Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

orion_64

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy
  1. orion_64 odpowiedział spad na temat - Francowate
    > nie gaziarzy, tylk partaczy, Fakt, najprawdopodobniej jakimś cudem zostali zatrudnieni w zakładzie montującym autogaz bywali szpece co rezonator wywalali bo łatwiej było ogarnąć regulację gazu, ale na benzynie działy się cuda przy zdejmowaniu dolotu bardzo łatwo to odłamać. Koszt raczej > niewielki, - trzeba szukać używanej rury z tłumikiem. Bardziej niepokojące jest to, że jeździ > zaklejone taśmą i nie wiadomo co sobie silnik zacjągnął przez tę dziure Pies trącał już tę dziurę, generalnie można spodziewać się niespodzianek po tym egzemplarzu, ja bym się w niego nie pchał, chyba że zejdzie z ceny dość grubo. Tylko kupowania auta żeby z założenia doprowadzać go do stanu używalności to już może lepiej kupić rozbitka
  2. orion_64 odpowiedział spad na temat - Francowate
    > ok 100PLN sztuka, będzie się martwił jak padną, ja jakieś 4 lata wstecz przed zakładaniem gazu w clio(1.6 16v) wymieniłem sagemy(miałem 2 szt) "profilaktycznie" ale przed wymianą nie zgłaszały niedomagań > ale tu jest ładny kwiatek, urwany tłumik drgań (brak) w układzie dolotowym: robota gaziarzy? swoją drogą - brak wygłuszenia klapy to chyba nie jakiś ficzer?
  3. > dzięki, > prawie zdecydowałem się na te dedykowane pioneery (renault perfect fit), ale ich cena mnie nieco > dobija Jeśli nie masz ciśnienia to na wiosnę zrobię fotki ile wyrezałem, zobaczysz czy warto(w/g własnego uznania)
  4. Nadpiłowanie(nie całkowite jej wypiłowanie, jak to zdarza się czytać w różnych poradach) osłony plastikowej załatwiło sprawę. A te z tyłu wchodzą bez udziwnień w fabryczne miejsce
  5. bez szału, hertz dsk 130, a na tył o takie pionki
  6. Megane 2ph1 1.9dci 2003 Zakupiona w stanie 135tys.km. z turbiną po regeneracji. Moje nakłady po zakupie(od września 2011) Naprawy: - przepuszczała uszczelka pod głowicą, przy okazji wymiany uszczelki zmieniłem rozrząd - łączny koszt 1700pln - naprawa rozrusznika - 200 Wymiana i eksploatacja(od zakupu) bez cen, kto zechce ten sprawdzi, opis s- samodzielnie, w-warsztat: - 2x olej+filtr(w) - filtr powietrza(s) - komplet klocków przód(s) - filtr kabinowy+odgrzybianie(s) - pióra wycieraczek(s) - filtr ON(s) Moje własne wydumki i doposażenie: - komplet opon zimowych 1200 - zmiana map 800 - przyciemnienie szyb - nie pytajcie... długa historia - upgr. elektroniczny radyjka fabrycznego, 90pln - wymiana głośników(przód+tył), 300 - zakup zmieniarki mp3 renault, 270 jak sobie coś przypomnę to dopiszę
  7. > wole spełnic warunek niz sztucznie go oszukiwać też tak uważam > w/g mnie prostrzym i beardziej bezawaryjnym rozwiązaniem jest podgrzewanie plynem chodniczym jednemu prostsze... innemu nie, o awaryjności ciężko tu dyskutować bo możemy tu sobie za i przeciw wymyślać przykłady i każdy będzie miał rację > moje auto bardzo szybko lapie temp robocza To może inaczej, zwróć uwagę kiedy ciepło oddaje płyn a kiedy podgrzewacz elektryczny.
  8. Poczytaj u źródła, coś mi się wydaje że było tam o podłączaniu do starszych sterowników proszzzz Może coś wyjaśni
  9. Moim zdaniem, na tym etapie szkoda kasy i czasu na stosowanie stp, w pierwszej kolejności zainwestowałby w diagnostykę.
  10. orion_64 odpowiedział kubussss na temat - Gaz na ulicach
    Gdyby kolega chociaż zapodał plik oscyloskopu/ustawień to można by coś więcej powiedzieć. Kolega nie podał też czy to wynik nowej instalacji czy instalacja już ma trochę czasu i niedawno wylazły problemy, może ja za cienki jestem ale przy tej ilości informacji to wróżenie z fusów i można gdybać szeroko - od regulacji poprzez montaż do awarii podzespołu
  11. Każdy kij ma dwa końce. Może warto zainteresować się głowicą/uszczelką. Zamiast lać dodatki do oleju sprawdź czy nie połyka oleju.
  12. a dużo to ma nalatane? ja niedawno sprawdzałem sprężanie w 1.9dci i niby wsio ok, ale nie manometrem a jakąś szafą w stacji bosch, nazywało się to jakoś FSA czy cuś. Ponoć dość dokładne, ale ni jak nie patrzyłem gdzie się podpinali żeby sprawdzać ciśnienie. Inną kwestią pozostaje niezgodność mechaników co do warunków pomiaru z użyciem manometru - na zimno czy na ciepło. Co człek to różne argumenty
  13. Witam, czy orientuje się ktoś jaka powinna być oporność przycisków tempomatu w clio 2 po lifcie, mój rocznik to 2004, miałem ja sobie tempomat który działał, stopniowo przestawał działać, najpierw reagował wyrywkowo na przyciski a później przestał całkowicie. clip nic nie wykazał, choć diagnosta zasugerował żeby sprawdzić zwijacz ale był też zdziwony bo awaria zwijacza powinna być widoczna na clipie. Wymieniłem przyciski na przyciski od laguny... niby identyczne ale też nie działają, ale chcę sprawdzić czy aby oporność mają taką jaka powinna być. Zna ktoś wartość prawidłową?
  14. > no chyba nie... w megane 2 ph1 coupe cabrio, chciałem tak kumplowi skasować serwis, to mode test > się odpalił i zegary robiły co chciały. W modusie np tak jak mówisz 10 sek i pojawia się > przebieg 30tyś do następnego serwisu A to checa, w megane 2ph1 jak chcesz odpalić mode test to trzeba przytrzymać manetkę komputera i włączyć zapłon, a ten pupeć na zegarach służy tylko do kasowania przebiegów i serwisu
  15. jedyne co mi przychodzi do głowy to z manetki komputera wybrać pozycję serwis(tam gdzie pokazuje ile km do serwisu) i przytrzymać pypeć na zegarach do kasowania przebiegów przez co najmniej 10s, w megane 2ph1 kasuje to kilometraż serwisu, może i kasuje też kontrolkę

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.