-
Co to może być..?
Witam, próbowałem coś szukać w szukajce, ale nie bardzo mi się udało. Objaw taki: przy cofaniu przy skręcie w prawo coś wydaje dźwięk, nie jest to piszczenie ? Hamulec odbija?? Sam nie wiem. Ale felgi nie przegrzewają się, hamulce przeglądane były ze 3 mies. temu. Przy cofaniu prostym nie słychać nic, jak i przy cofaniu i skręcaniu w lewo. Gdzie i czego szukać? Z góry dzięki za sugestie. pozdrawiam
-
Spryskiwacze przednie
Witam, szukałem w archiwum, ale nie znalazłem za bardzo rady. Problem jest taki, że prawy spryskiwacz (od pasażera) działa, sika ładnie jak sikał, natomiast problem mam z lewym. Od jakiegoś czasu bardzo słaby jest. Środkowy strumień ledwo co do szyby dolatuje w ogóle, dwa zewnętrzne jeszcze dają radę. Czy to może pompka niedomagać? Czy dysza zabrudzona? Jak wyciągnąć ewentualnie dyszę? Podważyć i pociągnąć? Czy gdzie indziej szukać przyczyny? Z góry dzięki za rady i pomoc! pozdrawiam
-
Kodowanie kluczyka
Nikt nie zna jakiegoś fachmana?
-
Kodowanie kluczyka
Baterie wymieniłem na nówkę od razu. Bez zmian.
-
Kodowanie kluczyka
Witam, nie ja pierwszy, pewnie i nie ostatni. Dopadło ostatnio i mojego Stilona. Kluczyk otwiera autko, pali, ok. Ale pilot nie działa, bagażnika nie mogę otworzyć. Czy ktoś jest w stanie pomóc, albo podać namiary na sprawdzonych magików z okolic Tarnowa, Krakowa, Chrzanowa? Serwis to 100+250 za kartę, której nie mam. Mam jakieś numery, ale to chyba nie to. Code Card - tam są 4 cyfry. Ile cyfr ma mieć ten kod? Szukałem w historii, ale nic konkretnego nie znalazłem. Chyba, że ktoś jest w stanie samodzielnie też pomóc w wolnej chwili, proszę o kontakt na priv. Na pewno się jakoś dogadamy . Z góry dzięki za pomoc! pzdr kadinho
-
Dziwny zapach od sprężarki
Dzięki za podpowiedzi. altek miałem ostatnio regenerowany (uzwojenie, łożyska itp.) po tym jak padł mi regulator napięcia i szlag trafił baterię, robił to zaufany gość, także tą opcję raczej bym odrzucił. Podjadę do gościa od klimy aby zerknął na spreżarkę klimy. Ale nie mówcie, że noje aż tyle kosztuje??! . W tym linku to nawet nie noje, a po regeneracji...słodko minuto
-
Dziwny zapach od sprężarki
Cześć. Mam problemik, zauważyłem ostatnio dziwny zapach. Na początku myślałem, że to sprzęgło przypaliłem czy zacisk złapał itp., ale po dokładniejszym "obwąchaniu" wydaje mi się, że zalatuje z okolic sprężarki. Jest to zapach jakby się coś tliło. Gdy otworzyłem maskę czuć było mocno, gdy wyłączyłem klimę, zapach-smrodek zanikał. Czy jakaś cewka? Czy łożyska się przycierają? Czy koło pasowe? Zapach czasem lekko zaciągnie do kabiny. Tak sobie przypomniałem, że kiedyś przy wilgotnej pogodzie, już nie pamiętam czy klima chodziła wtedy,ale raczej tak, widziałem lekki jakby dymek nad maską z prawej strony właśnie. I trochę się teraz przestraszyłem. Byłem u gościa od klimy dziś, ale akurat krótka trasa była i nie było żadnych oznak. Gdzie by szukać? Klima pracuje raczej ok, wewnątrz chłodno jest. Jedna rurka zimna, druga ciepła. Z góry dziękuję za pomoc.
-
dziwne stuki
> raczej silnik ci nie odpadnie niech lepiej zostanie tam gdzie jest . Byłem u mechanika na kanale, poduszki ok, nic tam nie stuka, nic innego nie wypatrzył specjalnie niepokojącego. Jedyne co zwróciło moją uwagę, to gdy szarpnął wydechem mocno, dało się słyszeć podobny stuk, ale czy to było to samo..hmm. I ten hałas wtedy dochodził od przodu, chyba, że w środku inaczej słychać? Albo go przenosi na przód auta? Trudno mi w okolicy znaleźć stromy zjazd podobnej długości, żeby to słuchem namierzyć.. Coś musi ciążyć przy zjeździe, tak by to wychodziło .
-
dziwne stuki
> wyrobić się od starości mogly : > lizaki, poduszki, na pol osiach sprawdz czy nie masz otarć, tzn czy drążek nie wyrobil krechy ( > siadniete poduszki pod obciążeniem) > 2 sprawdz stan przegobow ( czy manszety nie sa podziurawione) czy to poważna sprawa może być, czy mogę jeszcze pojeździć? w tym tygodniu autko mi potrzebne trochę...
-
dziwne stuki
> Sprawdź dwa cięgna pod silnikiem, tzw. lizaki. podjadę do mechanika żeby zerknął. To jakoś łatwo namierzyć jest? te cięgna mogły się poluzować, jakieś tulejki wytrzeć?
