Zawartość dodana przez Andrew71
-
Polisja poszukuje sprawcy kradzieży
Ale właściciel okradzionego samochodu z tablicami może miec teraz problem. Niewykluczone, że o 6 rano policja zrobiła mu tzw. wjazd na chatę i zabrała na komendę. Ktos mi kiedyś opowiadał o takim przypadku. Zanim się chłop wytłumaczył, że to nie on kradł na stacji, to mineło kilka godzin no i potem sąsiedzi dziwnie patrzyli
-
Polisja poszukuje sprawcy kradzieży
-
Zastawianie wyjazdu z parkingu, garażu czy domu prywatnego
są na fejsie grupy typu "Czarna lista lokatorów" np. https://www.facebook.com/groups/2015716391991989
-
Zastawianie wyjazdu z parkingu, garażu czy domu prywatnego
Teoretycznie. Praktycznie sa sposoby na takich
-
"Teoretyczne" badania techniczne pojazdów odchodzą do historii
A może lakier z żarówek odłaził? Czasem w starych się to zdarza
-
Udrażnianie kanalizacji
No tak, dzięki za zwrócenie uwagi. poprawiłem Ten drugi to https://studzienkowo24.pl/udrazniacz.html Na Allegro pełno pozytywnych komentarzy i recenzji
-
Wymiana prawa jazdy - przez Internet oraz w urzędzie
Poczytaj i nie pisz zlośliwych posótw https://www.gov.pl/web/gov/wymien-prawo-jazdy
-
Udrażnianie kanalizacji
Zobaczmy co tam jest. Kwas siarkowy i to 95-100 % https://mrowka.com.pl/produkt/srodek-do-udrazniania-rur-kanalizacyjnych-0-75-l-melt-5901549259070.html Jest też ponad 2 razy tańszy odpowiednik https://studzienkowo24.pl/udrazniacz.html Sam kwas także do kupienia jeszcze taniej, jednak tylko dla firm"Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1148 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie wprowadzania do obrotu i stosowania prekursorów materiałów wybuchowych, zakup tego produktu możliwy jest wyłącznie w celach związanych z działalnością handlową, gospodarczą lub zawodową (w tym naukowo-badawczą). Rozporządzenie obowiązuje od dnia 01.02.2021r Przy zakupie produktu wymagane jest wypełnienie oświadczenia nabywcy."
-
Udrażnianie kanalizacji
Dlatego poleciłem tez ten preparat. Działa, jednak trzeba mu dać kilka godzin lub całą noc KRET, Bio , żel do udrażniania rur, do łazienki i kuchni, 500 g | Drogeria Rossmann.plKRET Bio żel do udrażniania rur, do łazienki i kuchniBio żel do udrożniania do łazienki i kuchni to oparty na enzymach produkt, który w przyjazny dla środowiska sposób udrożnia rury. Rozpuszcza zatory powstałe z
-
"Teoretyczne" badania techniczne pojazdów odchodzą do historii
Nic tylko opisać gdzieś na fejsie z podaniem nazwy tej stacji
-
"Teoretyczne" badania techniczne pojazdów odchodzą do historii
To co ludzie piszę w necie, a rzeczywistość to mogę być 2 różne sprawy. A Fabia? Zależy od jej stanu technicznego. Może hamulce miały siłe hamowania na granicy dopuszczalnej normy? Albo były jakieś luzy na kierownicy? W necie można znaleźć rankingi stacji diagnostycznych. Jesli ktoś przegina w drugą stronę, czyli czepia się dosłownie wszystkiego, to ludzie raczej do niego nie jeżdżą
-
Wymiana prawa jazdy - przez Internet oraz w urzędzie
Niedawno musiałem wymienić PJ. Okazało się, że można złożyć dokumenty za pomocą systemu ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA SYSTEMU POJAZD I KIEROWCA. https://www.esp.pwpw.pl/ Ale tu pojawiła się trudność. Weryfikacja dwuetapowa za pomoca aplikacji na telefon. Domyślna Google Authenticator nie zadziałała, na szczęscie pomocna okazała się inna: Okta Verify. Zdjęcie do prawka zrobiłem samemu wg tych wskazówek https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-prawa-jazdy W ESPSPK jest tam opcja wyboru dostarczenia nowego dokumentu - pocztą lub osobiscie w wybranym urzędzie. Ale po otrzymaniu SMS i maila, że prawko jest do odbioru w urzedzie, zarezerwowałem wizyte w urzedzie i poszedłem. Okazało się, że trzeba wypełnić papierowy dokument, z pytaniami identycznymi jak na stronie internetowej. Po otrzymaniu świeżego prawka spytałem, dlaczego nie przysłali pocztą (bo taka opcja mi sie sama wybrała). Pan urzednik na to "Ale i tak by Pan musiał do nas przyjść złożyć podpis" Odbiór prawka trwał około 10 minut, jednak niektóre osoby wkolejce siedziały znacznie dłużej. W urzędzie zauważyłem tez ludzi (i to nawet 20letnich)stojacych w kolejce do fotografa oraz agencji PKO (a przecież opłaty za dokumenty można zrobić przelewem lub kartą w okienku). To tyle, chciałem się z Wami podzielic wrażeniami
-
Udrażnianie kanalizacji
