Skocz do zawartości

msemafor

użytkownik
  • Liczba zawartości

    67
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez msemafor

  1. Sprzedam Skodę Fabię 1.9 SDi sedan z 2002r. z przebiegiem 238300 km. Zaletą auta jest trwały, niezawodny i oszczędny silnik bez turbo, koła dwumasowego i filtra cząstek stałych. Auto zostało zarejestrowane w kraju 18.04.2008r. Wyposażenie: ABS, immobiliser, wspomaganie kierownicy, elektryczne szyby przednie, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka. Dodatkowe informacje: dwa kluczyki, przegląd ważny do 09.03.2016r., ubezpieczenie OC opłacone do września 2015r., średnie spalanie: niecałe 6 litrów na 100 km. Wymieniono: łączniki drążków stabilizatorów przednich w kwietniu 2015r., przednie i tylne hamulce w czerwcu 2014r., tuleje, łożyska i olej w skrzyni biegów w maju 2014r. (regeneracja skrzyni), rozrząd w kwietniu 2013r. przy 208 000 km., zestaw sprzęgła w lipcu 2012r. przy 194 500 km. W blacharce drobne uszkodzenia związane z kilkunastoletnią eksploatacją pojazdu, tzw. "obcierki". Link do ogłoszenia: http://moto.gratka.pl/tresc/skoda-fabia-i-sedan-1-9-sdi-zarejestrowana-18952295.html#c1017c78f3d82eb6,1
  2. Sprzedam Opla Astrę Classic Kombi 1.4 8v benzyna z 1999 roku. Cena: 3 000 zł. (do niewielkiej negocjacji). Link do ogłoszenia: http://olx.pl/oferta/opel-astra-classic-kombi-1999-rok-1-4-8v-benzyna-CID5-ID6Q409.html#f2e4f00280 Auto do obejrzenia (i negocjacji) w Stargardzie Szczeciński lub w Szczecinie.
  3. Mój katalizator wygląda tak: Szukam już parę dni i nie mogę znaleźć pasującego zamiennika - jest za to wiele z takimi krótkimi rurami po obu stronach. Może ktoś z Was widział jakiś zamiennik, który pasowałby do kombi X14NZ? Chcę go sam wymienić, a nie mam warunków, żeby bawić się w spawanie lub dosztukowywanie rur. Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki.
  4. Witam, Katalizator w mojej Astrze ma trochę dłuższe rury z każdej strony, niż w innych typach tego auta. Ostatnio zdjąłem go wraz z tłumikiem środkowym (nie mogłem odkręcić śrub i nie miałem, czy obciąć) bo częściowo wkład katalizatora popękał i parę kawałków oraz trochę pyłu wytrząsłem. Sądząc po wysypanej ilości kawałków i pyłu nie jest to całość wkładu katalizatora. Reszta jeszcze tam jest (pewnie niedrożna), jeden z większych kawałków telepie się w środku. Czy jest to możliwe, aby po odkręceniu katalizatora przez jedną z rur wejść długim, sztywnym prętem i zrobić otwór na wylot w resztkach wkładu katalizatora ? Nie chcę go ciąć, a później spawać, a nie mogę znaleźć pasującego zamiennika. Co o tym myślicie?
  5. Hej, Czy można regulować (przesuwać) zawiasy tylnej klapy w Astrze F Kombi z 1999 roku? Po zdjęciu tego plastiku na suficie w bagażniku przy uszczelce widać po dwa wkręty na torx. Nie widać tam jednak żadnego miejsca w otworach na regulację. Klapa odstaje mi na górze od budy na jakiś 1 cm. Proszę mnie nie dublować postów [Orochimaru]
  6. msemafor

