Skocz do zawartości

Montaz gazu i co dalej...?(papieorologia)


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze pytanie brzmi tak: kupilem nowe auto w salonie. Po przejechaniu 1000km kazali mi przyjechac na montaz gazu (IV gen BRCFlySequent). Od sprzedawcy dostalem informacje, ze to wszystko - tymczasem dzisiaj serwisant mowi mi, ze jeszcze czeka mnie wycieczka do Wydzialu Komunikacji po wbicie do dowodu rejestracyjnego montazu instalcji LPG...??? to jak to jest i ile to kosztuje i czy moge w miedzyczasie jezdzic? (chcielismy na majowke do Berlina wyskoczyc...?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobrze pytanie brzmi tak: kupilem nowe auto w salonie. Po

> przejechaniu 1000km kazali mi przyjechac na montaz gazu (IV gen

> BRCFlySequent). Od sprzedawcy dostalem informacje, ze to

> wszystko - tymczasem dzisiaj serwisant mowi mi, ze jeszcze czeka

> mnie wycieczka do Wydzialu Komunikacji po wbicie do dowodu

> rejestracyjnego montazu instalcji LPG...??? to jak to jest i ile

> to kosztuje i czy moge w miedzyczasie jezdzic? (chcielismy na

> majowke do Berlina wyskoczyc...?)

Kosztuje wymiane dowodu, bo w tej chwili w dowodzie masz wpisany przegląd za 3 lata, a jak masz gaz przegląd nalezy sie co rok. Miej ze soba kwity od instalacji gazowej przy sobie po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kosztuje wymiane dowodu, bo w tej chwili w dowodzie masz wpisany

> przegląd za 3 lata, a jak masz gaz przegląd nalezy sie co rok.

> Miej ze soba kwity od instalacji gazowej przy sobie po prostu.

1) tzn ze moge jezdzic z instalka zalozona az do przegladu za 3 lata?- na forum firmy epigaz (chyba jakos tak to sie pisze) jest napisane w ktorejs z odpowiedzi, ze bez wbitej pieczatki w dowodzie i daty nastepnego przegladu wyznaczonej za rok dowod kwalifikuje sie do zabrania przez gliniarzy i nie pomoga zadne faktury i swiadectwa homologacji...??!!

btw ile za nowy dowod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) tzn ze moge jezdzic z instalka zalozona az do przegladu za 3

> lata?- na forum firmy epigaz (chyba jakos tak to sie pisze) jest

> napisane w ktorejs z odpowiedzi, ze bez wbitej pieczatki w

> dowodzie i daty nastepnego przegladu wyznaczonej za rok dowod

> kwalifikuje sie do zabrania przez gliniarzy i nie pomoga zadne

> faktury i swiadectwa homologacji...??!!

NIE !! Założenie gazu likwiduje to, że pierwszy przegląd jest za 3 lata. Przegląd jest 12 miesięcy po załozeniu gazu

> btw ile za nowy dowod?

a z 80 zł może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIE !! Założenie gazu likwiduje to, że pierwszy przegląd jest za 3

> lata. Przegląd jest 12 miesięcy po załozeniu gazu

> a z 80 zł może

czyli jesli dobrze Cie zrozumialem jezeli dzisiaj mam date montazu gazu to na wbicie pieczatki do dowodu rejestracyjengo moge pojechac za 11 miesiecy i jakies 29 dni...? a w miedzyczasie jezdzic spokojnie z wszelkimi swiaectwami homologacji fajturami za montaz itp...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jesli dobrze Cie zrozumialem jezeli dzisiaj mam date montazu

> gazu to na wbicie pieczatki do dowodu rejestracyjengo moge

> pojechac za 11 miesiecy i jakies 29 dni...? a w miedzyczasie

> jezdzic spokojnie z wszelkimi swiaectwami homologacji fajturami

> za montaz itp...?