-
dziwne stuki
Witam, mam taki kłopot, problem...nie wiem jak to opisać, ale spróbuję. W łikend zjeżdżałem ze stromej góry, serpentyny w okolicach Wisły i przy zjeździe dało się słyszeć wyraźnie jakieś stuki. Słyszałem je już kiedyś, także przy stromym zjeździe. Odgłos mechaniczny, nie z silnika, wydaje mi się, że gdzieś ze spodu. Miałem wrażenie, że ciut zanikał przy zakrętach, ale sam teraz nie jestem pewien. Słyszalny tylko właśnie w takich miejscach. Przy łagodnym zjeździe, na prostej, pod górę - nie słychać nic. Akurat kiedyś jechałem z kumplem i mówił, że może to łożysko kierunkowe czy coś?? . W tą sobotę zjazd był długi, dało się słyszeć stuki wyraźnie bardzo, troszkę się nawet przestraszyłem. Ale zjechaliśmy i cisza. Coś się dzieje, ale nie wiem za bardzo co... Czy ktoś miał coś podobnego i jaki element może kończyć swój żywot w Stilonie? pozdrawiam.
-
Termostat i rozrząd 1.9 jtd 115km
> ...i o nich zapomniałem > Vernet ma ten problem, że na pierwszy rzut oka jest wszystko ładnie, pięknie..., niby trzyma > też już o wątkach typu 'ubywa mi płynu', sam do końca nie wiem jak się to dzieje, ale dziwnym > przypadkiem zawsze zdarza się to na termostatach verneta i pomaga jego wymiana. > Tyle z mojego doświadczenia niestety dopisuję się do wątku ubywa mi płynu. Na łączeniu plastiku z aluminium. Wymiana ze dwa lata temu, także gwarancja w łeb. Wymieniam na Behra...taki strzał jeszcze przed Świętami...@#$@# nie da się tego jakoś uszczelnić? qrde, ostatnim razem pożałowałem na Behra, wziąłem Vernet, nie minęło bodajże 2,5 roku i płyn ucieka. Opaski wszystkie podociągane, i dalej mokro. dużo nie ubywa, ale jednak... sprawdziłem w swoich fv i paragonach. Vernet wytrzymał ok. 55 tys.km i 3 lata.
-
Loose connection HELP
byłem na komp. Błąd P00335, czujnik położenia obrotowego, także chyba wszystko jasne i oby to było to. Już zamówiony oryginał Bosch. Na szczęście nie jakiś duży koszt i dużo mechanik grzebać nie musi. Myślę, że można zamknąć temat. Pozdrawiam
-
Loose connection HELP
Witam, Po wrzesniowej powaznej przygodzie z regulatorem napiecia, ugotowanym aku itd, wczoraj Stilon znow cos zakrzyczal bledami. Czytalem troche o tym, ale postanowilem napisac, bo nie byl to tylko jeden bladi nie wiem co sadzic na goraco. Jade wczoraj przez miasto, na duzej rezerwie, range jakies 60 km i nagle lekko szarpnelo autem, jakby zgaslo w ulamku sekundy i zapalilo, bo kontrolka rezerwy zapiszczala.Bez zadnego bledu. Mysle sobie, moze paliwo nie dochodzi. Ale zatankowalem na szybko 10L, podjezdzam pod market chwile chodzi i sam zgasl z bledami Alternator fail, low oil pressure i cos jeszcze, nie pamietam juz. Odpalilem szybko, bylo ok, poszlismy na zakupy. Wracamy do domu, nagle w drodze, jeszcze w miescie, jakies 80km/h szarpniecie znow i tym razem Loose connection. Niby zgasl w ulamku sek., ale jedzie. I dojechalismy na szczescie, choc z dusza na ramieniu. Doczytalem, ze w glownej mierze to moze byc czujnik polozenia walu, ale to bardziej do Loose conn. Pasuje?? Napewno pojade na komp. Zczytac bledy, jednak niepokoi mnie to, stad wpis o tej porze. Czy mogloby to byc jakies nastepstwo awarii wrzesniowej (padl reg.napiecia altka, aku do wymiany, naprawa altka)?? Czeka mnie troche jazdy qrde w najblizszych dniach, autko potrzebne bedzie i sie zastanawiam czy jezdzic tak, jakby mechanik nie mial czasu? Czy moze Stilo poprostu stanac? Masa raczej dokladnie sprawdzona ostatnim razem, takze bym wykluczal. Z gory dziekuje za pomoc i jak zawsze cenne rady i wskazowki.
-
Aku - problem HELP
I po naprawie. Stilon wrócił do formy. Nowe aku - 400, robota z alternatorem+ koło pasowe - 700 (z VATem). Proszę, dziękuję . Co zrobić, jak trzeba zrobić i jeździć. Ale Stilo dawał sygnały, że coś nie tak, bo dobiegał z okolic altka taki dziwny stukot, którego teraz ani słychu i pasek był ciut luźny, teraz na pewno sztywniejszy jest. Jeszcze łącznik elastyczny na wydechu i na razie tyle. Ale za jakiś czas hamulce przód+olej i filtry, ale to już eksploatacyjne sprawy. pozdrawiam
kadinho
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta