Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

arkain

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez arkain

  1. Przykro mi ale nie wiem. A jaki masz sterownik (dokładny numer i producent)? Na stronie MES jest rozpiska co obsługują i co można z tego odczytać, CDIF/2 z tego co widzę na ich stronie to tylko BOSCH-a obsługują (jeżeli chodzi o UNO)... Pamiętam że program VISA dla EuroScan miała kilka rodzajów UNO ale interfejs wymaga 2 fizycznych portów com bo program jest pod DOS-a... Zawsze możesz próbować szukać innych modeli aut z tym samym sterownikiem ale pamiętaj że ISO CODE nie będzie się zgadzał a przez to nie masz gwarancji czy np wartość liczbowa temperatury silnika nie jest przypadkiem temperaturą zasysanego powietrza itp... Ale to na oko można rozpoznać co się mniej więcej zgadza Mi części jeszcze nie doszły bo jednego IC tego od ISO nie mają i mają mi go wysłać w poniedziałek :/... Może jutro znajdę czas by wymienić sam komparator i na tym złomie sczytać coś z ECU... ale teraz sesja się zaczyna i bardzo ciężko z czasem... Powodzenia
  2. arkain odpowiedział Majkiel na temat - Uno
    Ja już nie pamiętam czy montowałem od 1.4 czy Diesla ale radzę kupić nowe mocowania te które przykręca się do auta przy mocowaniu wahacza do ramy auta (nie te małe z gumką co są na wahaczu zaraz przy kołach), bo kosztują raptem po 15 zł. Ja zamontowałem używane które znalazłem na szrocie (drążek z innego auta a mocowania z innego) i mimo iż ładnie wyglądały to po miesiącu jeden pękł... więc nie warto oszczędzać bo troszkę wymaga gimnastyki by na nowych gumach to skręcić (A i nie polecam patentu z kawałkiem blach jaki jest pokazany na stronie UKP bo każdy inżynier poka Ż e że to nie ma prawa działać prawidłowo - z nudów na politechnice kiedyś zrobiłem symulację obciążeń i wyszło to nieciekawie ) Ciesz się że Cię nie pokarało. pawel78
  3. arkain odpowiedział 4thelement na temat - Uno
    To ja dorzucę swoje 3-grosiki O spalaniu pisałem w temacie Sonda Lambda do uno 0.9. Ale jakieś 2 miesiące temu też zostałem zmuszony wymienić termostat bo spalanie się zwiększyło i również się nie dogrzewał... (Oryginalny był Behr Italia A116 87*C - jeszcze z pierwszego montażu, doskonale wykonany (pasowanie metal na metal) a kanał odpowietrzający zrealizowany na zaworku kulowym) Wymieniony został na Wahler (kod na opakowaniu 3105.87D) bo niestety na oryginał musiałbym czekać a zestawu naprawczego już się do nich chyba nie uświadczy (do Behr - przyznam że nie szukałem) a był to najlepiej wykonany zamiennik jaki mieli (bo był jeszcze jeden odrobinę tańszy ale powierzchnia styku uszczelki i termostatu z silnikiem była tak mała koło śruby mocującej że z pewnością po krótkim czasie by ciekł). Ale wracając co do spalania to moje obecne spalanie na trasie 300 km (90% autostrada ale prędkość ekonomiczna 90-100 km/h (nieznaczny wpływ oporów powietrza)) to: PB: 5,60 L/100 km LPG: 7,20 L/100 km Ale zaznaczając że autko ma przebieg 55800 km. Nowe świece irydowe i przewody miedziane NGK w których wzmocniłem izolację (poprzednie przewody SENTECH nowe świeciły pod maska i powodowały detonacje w dolocie :/). Też miałem kiedyś instalację II generacji z actuator-em ale gdy zobaczyłem że po przejechaniu 50 km sterownik gubił się z pozycją tłoczka (co poważnie wpływało na spalanie - brak sygnału zwrotnego o położeniu tłoczka) postanowiłem zmienić na rozwiązanie mechaniczne (BLOS). Co mogę poradzić na zmniejszenie spalania?: 1. Wymiana termostatu - to podstawa 2. Sprawdzenie sondy lambda - bo jeżeli masz instalację z actuator-em to zapewne centralka ustawia go na podstawie sondy lambda (chociaż "magicy" gazownicy mogli wpisać położenia na stałe :/) 3. Sprawdzić czujnik temperatury ten koło bagnetu - ale raczej mało prawdopodobne bo on daje sygnał do ECU i na deskę i jak przekracza ci 70*C to ssanie się na pewno wyłącza (wydłużony czas wtrysku - zależnie również od temperatury zasysanego powietrza wyłącza się przy 50-70*C). 4. Sprawdzić czujnik temperatury zasysanego powietrza - jak zdemontujesz cały dolot plastikowy i zobaczysz wtrysk to obok niego będzie taki żółty/złoty mały czujnik temperatury w okrągłym otworze. 5. Termostat powietrza dolotowego - jak zdejmiesz fabryczny dolot to w tej części z rurką zimnego i rurką ciepłego powietrza (z kolektora wydechowego) jest taka klapak popychana tłoczkiem woskowym - ma to bardzo mały wypływ na spalanie ale jak jest sprawna to o wiele szybciej wyłącza ssanie 6. Jazda z ekonomiczną prędkością 70-90 km/h i lekka stopa ;P Pozdrawiam Arkain