No nie bardzo zlosnik.gif Po montazu masz 30 dni na udanie się do WK celem załatwienia wbicia gazu do dowodu, w twoim przypadku wymiany dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie bardzo Po montazu masz 30 dni na udanie się do WK celem

> załatwienia wbicia gazu do dowodu, w twoim przypadku wymiany

> dowodu

ale dlaczego wymiany- a nie wbicia:

no wlasnie te 30 dni tez wlasnie znalazlem, a co w czasie tych 30 dni?

ze strony elpigaz:"

Czymożna przełożyć silnik z instalacją gazową do samochodu bez instalacji gazowej. Jeżeli tak to czy ten samochód będzie musiał przejść jakieś badania.

Odpowiedź:Po zamontowaniu instalacji gazowej właściciel pojazdu powinien w ciągu 30 dni zgłosić ten fakt w wydziale komunikacji urzędu, w którym samochód jest zarejestrowany. Należy przedstawić wyciąg ze świadectwa homologacji zamontowanej instalacji i fakturę potwierdzającą wykonanie tego montażu. W tym wypadku zamiana silnika wraz z instalacją gazową będzie wymagała wykonania opisanych czynności.

Witam serdecznie.Mam sposobność zakupu samochodu z zainstalowaną,sprawną i działającą bez zarzutu sekwencyjną instalaacją gazową.Problem w tym , że zbywca nie posiada na tę instalację żadnych dokumentów i nie jest w stanie ustalić kto ten gaz instalował.W dowodzie rejestracyjnym nie ma stosownej adnotacji.Do kogo zwrócić się o poradę i zalegalizowanie i jaki to będzie koszt ?Dziękuję za pomoc.

Odpowiedź:Wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu wykonywany jest na podstawie "Wyciągu ze świadectwa homologacji". Brak takiego wpisu w przypadku wyposażenia pojazdu w instalację gazową jest równoznaczny z brakiem ważnego przeglądu technicznego. Wpisu dokunu sie w Wydziale Komunikacji Urzędu np. miejskiego, gminnego, starostwa lub powiatu. Bez wyciągu ze świadectwa homologacji, faktury za montaż instalacji dokonanie takiego wpisu nie jest możliwe. Do wykonania rocznego przeglądu technicznego niezbędny jest również atest zbiornika gazu (duplikat może wystawić producent zbiornika). Duplikat wyciągu może wystawić sprzedawca danego typu instalacji gazowej posiadający homologacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale dlaczego wymiany- a nie wbicia:

Stary, nie wiem czy kumasz to co pisze, może ja pisze tak, ze nikt nie rozumie pad.gif Wymiany, wbicia, to taki skrót myślowy - data montazu to Twoje "deadline" !!!

Masz gaz to przegląd rejestracyjny jest co rok, teraz masz auto bez gazu jeszcze i nastepny przegląd masz za 3 lata. Jak zakładasz gaz to znikaja Ci te 3 lata i masz przegląd co roku. Co się z tym wiąże ---> Po montazu masz 30 dni na wbicie gazu do dowodu, w obecnym dowodzie masz nastepny przegląd za 3 lata, ale biorac pod uwage to co napisałem wyżej to dowód musi być wymieniony. Co tu nie jest zrozumałego ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stary, nie wiem czy kumasz to co pisze, może ja pisze tak, ze nikt

> nie rozumie Wymiany, wbicia, to taki skrót myślowy - data

> montazu to Twoje "deadline" !!!

> Masz gaz to przegląd rejestracyjny jest co rok, teraz masz auto bez

> gazu jeszcze i nastepny przegląd masz za 3 lata. Jak zakładasz

> gaz to znikaja Ci te 3 lata i masz przegląd co roku. Co się z

> tym wiąże ---> Po montazu masz 30 dni na wbicie gazu do dowodu,

> w obecnym dowodzie masz nastepny przegląd za 3 lata, ale biorac

> pod uwage to co napisałem wyżej to dowód musi być wymieniony. Co

> tu nie jest zrozumałego ?

easy men (moze jakis maly browarek za info i dla uspokojenia oraz lepszego transferu wiedzy...? np taki VBrowarek 20.GIFboozing.gif) podsumujmy:

