Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

zeneq555

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Jak nie wiesz co było wlane to równie dobrze może być minerał. Ja bym plukal, w każdym aucie zalewam płukankę przed wymiana nawet przy przebiegu 250 tysi.i wszystko gites a silnik czyściutki. Pytanie w jakim stanie jest silnik, jeśli nie byl nigdy płukany to żeby nagle nie poszło za dużo syfu w obieg i czegoś nie zatkało zalał bym mu świeży olej taki jaki powinien byc, do tego płukankę długoterminową np Archoila i po 1.5-2 tys ponowna wymiana. Jeśli jesteś pewien że nie jest zarzniety nagarami i osadami to można stosować szybką płukankę na 15-20min
  2. Zbyt gesty olej, pompa oleju pada, za niskie ciśnienie, może tylko sam czujnik świruje w wersji najbardziej optymistycznej , trudno wywróżyc. Jedź tym autem do warsztatu niech pomierzą ciśnienie oleju zanim zarzniesz panewki wał i rozrząd
  3. Jako właściciel B5 powiem tak, całe szczęście że nie ma ich tyle co MG (zresztą na to liczyłem od początku [emoji6]) bo MG niedługo będzie tyle co Lanosów w latach 90 tych a ja wolę zdecydowanie marki bardziej niszowe [emoji1]
  4. Jesteś pewien że to np nie pasek hałasuje? Ja bym podjechał do mechaniora niech zrzuci pasek (albo nawet niech go wymieni jeśli ma już parę lat) i się okaże czy łożysko ma luzy, czy ciężko chodzi itp. Myślę że koszt sporo mniejszy niż problem gdzieś w trasie za granicą czy wymiana alternatora - bo może niema takiej potrzeby. Pompa też może hałasować - bez zrzucenia paska to trochę jak wróżenie z fusów
  5. Czy ktoś z szanownych kolegów tudzież koleżanek ma jakieś doświadczenia z zamiennikami tylnych lamp ledowych (mam na myśli zwykłe te z paskiem led pozycyjnych)? Warto się tym interesować?
  6. Czy do demontażu panela nawiewów środkowych zintegrowanych ze schowkiem (tych na podszybiu) trzeba demontować całą listwę czołową deski? Miałem nadzieję że wyciągnę sam ten panel ale po odkreceniu jednej śrubki w schowku dalej coś trzyma a nie chce połamać tych lichych plastików z których zrobiona jest czarna obwódka nawiewu i schowka
  7. Moim zdaniem daje rade. W przeciągu ostatnich 6 mies dla rodziny kupiłem dwa Punta 1.2 (dokładniej mówiąc to już nie Evo tylko Punto IV gen) , moim zdaniem w mieście radzi sobie całkiem nieźle, do 80-90 jest moment, powyżej 100 już zdecydowanie gorzej nabiera prędkości więc przy wyprzedzaniu trzeba brać zapas , ale za to odwdzięcza się bardzo niskim spalaniem i małymi opłatami OC, coś za coś...
  8. To jest właśnie rzecz która mnie zastanawia, wadliwe rozwiązanie fabryczne? Brak odprowadzenia wody na samym przodzie maski pomiędzy blachami ? Mam Punto 2014 i jak podnoszę maskę to wylewa się z niej woda na silnik, moim zdaniem tam wody chyba nie powinno być, a jeśli jest to zacznie rdzewieć o ile już nie zaczęło (na razie nic nie widać póki co). Też tak macie czy u mnie coś jest nie tak?
  9. Ja płaciłem za nowy rezystor koło 30 zł i wątpię by cały nowy wentylator był niewiele droższy a używkę kupić i za chwilę wymieniać w niej rezystor (bo to część która najczęściej pada) to bez sensu. Ja oczywiście pisze o manualu bo takie zdjęcie rezystora było wyżej wstawione , u Ciebie jeśli jest automatyczna to też jest inne wszystko i takiego rezystora nie ma, jest inne sterowanie itd. trochę inna bajka. Odepnij kostki i przyjrzyj się stykom i przewodom czy nie są przypalone-ja widzę już na zdjęciu że pomarańczowy masz przypalony przynajmniej tak to wygląda