  4. Interfejs wrócił po prawie miesiącu. Według sprzedawcy (serwisanta) sprawny a w praktyce uszkodzony . Serwisant zarzeka się że u niego wszystkie testy zakończyły się pomyślnie (wyniki z MES i VCDS)... Zakupiony interfejs Allegro Nie POLECAM NIKOMU SPRZEDAWCY PMfactory... Strasznie chamski i nie słowny oraz brak kontaktu gdy interfejs nawali... Ale do szczegółów: Interfejs widziany jest jako wirtualny com (za sprawą obecnie często wykorzystywanego układu FTDI). Testy w MES i VCDS sprawdzają jedynie czasy komunikacji między PC<-->FTDI a nie PC<-->FTDI<-->ECU. Postanowiłem rozebrać interfejs i sam go sprawdzić... Jakość wykonania tragiczna (wszystko wygląda jak gdyby ślepy chińczyk (bez urazy) i to jeszcze z parkinsonem to lutował - pełno zimnych lutów, urywające się kabelki od USB od samego spojrzenia itp...). Po krótkich oględzinach okazało się że padł podwójny komparator (LM393) i interfejs może wysyłać pakiety ale nie miał szans nic odebrać... Po dokładniejszych oględzinach postanowiłem zmodyfikować płytkę i wstawić L9637D (zintegrowany układ interfejsu ISO9141) bo obecny układ na komparatorze i kilku tranzystorach nie jest w żaden sposób zabezpieczony ani przed odwrotną polaryzacją ani na przepięcia czy przypadkowe podanie zasilania na linie komunikacyjne, a układ L9637D załatwia prawie to wszystko a by zabezpieczyć się w pełni wystarczy jeszcze dioda i transil ale to już szczegóły. Układ zamówiłem na Allegro bo u mnie w mieście to dostałbym go 2x drożej i nie wcześniej niż za miesiąc bo tak to się zawsze kończyło gdy nie było czegoś na stanie... Części powinienem otrzymać do środy więc może w czwartek uda mi się zmodyfikować interfejs i wreszcie załączyć screeny z diagnostyki naszego Boscha w MES Pozdrawiam Paweł
  5. Nadal brak interfejsu. Jednak dziś sprzedawca odezwał się że sprawdza interfejs... Przysłał że niby działa ale jak poprosiłem o screen nawiązania komunikacji z jakimś ECU to odparł że rzeczywiście nie da się nawiązać komunikacji... Jak interfejs przyjdzie to przyślę obiecane screeny.
  6. Chwilowo brak interfejsu :/ Szwagier upalił podłączając do Audi 80 B4 odwrotnie zasilanie :/ Ale jak tylko przyjdzie to sprawdzę MultiEcuScan i postaram się władować screeny (tylko te załączniki do 99 KB ehh). Ale to zapewne dopiero po świętach bo interfejs dziś dopiero poszedł do serwisu :/
  7. Jeżeli to diody to weź multimetr nastaw na 20V napięcia przemiennego (AC) i sprawdź czy coś wskazuje. Jeżeli nie to zmniejsz zakres i jeżeli pokaże coś na setnym miejscu po przecinku to jest to w granicach błędu a jeżeli więcej to poszła dioda/y.
  8. Ajjj... źle się wyraziłem :/ Chodziło mi o programy przeze mnie testowane a nie ogólnie dostępne na rynku :/( bo w tym kontekście to sam bym sobie zaprzeczył, bo przecież pisałem że euroscan i cdif obsługują nasze uno bo to widziałem na własne oczy...) To miało być w kontekście przetestowanych przeze mnie programów działających z interfejsem VAG KKL. Mam pytanie dj_0. Czy możesz sprawdzić w tym swoim kombajnie Boscha czy nasz sterownik w Uno ma jakąkolwiek procedurę testową? (sprawdzanie krokowca, przekaźnika evapu itp. tak jak w polonezie?) bo niby to ten sam sterownik a jednak cdif/2 nie ma możliwości odpalenia żadnych testów dla tego modelu. Czyżby Fiat wyciął lub nie zaimplementował takiej procedury?
  9. Sprawdzałem dziś teorię podłączenia Uno do programu od Poloneza przez VAG KKL. Operacja zakończyła się niepowodzeniem. Program od poloneza został uruchomiony w systemach operacyjnych DOS, Windows 98 SE i Win XP SP3. Interfejsy to VAG KKL FTDI i VAG RS232. Obecnie jedynym programem który poprawnie komunikuje się z ECU jest KWP71Diag.