    Ssanie Astra F

    Hej, Dzięki za odświeżenie kotleta. Nie zmieniłem serwo. Wszystkie wężyki od podciśnienia sprawdziłem i uszczelniłem silikonem. Uszczelniłem też wszelkie miejsca, gdzie może brać lewe powietrze. Trochę to pomogło ale też przyzwyczaiłem się do takiego stanu rzeczy. Powodzenia w diagnozowaniu.
  7. Sprzedam Opla Astrę I Classic Kombi 1.4 8v (benzyna bez gazu) z 1999 roku. Wyprodukowana w Gliwicach i kupiona w polskim salonie. Auto w ciągłym użytkowaniu. Więcej szczegółów na http://tablica.pl/oferta/opel-astra-i-classic-kombi-CID5-ID3CEi9.html#90dac58cd3 id ogłoszenia: 53540357
  8. Dzięki Omen81 za cenne rady:-) Twój Focus to pierwsza wersja (mkI) czy druga (mkII)? Bo po roczniku sądzę, że mkI, a egzemplarz, który wciąż myślę, czy kupić to mkII. Właśnie o tej wersji pisali, że zmiana dwumasy na stałe sprzęgło daje negatywne skutki i nie warto tego robić. U Ciebie znowu jest mocniejszy silnik (115KM), a u mnie tylko 90KM.
  9. Dzięki BONZO :-) Czy inni forumowicze również są zdania, że za jakieś dwa lata ceny zestawów dwumasa+sprzęgło stanieją na tyle, że ta dość popularna usterka przestanie być tak "bolesna" dla kieszeni?
  10. Dzięki Omen81 :-), Wielu pisze, że można ale nie warto zmieniać na sprzęgło bez koła dwumasowego w tym Focusie bo drgania silnika znacznie wzrastają, co ma negatywny wpływ na pozostałe podzespoły silnika i obniża komfort jazdy. Gdzie dokonywałeś wymiany, ile kosztowała (części + robocizna) i czy odczuwasz większe drgania ? Napisz coś więcej o tym bo jestem żywo zainteresowany i tylko to nieszczęsne koło dwumasowe jeszcze mnie wstrzymuje od podjęcia decyzji i kupnie tego auta :-)
  11. Dzięki Dahrek :-) Jak długo już masz swojego Focusa i czy miałeś z nim jakieś problemy - szczególnie z turbo, zawieszeniem lub elektroniką? Jakie paliwo lejesz?
  12. Dzięki Zdeniu, Czy to prawda, że można do niego włożyć normalne sprzęgło zamiast zestawu z kołem dwumasowym? Gdzieś czytałem, że ktoś tak robił. Czy wtryski w tym silniku są trwałe i nieawaryjne lejąc dobre paliwo? W razie czego można je regenerować czy tylko wymiana?
  13. Witam, Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś mi podpowie, czy Focus II Kombi 1.6 TDCi 90KM z 2007 roku 171 tys. przebiegu ma filtr cząstek stałych DPF i koło dwumasowe? VIN wf0wxxgcdw7k65793 Ogólnie mam możliwość kupić to auto (ogłoszenie prywatnej osoby). Dziś je oglądałem - bezwypadkowe, sprowadzone z Holandii w 2009 roku przy przebiegu 120 tys. km. Osoba sprowadzająca nim jeździła do teraz, jest zarejestrowany w Polsce. Ma dwie minimalne punktowe wgniotki na tylnej klapie i na drzwiach tylnych - jakby na parkingu ktoś go lekko dotknął. Ma też lekko otarty jeden róg tylnego zderzaka i dwie kropki korozyjne na masce. Ogólnie blacharka cała bez śladów składania, lakierowania lub prostowania. Wszystkie szyby oryginalne. Silnik działa równo i stabilnie, odpalił od razu bez mocnego wstrząsu silnikiem ani dymu z rury. Silnik jest zakurzony i z jednej strony pokrywy zaworów lekko spocony chyba olejem. Gość ma faktury na wszystkie wymiany części, których dokonał. Opony letnie Pirelli z tyłu i Michelin z przodu z grubym bieżnikiem - jeszcze na kilka lat. Cena obecna to 17 800 zł, myślę, że za 16 500 - 17 000 powinien oddać. Co myślicie o tych Focusach odnośnie ich trwałości mechanicznej i antykorozyjnej? Jest to dobra czy raczej przeciętna oferta?
  14. Dzięki wszystkim za rady i sprowadzenie mnie na ziemię
  15. Hej, Byłem w salonie w celu sprawdzenia moich obaw związanych z dziwną pracą sprężarki klimy i silnika. Pracownik działu serwis (nie mechanik) wsiadł za kierownicę auta i przejechał się ze mną kawałek, aby sam mógł wyczuć objawy, o których pisałem. Stwierdził, że dobrze wyczułem i opisałem mu objawy oraz, że są one normalne przy tej pojemności i mocy silnika (1.2 VTI 75KM). Sprężarka rozpoczynając pracę tak obciąża silnik, że może on się lekko dławić, co powoduje spadek obrotów i chwilowe zastanawianie się, czy przyspieszać po naciśnięciu pedału gazu. Innymi słowy "Ten Typ Tak Ma". Dodał także, że ten motor swoje 75 KM osiąga przy prędkości obrotowej na poziomie 4200 obr/min. Co o tym myślicie? Liczyłem, że taki producent aut już opracował system elektroniczny, który przy wzroście obciążenia silnika wpłynie na stabilizację obrotów nawet kosztem lekkiego wzrostu zużycia paliwa. Tak marna kultura pracy silnika to żenada w 21 wieku, gdzie w autach jest więcej elektroniki, niż mechaniki.
