziesz mógł wyciągnąć ten dzyndzel od środka w drzwiach kierowcy. A jeśli go wyciągniesz i siłownik będzie podłączony to reszta zamków powinna się sama otworzyć

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.