  10. arkain odpowiedział MaRo2k na temat - Uno
    W wersji z 2002r (bez kopułki) zapłon jest cały czas nawet podczas hamowania silnikiem. Jest to spowodowane tym iż zamontowany jest katalizator i w takim przypadku iskra musi być zawsze by opary niespalonej mieszanki (np. hamowanie silnikiem) nie wybuchły w rozgrzanym katalizatorze.
  11. Zastanawia mnie fakt jak podłączyłeś linie K i L do interfejsu skoro program od poloneza nie obsługuje linii L która w Uno jest niezbędna (według dokumentacji) do nawiązania i rozpoczęcia komunikacji linią K. Jeżeli możesz opisz to w formie takiej by za pomocą twojego opis dało się to fizycznie wykonać (sądzę że miałeś inną przejściówkę niż VAG KKL skoro działa pod dos-em - program do poloneza jest pod dos-a) Co do FES to jak próbowałem podłączyć się pod ten inny sterownik "BOSCH MONOMOTRINIC MA 1.7.2" o którym pisałeś to okazało się że nie jest on kompatybilny z tym z Uno (Bosch Motronic MA1.7)... Proszę podaj również opis do w/w przypadku. Dzięki i pozdrawiam.
  12. Cześć! Wcześniejsze też? A jak we wcześniejszej wersji się podłączyć bo chyba z tego co widziałem to wcześniejsze wersje nie miały tego sterownika? Hmm powiadasz że ten z poloneza też działa? Jak dawno temu próbowałem to okazało się że w polonezie jest na złączce + --- - --- K czyli trzy piny ale tylko linią K dane są wymieniane a w Uno to K --- - --- L a + jest krokodylkiem np. z klemy brany. Czyli linie K i L są osobne... Jeżeli możesz to proszę podaj dokładny opis jak połączyć się z tym sterownikiem za pomocą programu od poloneza (bo wydaje mi się to chyba niemożliwe ale nie jestem specjalistą w tym temacie ) lub jakiegokolwiek innego działającego pod Win XP lub dos w Win XP i wirtualnym jednym com-ie. Chciałem władować moje print screen z diagnostyki na CDIF/2 ale rozmiar załącznika nie może przekraczać magicznych 98 KB _-_' a mój załącznik ma 600 KB... Pozdrawiam i czekam na odpowiedz!
  13. Z uwagi na duże zainteresowanie tematem podwieszam do odwołania od razu też OSTRZEGAM - wszelki spam i nietrzymanie się tematu - 3 dni Witam Serdecznie. Pragnę poinformować że Multiecuscan 1.1R1 nareszcie obsługuję Uno 1.0 2002 r. na sterowniku Boscha MA1.7 (czyżby konkurencja dla euroscan-a i CDIF/2). Czy ktoś może to potwierdzić? (posiada interfejs i program z licencją). Jeżeli to prawda prosiłbym o jakiś print screen-a i jakie są wrażenia (opóźnienie na wykresach itp) bo przymierzam się do zakupów jeżeli tylko to działa . Pytam bo cena nie jest zachęcająca Program+ licencja dożywotnia i roczna aktualizacja to koszt 210 zł od polskiego dystrybutora a interfejs+kabel OBD2->Fiat 3-pin to jakieś 72 zł z przesyłką... więc łączny koszt 282 zł a to nie mało jeżeli nie planuje się prowadzić warsztatu diagnostycznego Proszę o informacje i odczucia
  14. Gumy są raczej całe tylko wałek jest mokry i ciężko powiedzieć czy to cieknie to łożysko czy między łożyskiem a gumą. Tak to wygląda obecnie
  15. Witam Wszystkich Przejdę od razu do rzeczy: Dnia 19.04.2011 wymieniałem u mechanika gumy półosi ponieważ były poważnie spękane. Dnia 02.11.2011 zmuszony zostałem do zakupu i montażu "nowej skrzyni" (używana 96r - swoją drogą kto miał tak genialny pomysł by oznaczenia skrzyni wybijać WEWNĄTRZ skrzyni?) z powodu iż guma którą "założył" "mechanik" ciekła przy półosi od strony skrzyni i następowało to jedynie podczas jazdy (przez co nie widziałem objawów na parkingu dopóki ich nie usłyszałem). Wówczas założyłem nowe gumy i posmarowałem delikatną warstwą silikonu do miski olejowej (by być pewien szczelności połączenia) w miejscu gdzie jest łożysko gumy. Dziś mamy 24.11.2012 i z gumy półosi od strony skrzyni (znowu prawa strona) zaczyna wyciekać olej... Od czasu ostatniej wymiany auto przejechało dokładnie 10tyś km. Pytanie brzmi: Jakiej firmy, marki lub od jakiego innego auta pasują gumy półosi które wytrzymają ZNACZNIE więcej km. Poprzednie które były zamontowane fabrycznie wytrzymały 40 tyś km i prawie 10 lat. Wiem że zapewne z obecną jakością produkcji i podejściem producenta do klienta gumy takie nie wytrzymają więcej niż 5lat ale może ktoś miał już z tym problemem styczność i może pomóc? Z góry wielkie dzięki.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.