  16. > No to wygląda na to, że sprężarka załącza się cyklicznie a nie pracuje cały czas. Ustal czy tak ma > być, bo nie jest powiedziane, że nie Dzięki za odpowiedź. Też tak myślałem, ale jak koło sprężarki stoi w miejscu to ślizga się po nim pasek napędzany przez koło pasowe, które przecież się nie zatrzymuje podczas pracy silnika. Przez to pasek się grzeje i wyciera, a to chyba nie jest nie jest normalne. Poza tym stojące koło sprężarki stawia dodatkowy opór paskowi wielorowkowemu i całemu silnikowi również. Wiem, że nowoczesne samochody mają wiele "udziwnień" ale to już chyba byłaby przesada.
  17. Hej, w poniedziałek odebrałem z salonu nowego C-Elysee 1.2 VTI i zacząłem się z nim "zapoznawać". Wczoraj zauważyłem, że jakby mial minimalnie niestabilne obroty po hamowaniu, tj. schodzą do 900 i po chwili podnoszą się do 950. Przy zmianie biegów w średnim zakresie obrotów występuje takie szarpnięcie, jakby silnik miał za niskie obroty. Dziś otworzyłem maskę i obserwowałem silnik na wolnych obrotach. Zauważyłem, że koło sprężarki klimatyzacji (na dole podłączona do paska i wychodzą z niego dwa węże, na których jest rosa i są zimne) co jakieś 10 - 15 sekund zatrzymuje się, a pasek się po nim ślizga, po mniej więcej 5 sekundach zaczyna się powoli obracać, a po kolejnych 5 sekundach obraca się z szybkością silnika. Ten cykl powtarza się około 2 - 3 razy na minutę. (zatrzymanie - powolne obracanie się, wejście na obroty). W tym czasie klima pracowała na 1/4 swojej mocy. Mam minimalne doświadczenie z nowymi autami i z klimatyzacją więc może w nowych autach tak ma być ale chyba jednak mam większe wątpliwości, że coś jest nie tak. Koło pasowe, koło alternatora i napinacz obracają się z normalną szybkością przez cały czas (to wszystko obraca pasek). Tylko to koło sprężarki dziwnie się zachowuje. Obecnie to auto ma 160 km przebiegu (nie mylić ze 160 000 km) :-) Podpowiecie mi coś w tym temacie przed tym, jak jutro pokażę to w salonie, gdzie go kupiłem?
  18. Dzięki wszystkim za odpowiedzi i rady, szczególnie dla Technixa za konkretny wywód z przykładami i "sepuku" :-) Wielu osobom może się to przydać.
  19. > I na koniec pytanie ode mnie, czemu chcesz zamienić cichutką i cieplutką benzynkę na traktor? Bo tam moja cicha i cieplutka benzynka jest już stara, zaczyna rdzewieć i puszcza trochę olej bokiem. Więc uznałem, że się wyeksploatowała i chcę się jej pozbyć i znaleźć coś nowszego i lepszego. W okolicy, w której mieszkam jest wiele komisów, do których wybrałem się w niedzielę, aby "wstępnie zbadać rynek". Szukam raczej auta kompaktowego, ta Vectra C to tak "przy okazji". Zdecydowana większość oferowanych aut, które spełniają moje oczekiwania i możliwości oraz wzbudziły moją ciekawość to diesele. Poza tym przecież dzisiejsze diesele to nie to samo, co kiedyś, kiedy odpalenie poranne było loterią - odpali lub nie odpali - a do osiągnięcia 100 km/h trzeba było mieć pas startowy. Z tych względów pomyślałem, że mógłbym spróbować teraz z dieselem. Stworzyłem podobny temat na innym forum i z odpowiedzi użytkowników wynika, że lepszym wyborem byłby VW Golf IV (pojazd nr 6 z pierwszego postu). Uzyskałem też informację od gościa z branży blacharsko - lakierniczej, że zabezpieczenie antykorozyjne Astry III jest raczej słabe.
  20. www.autobaza.pl podaje takie informacje w zakresie KM/KW silnika na podstawie VIN, sprawdźcie W0L0AHL3562101895 Przy okazji spytam, gdzie sprawdzacie VIN ?
  21. Wpisuję VIN do EPC 2009 i podaje różne informacje o silniku ale nigdzie nie widzę mocy. Gdzie to sprawdzić w EPC ?
