Skocz do zawartości

Jak zdjąć wkłady lusterek ?


aras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy czy da się zdjąć wkłady lusterek bez odkręcania całego lusterka z obudową ? Dojrzałem do podgrzewanych, wiem wiem , pogoda na klimę , a nie na podgrzewanie lusterek. Ale cóż nabyłem podgrzewane oryginały i chcę szybko i bezboleśnie wymienić wkłady , a boję się potłuc coś. Kable, instalacja, jest fabrycznie założona, więc ......... Z góry dzięki za pomoc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja jest dość prosta, ale powiedzie się wyłącznie pod warunkiem, że przewody elektryczne masz już wyciągnięte na zewnątrz. W metalowych trójkątach jest twarda gąbka uszczelniająca, która skutecznie uniemożliwia przepychanie czegokolwiek na wylot.

W przeciwnym razie musisz odkręcić całość lusterka.

1) Zdejmujesz gumowy kapturek z cycka oink.gif sterującego lusterkiem.

2) Odkręcasz dużą aluminiową nakrętkę.

3) Delikatnie, aczkolwiek stanowczo pociągasz ku sobie górna część plastikowego trójkąta (dość słaby zatrzask) i wyciągasz trójkąt do góry i do siebie, wpychając równocześnie metalową oprawę cycka do wewnątrz.

4) Wykręcasz dwa wkręty od spodu plastikowej obudowy lusterka i pociągasz do siebie cały wkład, równocześnie pchając na zewnątrz cięgła sterujące.

5) Wkład wysunie się tylko na tyle, na ile pozwolą cięgła - nie ciągnij na siłę, bo cięgła blokuje wspomniana gąbka wewnątrz aluminowego trójkąta.

6) Lustro przyklejone jest do plastikowej płytki, która zamocowana jest zatrzaskami do okrągłej płytki sterującej.

7) Przytrzymując lustro odpinasz zatrzaski na obwodzie płytki i ściągasz lustro. Podpinasz kabelki i zatrzaskujesz na płytce sterującej nowy wkład.

Koniec!

Jeśli musisz ciągnąć kabelki od środka na zewnątrz, wymaga do dodatkowych operacji:

3a) Zdejmujesz gumową trójkątną osłonę słupka drzwi (odpinasz jeden duży okrągły kołek, wyciągasz gumowy kołek ustalający w górnej części trójkąta i wysuwasz gumę spod ramki/uszczelki.

3b) Wpychasz ścierkę/zwiniętą reklamówkę w pustkę poniżej cięgieł sterujących lusterkiem, żeby Ci śrubki/bity nie powpadały do wnętrza drzwi (nie do odzyskania!)

3c) Odkręcasz trzy gwiazdkowe śruby mocujące lusterko i układasz ałe lusterko na stole.

Jak widzisz, odkręcenie całego lusterka to tylko 3 czynności więcej, a wygodniej będzie Ci wykręcać wkład z obudowy.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tak off topic - kto przerabial temat kieronkow na luterkach ? bo

> mnie siem to podoba

Mnie też pociąga taki bajer, ale poza samoklejącymi nakładkami nie ma nic w tym temacie... a na allegro są nieładne frown.gif

Montaż w sumie banalny - jeden otworek w obudowie lusterka na kabelek, przewód do najbliższego migacza, czyli do błotnika i bangla.

Ten gość ładne sobie sprawił:

272559204-ancona%20017%20ak.jpg

I to sa chyba takie, jak TUTAJ . Trochę kosztują frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.