-
Lista obecności H/K, czyli kolejno odlicz ;)
W zeszłym tygodniu przypłynęła do mnie z za Bałtyku taka biała perełka;) Zamiana Forda Focusa C-max na Ceed w GT-line
-
Focus c-max 2004 ghia - problem z drzwiami i czujnikiem cof.
Hej, pół roku temu w drodze przypadku stałem się szczęśliwym posiadaczem focusa c-max 2004 w full opcji. Od 2 dni mam problem z otwieraniem drzwi kierowcy od środka. Z zewnątrz można otworzyć ale od środka niestety nie. Klamka nie jest luźna, ma normalnie opór ale drzwi się nie otwieraja Ktoś pokorze ? Coś doradzie ? Drugim problemem są czujniki parkowania. Działały dobrze i nagle przestały. Po przekręceniu zapłonu piszczy sygnał przez 2-3 sekundy i przycisk dezaktywujący czujniki na konsoli zaczyna świecić . Nie da się tych czujników uruchomić . Ktoś coś ? z góry dzięki
-
Oznaczenie silnika TOLEDO III - gdzie szukać?
Naklejka z bagażnika pomogla, już wiem co pracuje pod maską
-
Subaru Impreza 2.0gx 125km
Zanim kupiłem to co mam polowałem na takiego i dużo pytałem, czytałem. Silnik dosyć wytrzymały i jeśli dużo jeździsz to lubi lubuje dość dobrze LPG
-
Żywotność silnika 1.0 12v ?
Samochód w domu od początku czyli 99r i jak dotąd pasek nie wymieniany. A z awarii które pamiętam: -przepływomierz ( 150 zł ) -taśma pod kierownicą ( 120 zł ) - 2 x czujnik ciśnienia oleju ( 2 x 60 zł) - czujnik położenia wału korbowego ( 150 zł ) No i wiadomo standardowo hamulce ( bębny przy o 220 kkm), amortyzatory, wydech 2x ( strasznie szybo gnije ) i świece 2 x. Chyba więcej grzechów nie pamiętam No i ogólnie części są w śmiesznych cenach, niedawno żona urwała lusterko i za nowy kompletny zamiennik zapłaciłem 17 zł :D
-
Żywotność silnika 1.0 12v ?
HEHE nic nie umilkł na wakacjach jest w Grzybowie, Opelik stoi u "lekarza" aktualnie i po powrocie dowiem się co go boli z tym wibrowaniem, Było polecenie sprawdzenia kompresji na cylindrach także po niedzieli dam znać co i jak;) Ale co by nie było to 300 kkm bez praktycznie żadnej ingerencji z czego 180 kkm na lpg. No i dodam że żona codziennie do pracy nim jeździ z Brennej do Bielska robiąc 35 km w jedną stronę.
-
Olej 5w40 zamiana na 5w50 - można
No własnie gadałem ze szpecem od olei, który dostarcza wszelakie oleje i smary do mnie wydział do pracy. Koleś gdzieś tam podzwonił do Schela itd. Powiedział jaki mam silnik i że na pompo wtryskach i ogólnie rzecz biorąc doszedł do wniosku że dedykowany do mojego silnika jest 5w30 z taką normą o której piszesz. MA mi przywieźć jakiś 5w30 z normą dla silnika na pompowtryskach z grupy VW.
-
Olej 5w40 zamiana na 5w50 - można
Widzę, że znasz się na rzeczy:) a wiec mam TDI na pompowtryskach. 1.9 105 km. Już mnie przekonałeś do 5w40 .Aktualnie jest zalany Shelem, co kupić? Jaki olej polecasz konkretnie. I przede wszystkim co ile wymieniać? aktualnie wymieniam pomiędzy 10 a 15 kkm.
-
Olej 5w40 zamiana na 5w50 - można
Witam W moim Toledo 1.9 TDI jeżdżę na oleju 5w40, Ostatnio wpadł mi w ręce i mam taki w domu 5w50. Czy mogę zalać 5w50 czy jednak kupić 5w40? Nie wiem czym te oleje się różnią.
-
rat i jego ciągnik
To w PL było?
- Poszukiwany kontakt
-
Poszukiwany kontakt
Witam Kiedyś któryś z "kątkowiczów" podał mi namiary ( chyba link ) do kolesia, który zajmował się sprowadzaniem Opli Zafira. Kojarzy ktoś takiego importera?
-
Niedziałająca wycieraczka szyby tylnej Astra F
A to buczenie to nie przypadkiem pompka spryskiwacza?
-
Żywotność silnika 1.0 12v ?
Popieram,
-
Żywotność silnika 1.0 12v ?
Ale sam tego w domu nie zrobię, Trzeba by do jakiegoś "mechooptyka " podjechać i wyłożyć za to $$$. No i teraz pytanie, załóżmy że ciśnienie wyszło słabo. I co wtedy?