Zawartość dodana przez cypajak
-
Brudna lampa od środka
Witam Stan jak na foto. Wykręcam lampę, wyciagm wszystkie żarówki. Do lampy wlewam wodę z płynem do naczyń i robię szejka. Potem wypłukuje woda destylowana i zostawiam do wyschnięcia. Czy taka procedura jest ok ? Nic złego się nie stanie ?
-
Poszukiwany numer części Fiat 1.4 16V
Fiat Grande Punto 1.4 16V 95KM Poprzednik zaizolował ten gumowy wężyk ale dziura jest tam tak duża że aż pod palcami czuć. Jak i gdzie zlokalizować numer tego wężyka ? Poprzez e-learn mi się nie udało
-
(Nie) małe wymagania
Hejka Budżet to 8000zł - pamiętam o pakiecie startowym wiec tylko około 8000zł mogę wydać Liczba drzwi, kolor nie mają znaczenia. Klima obowiązkowo. Auto na dojazd do pracy i będzie to około 130km dziennie Szukam czegoś ekonomicznego. Jestem fanem diesla ale mogę pokochać LPG. Mój faworyt to Grande Punto - nie starsze niż 2006/2007 - silnik 1.2 odpada
- Nieprawidłowo wytarta opona
-
Nieprawidłowo wytarta opona
Zbieżność oczywiście zrobię. Czy na takich oponach mogę bezpiecznie jeździć ? Czy już myśleć o zmianie ?
-
Nieprawidłowo wytarta opona
Na przedniej osi miałem Michelin Primacy HP z 2012 roku. Zawsze pilnuję prawidłowego ciśnienia w oponie Dziś dokładnie się im przyjrzałem i zauważyłem to : Wydaje mi się, że brzegi opon są starte nieprawidłowo , ale wolę zapytać forumowiczów.
-
Polerowanie lamp
Wygląda to źle : i: Czy można go uratować ? Jeśli tak to od jakiego papieru rozpocząć ?
-
Bravo 2 1.6D problem z temperatura.
U mnie przez rok było OK, a teraz się tak porobiło. Chyba też mnie to czekam
-
Bravo 2 1.6D problem z temperatura.
Już myślałem, że jest OK a tu tak: Autostrada 120-140km/h - temperatura OK Zwalniam do 90-110km/h jadąc spokojnie lub z górki i temperatura spada o 5-8mm Temperatura około 25 stopni
-
Bravo 2 1.6D problem z temperatura.
Auto nigdy nie miało problemu z temperatura. Dziś 19 stopni a normalna temperatura pojawiła się po 25km spokojnej jazdy. Jak na trasie przycisłem to utrzymywała się cały czas. Gdy jechałem bardzo spokojnie wskaźnik opodal o kilka mm. Podczas jazdy w korku temperatura też była ciut niższa od normalnej. Nie korzystałem z nawiewu i klimy. Termostat umiera ?
-
Fiat 1.6mjtd 105KM opinie?
Ta plastikowa osłona pod silnikiem to porażka = moja już ledwo się trzyma. Albo za wysokie krawężniki w PL albo za nisko siedzi ta osłona
-
Fiat 1.6mjtd 105KM opinie?
Ja od roku mam Bravo z tym silnikiem - zrobiłem ponad 30 tys km Moja wersja z 2008 roku (PL) fabrycznie nie miała filtra cząstek stałych Za mojej kadencji padł jedynie EGR Uszczelkę od "smoga" wymieniłem dla świętego spokoju - mam najechane już 200 tys km Ogólnie silnik daje radę nawet w trasie. Przy zachowaniu zasad ecodrivingu spokojnie można zejść poniżej 5l/100km Podsumowując ja jestem zachwycony
-
uszkodzenie opon
Dziś zastałem taki widok Można "bezpiecznie" jeszcze kilka tygodni pojeździć, czy wymiana w trybie natychmiastowym
-
Budowa domu - wybór firmy
Zamierzamy wybudować dom "kanadyjski" - takie M3/M4 na działce Powierzchnia użytkowa około 55m. Bez poddasza użytkowego - sam parter. Nasz wstępny wybór padł na : firmę : http://www.domyzpaczki.pl/ Jaką firmę na terenie śląska możecie polecić albo odradzić przy tego typu przedsięwzięciu. ?
-
Jak doczyścić felgę (foto)
Felga umyta. K2 ROTON - dał rade (za którymś razem)
-
Ocena stanu opon (foto)
Chyba ta koncepcja jest słuszna i tak też zrobię
-
Ocena stanu opon (foto)
Wtrącę do wątku takie pytanko: Jak zainstalować opony. 2 sztuki Sava intensa hp z 2013 roku bieżnik około 5mm, delikatnie wyzabkowane oraz 2 sztuki Michelin Primacy Hp z 2013 roku bieżnik 5mm stan idealny. Co dać na przód a co na tył i dlaczego
-
Jak doczyścić felgę (foto)
Zastosowałem: http://www.myjauto.pl/product/163/moje-auto-preparat-do-czyszczenia-felg.html Nic nie dało
-
Jak doczyścić felgę (foto)
Felga jak na foto. Użycie środków do czyszczenia felg nic nie daje, mimo szorowania długo dość twardą szczotką Próbowałem ten "brud" usuwać przy pomocy plastikowej rakli schodził fajnie ale lakier bezbarwny na feldze się rysował Pasta BHP nawet pomagała ale też rysowała felgę. Czym to usunąć w sposób nie uszkadzający felgi ?
-
205/55/R16 do 750zł
Kupić Zeetex ZT100 za 620zł komplet nowych ? Szukać w tej cenie opon używanych lepszej klasy ? Rocznie robie około 30 000km z czego 15-20 tys przypadnie na letnich
-
Ocena stanu opon (foto)
Opony na śmietnik Nie warto jednak ryzykować - dziękuje wszystkim za pomocną opinie. Chyba jednak czeka mnie zakup nowych letnich 16
-
Ocena stanu opon (foto)
Firma KUMHO
-
Ocena stanu opon (foto)
Opony z 2012 roku, bieżnik 5mm Czy opony w stanie widocznym na foto nadają się do bezpiecznej jazdy ? i Te małe pęknięcia wzdłuż bieżnika są na obu oponach Pęknięcie na DOT jest tylko na 1 oponie
-
Odkurzacz piorący - ale na stacji
Kiedyś słyszałem, że na niektórych stacjach jest dostępny odkurzacz piorący. Które stacje posiadają coś takiego ? Mam brudny tylko 1 fotel wiec nie ma sensu prać wszystkich
-
Interfejs diagnostyczny
Jest tak: ELM 327 - najlepiej po kablu - jakoś nie ufam łączności bezprzewodowej Do tego jeden z programów jaki wymieniłeś. Programy są na chomikuj.pl Ja tym zestawem diagnozuję Pande II i swoje Bravo. Jak chcesz coś wiedzieć pytaj śmiało