To bardzo skuteczne narzędzie . Na Allegro za 30 parę zł. Dobry jest też klasyczny Kret (zawiera NaOH). Jest jeszcze Kret Bio żel (do kupienia np. w Rossmanie)
-
"Teoretyczne" badania techniczne pojazdów odchodzą do historii
Przekonał się o tym boleśnie Pan Diagnosta z Piotrkowa. Jeszcze przymknięcie oka na spaloną żarówkę można by jakoś zaakceptować. Jednak wpisy do DR, gdy samochód nawet nie zjawił się na stacji to juz gruba przesada... Inna sprawa, że grozi mu 10 lat, jednak nie zastosowano aresztu.... "Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ujawnili proceder polegający na potwierdzaniu wykonania badań technicznych pojazdów, które w rzeczywistości nie były przeprowadzane. Działania te mogły stwarzać poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Zatrzymano 68-letniego diagnostę. Grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności.". Więcej w artykule https://www.piotrkowski24.pl/diagnosta-podbijal-przeglady-bez-weryfikacji-stanu-technicznego-pojazdow-grozi-mu-10-lat-wiezienia/
-
Nie będzie badań lekarskich starszych kierowców
Jeszcze taka sprawa. badania badaniami, jednak kryteria zdrowotne (na kat. B stosunkowo łagodne) oraz sposób przeprowadzania badań to inna sprawa. Słyszałem o takim przypadku. Pani księgowa jeździ samochodem służbowym raz na tydzień. Dostała od pracodawcy skierowanie na badania okresowe, w tym zw. psychotechniczne. Obejmowały badanie olśnienia (widzenie zmierzchowe). Po zakończaniu Pani Doktor powiedziała "Nie może Pani jeździć autem służbowym w nocy". Księgowa "A prywatnym?". Lekarka "A prywatnym jak Pani chce" .
-
Nie będzie badań lekarskich starszych kierowców
No wtedy, to by Ci prawko zabrali
-
Nie będzie badań lekarskich starszych kierowców
Hmmm może przy następnej wizycie spytaj lekarza (lekarki) ? Ludzie przeciez sobie robia operacje laserowe np. żeby np. pracowac , jako strażacy czy piloci
-
Nie będzie badań lekarskich starszych kierowców
A nie dało się jakoś "wyprostować" tego wpisu? przecież mogłeś zrobić sobie operację
-
Nie będzie badań lekarskich starszych kierowców
A tymczasem w Norwegii na ulice wyruszył autobus bez kierowcy. Jak AI oraz inne dziedziny techniki będa się szybko rozwijać, to może wkrótce kierowca auta osobowego będzie tylko nadzorował pracą elektronicznego "pomocnika" https://polskieradio24.pl/artykul/3675089,autobus-bez-kierowcy-rusza-na-ulice-pierwszy-taki-przypadek
-
Bezprawnik i odcinkowy pomiar prędkości. Czy naprawdę pracują tam tacy idioci w tej pseudo "gazecie"?
I znowu Facebook się kłania. Jest taka strona https://www.facebook.com/StreszczamClickbait W tytule czytamy "Pierwsza w Polsce inicjatywa przeciwko głupim nagłówkom". I warto tam zgłaszać takie idiotyzmy, jak opisane w tym wątku. Aby ludzie nie tracili czasu na czytanie wypocin AI, wstawianych przez niedouczone "osoby redaktorskie", którym nawet nie chce sie sprawdzać, co publikują.
-
Nie będzie badań lekarskich starszych kierowców
UE odrzuciła propozycje obowiązkowych i regularnych badań lekarskich starszych kierowców oraz skrócenia ważności prawa jazdy do 5 lat dla osób po 70 roku życia. Co można o tym sądzić? Wiadomo, że przepisy tworzą osoby w wieku - hmmm - dojrzałym i raczej nie będą sobie utrudniać życia. Ponadto elektronika i sztuczna inteligencja się rozwijają, pomagając bezpieczniej prowadzić samochody. Mówi się też, że starsi ludzie prowadzą wolniej, w odróżnieniu od np. niektórych młodych motocyklistów. W Polsce prawko jest teraz wydawane na max.15 lat, ale tylko tzw. bezterminowe i dotyczy to fizycznego plastiku. I tak info o kierowcy i jego uprawnieniach znajduje się w systemie i np. policja podczas kontroli drogowej może uzyskać wgląd do bazy danych. https://www.autocentrum.pl/newsy/bruksela-brak-automatu-badan-dla-starszych-kierowcow/
- Klocki hamulcowe OYODO
-
Klocki hamulcowe OYODO
To prawdopodobnie marka którejś z polskich firm z branży moto. Klocki produkowane zapewnie gdzieś na Dalekim Wschodzie. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z klockami Oyodo?
-
Jaki płyn do mycia szyb od wewnątrz który nie zostawia smug ?
Można też kupić kanistry benzyny ekstrakcyjnej czy rozpuszczalnika Nitro. Przydają się
-
Jaki płyn do mycia szyb od wewnątrz który nie zostawia smug ?
Juz pisałem. Alkohol izopropylowy albo preparaty, które go zawierają. Albo dedykowane preparaty, np. K2 Nuta https://k2.com.pl/produkty/k2-nuta-750-ml Co do szmatek - wystarczy najtańsza mikrofibra z marketów