  10. Nie wiem czemu chcesz od razu wymienić cały wentylator i po co skoro sam silnik jest dobry . U mnie w Punto MY2014 świrował nawiew, raz chodził raz nie, oczywiście na 4 biegu zawsze działał (więc sam wentyl ok) a na pozostałych to już różnie. Wymiana rezystora + nowa kostka i wszystko śmiga bez problemu, problem już nie wrócił. . Jeśli ktoś chce to zrobić raz i mieć spokój na zawsze to radze po pierwsze polutuwac przewody przy samym zaciśniętym konektorze tam gdzie wychodzi goła miedź (oczywiście trzeba je wypiąć z kostki) , po drugie jeśli oryginalnie wychodzą z kostki 4 przewody i pin 4 był pusty to zmostkować piny 4-5 w miejscu lutowania z oryginalna wiązka i można zapomnieć o temacie na zawsze P. S. to co napisałem odnosi się wersji manualnej z rezystorem 5 pinowym jak wyżej na zdjęciu
  11. Chętnie dam zarobić polskiej firmie jeśli produkt będzie trwały-przynajmniej adekwatnie do ceny , z takim założeniem dwukrotnie kupowałem u nich i dwukrotnie się zawiodłem. Może to zależy od serii, materialu, rodzaju łącznika i ilości plam na księżycu... . Może do jakiegoś innego auta będzie ok, ale ilość negatywnych opinii potwierdza ze jest to jedna wielka loteria. Moim zdaniem nie warto w to wchodzić, mnie z kilkukrotnymi wymianami wyszło więcej niż trochę droższe Meyle HD z którymi mam spokój na dobrych kilka lat
  12. Nie ukrywam że bardzo liczyłem na JGR tym bardziej że mam ich na miejscu. Niestety na tą chwilę zupełnie straciłem do tej firmy zaufanie i wątpię bym kiedykolwiek próbował ich produkty jeszcze zakładać. Coś co kiedyś było dobre nie znaczy że zawsze takie będzie. Wystarczy że zmienili technologie, nie koniecznie na lepszą, albo materiały na gorsze by na nich przyoszczędzić, no i się zemsciło.... Najgorsze że robią wszystko by nie uznać reklamacji co jeszcze bardziej zniechęca
  13. Nie polecam łączników JGR ( produkcji Ramech Bielsko). Szkoda kasy. Kupiłem komplet, po miesiącu jeden zaczął stukać. Zawiozłem do firmy jako że mam do nich 5 min jazdy. Pan wziął w imadło poruszał gałka i twierdzi że to niemożliwe, że "na pewno" był słabo dokręcony i stukał na śrubie. OK nie będę się z gościem kłócił. Jako że wiedziałem na 99% że to wina łącznika (byłem dla pewności na stacji diagnostycznej na szarpaki i potwierdzono winę łącznika) to nie będę zakładał z powrotem tego samego. Mówię że kupię jeszcze jeden, i tak zrobiłem, dowaliłem nakrętkę na max, i co? Może 2 tys wytrzymał i to samo. W sumie kupiłem u nich 3 nowe Łączniki i wszystkie 3 się tłukly po 1-2 tys przebiegu więc kasa wywalona w błoto. W ręce luzów nie czuć ale pod obciążeniem w aucie walą że szkoda gadać. Nie warto na tym oszczędzać bo więcej za robote i czas stracimy , na meyle HD robiłem wcześniej 60-70 tys mimo że mają plastikowe miseczki, więc te metalowe miseczki JGR to chwyt marketingowy
  14. Może nie tak do końca spojrzał ale mnie naprowadził , mówi mi że auto mogę zabrać bo on już wszystko inne sprawdził i już nie ma więcej pomysłów, polecił mi jeszcze wymienić EGR bo nic innego nie pozostaje, no i przyznam że nie do końca wierzyłem że pomoże, dopiero jak wykręciłem zawór to byłem pewien że to jest ów sprawca wszystkich problemów. Przy okazji, gdyby ktoś chciał zrobił kalibracje silniczka krokowego programem Delphi /Autocom to na próżno szukać takiej opcji po wyborze suzuki Alto. Nie ma takiej możliwości. Ja zrobiłem wybierając Opel Agila, silnik ten sam K10B i przy Oplu jest taka procedura - uruchomiłem adaptacje w Alto i poszła bez problemu

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.