  22. Dzięki za rady. Te dane, które wpisałem wyżej są z EPC. Auto nr 1 - faktycznie dziwny silnik i dziwnie mała pojemność jak na diesela - ciekawe z czego te 75 KM/55 KW. W ogłoszeniu tego auta było napisane, że ma 90 KM. Spisałem VIN i sprawdziłem w EPC i na stronach, że jest ich trochę mniej. Podobnie zresztą pozostałe Astry 1.9 CDTI - w ogłoszeniach pisze, że mają po 100 KM, a dekodowanie VIN pokazuje, że 80 KM/59 KW. Ale biorąc pod uwagę, że teraz mam 60 KM/44 KW w nastoletnim silniku benzynowym na jednopunktowym wtrysku i świetnie sobie radzę to może nie będzie tak źle z tymi Astrami. Tylko jak z trwałością tych motorów 1.9 CDTI (ten 1.3 sobie odpuszczę)? Czy są w nich pompowtryski, filtr cząsteczek stałych, sprzęgło dwumasowe, turbina? Jak z odpornością na korozję, tzn. czy blachy tych siedmioletnich obecnie aut wytrzymają do wieku 10 - 11 lat bez konieczności eliminowania rdzawych "kwiatków"? Czy elektronika w Astrach III w tym wieku jest zawodna czy jeszcze popracuje? Czy podane przeze mnie ceny są raczej przeciętne czy bardziej "kosmiczne" jak na te modele i roczniki? To są pytania, których odpowiedzi pomogą mi podjąć decyzję odnośnie kupna. Co myślicie o tej Vectrze C Kombi silnik Y20DTH 1 995 cm DIESEL 74KW 2004 rok 191 tys. km. za 15 500 zł. + opłaty? Jak u niej z "trwałością" mechaniczną i antykorozyjną?
  23. Hej, Dziś byłem oglądać auta do zakupu bo szukam dla siebie i z tych, które odpowiadają moim oczekiwaniom i możliwościom wyselekcjonowałem następujące: 1. Astra III Kombi, 1.3 diesel Z13DTJ 75 KM, 2006 rok, 197 tys. km. zarejestrowany w kraju, klima, elektryka i tego typu udogodnienia za 16 999 zł. 2. Astra III Kombi 1.9 CDTI Z19DTL 80 KM 59 KW 2006 rok, 178 tys. km. opłacony i gotowy do zarejestrowania, klima, elektryka i tego typu udogodnienia za 18 600 zł. 3. Astra III Kombi 1.9 CDTI Z19DTL 80 KM 59 KW 2006 rok 152 tys. km. opłacony i gotowy do zarejestrowania, klima, elektryka i tego typu udogodnienia za 19 900 zł. 4. Astra III Kombi 1.9 CDTI Z19DTL 80 KM 59 KW 2007 rok 148 tys. km., klima, elektryka i tego typu udogodnienia za 19 900 zł. + opłaty 5. Vectra C Kombi 2.0 DTI 2004 rok 191 tys. km. klima, elektryka, webasto i tego typu udogodnienia za 15 500 zł. + opłaty. 6. VW Golf IV Kombi 2005 rok 1.9 TDI 207 tys. km. zarejestrowany w kraju, I właściciel w kraju, sprowadzony w 2009 roku klima, elektryka i tego typu udogodnienia za 17 500 zł. Wiem, że bez znajomości stanu technicznego zespołu napędowego, zawieszenia, blach itd. nie można udzielić choćby szacunkowej odpowiedzi, który z ww. byłby najbardziej korzystnym interesem. Chodzi mi jednak o określenie, które z powyższych silników jest uznawany za trwały, części do niego są relatywnie tanie (bo nie ma koła dwumasowego, pompowtrysków, filtra cząsteczek stałych i podobnych "poprawiaczy" osiągów), które z tych aut jest najbardziej odporne na korozję oraz inne wskazówki, dotyczące tych pojazdów. Z góry wielkie dzięki za wszystkie rady i wskazówki.
  24. Hej, Mam do kupienia za 17500 zł. (do negocjacji) VW Golf Ocean Kombi 2005r. 209 667 tys. km. 1.9 diesel 101 KM zarejestrowany w Polsce. Sprzedawca pisze, że ma ABS, ASR, autoalarm, poduszki powietrzne, immobiliser, ESP, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, regulacja kolumny kierowniczej, komputer, tapicerka welurowa. Jest pierwszym właścicielem w kraju od 2009 roku, bezwypadkowy, garażowany. Wszystkie wymienione części eksploatacyjne były dobrych producentów, np. Motul, ATE. Ma też założone roczne opony letnie UNIROYAL i pełną dokumentację serwisową. VIN WVWZZZ1JZ6W009261. Jak to określił sprzedawca w ogłoszeniu "auto w pięknym stanie wizualnym, jak i technicznym". w związku z tym mam wielką prośbę do osób z większym doświadczeniem w autach marki VW o ocenę tej oferty oraz o sprawdzenie VIN tego auta i odpowiedź na tym forum. Z góry wielkie dzięki za pomoc i rady. Dołączam 3 zdjęcia Golfa.
  25. msemafor

    Spryskiwacze

    Sorry ze odnoszę się do innego źródła ale kwestię spryskiwaczy opisałem na http://astraklubpolska.pl/viewtopic.php?p=915811#p915811 str. 9 i 10
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.