1)kasowanie sie 3 lat - zrozumiale

2)przy gazie przeglady co roku (od daty montazu)-zrozumiale

3)okres 30 dni na wbicie do dowodu lub nowy dowod

4)dlaczego wymina dowodu w moim przypadku- NIE zrozumiale (ale nie dlatego, ze zle to wyjasniasz) tylko intencje ustawodawcy... :-||

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> easy men (moze jakis maly browarek za info i dla uspokojenia oraz

> lepszego transferu wiedzy...? np taki VBrowarek ) podsumujmy:

> 1)kasowanie sie 3 lat - zrozumiale

> 2)przy gazie przeglady co roku (od daty montazu)-zrozumiale

> 3)okres 30 dni na wbicie do dowodu lub nowy dowod

nie "lub" ale "i"

> 4)dlaczego wymina dowodu w moim przypadku- NIE zrozumiale (ale nie

> dlatego, ze zle to wyjasniasz) tylko intencje ustawodawcy...

> :-||

Bo w dowodzie masz przegląd za 3 lata, a z gazem jest co roku. Ręczna poprawka daty przeglądu raczej odpada. Paniatna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie "lub" ale "i"

> Bo w dowodzie masz przegląd za 3 lata, a z gazem jest co roku.

> Paniatna ?

well czy wobec tego nie bylo by sensowniejsze (z punktu widzenia petenta oczywiscie- a nie urzedasa) zmiana informacji w istniejacym dowodzie rejestracyjnym dotyczcaca daty przegladu, a nie wyrabianie nowego dowodu rejestracyjnego..... swoja droga podstawa do wyrobienia nowego dowodu jest ponoc zmianan wlasciciela pojazdu a nie nowa instalka.... jakis prawnik jest na forum znajacy przepisy KPA czy jak to tam sie nazywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> well czy wobec tego nie bylo by sensowniejsze (z punktu widzenia

> petenta oczywiscie- a nie urzedasa) zmiana informacji w

> istniejacym dowodzie rejestracyjnym dotyczcaca daty przegladu,

> a nie wyrabianie nowego dowodu rejestracyjnego..... swoja droga

> podstawa do wyrobienia nowego dowodu jest ponoc zmianan

> wlasciciela pojazdu a nie nowa instalka.... jakis prawnik jest

> na forum znajacy przepisy KPA czy jak to tam sie nazywa

Ja musiałem wymieniać - dura lex .... Chyba niewiele sie ostatnio zmieniło w tym czasie. Szkoda, że nie załozono Ci gazu przed rejestracja auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja musiałem wymieniać - dura lex .... Chyba niewiele sie ostatnio

> zmieniło w tym czasie. Szkoda, że nie załozono Ci gazu przed

> rejestracja auta

szkoda to malo powiedziane- bedzie wojna w salonie jak go pojade odbierac!!

sprzedawca mnie poinformowal ze to wsio co mnie bedzie kosztowac i wszystko jest w cenie lacznie z przegldami itp... niech no ja znajde tylko tego maila zaraz go sobie drukne i od razu do kieronika... pikanteri dodatje fakt ze zona z 3 miescieczyn synkiem jest wlascicielem auta-fajnie sie czeka w urzedzie z takim ryczacym brzdacem.... ktos polegnie w najblizszym czasie.... (znajac realia bede to w koncu niestety znowu JA-qtwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie UW Wroclaw (kocham to miasto!!) znalzlem cos takiego:"

Wniosek o wpis adnotacji „Hak” lub „Gaz”

druk do pobrania:

w formacie .doc

w formacie .pdf

Dowód rejestracyjny.

Karta pojazdu, jeżeli była wydana.

Wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem.

Fakturę VAT albo rachunek za montaż instalacji gazowej.

Zaświadczenie z aktualnego przeglądu technicznego pojazdu (wykonanego zgodnie z art.83 ustawy z dnia 20.06.1997 r.). – w przypadku przystosowania pojazdu do ciągnięcia przyczepy

Polisa OC.

W przypadku, gdy termin kolejnego badania technicznego jest wyznaczony na okres dłuższy niż 1 rok od daty zamontowania instalacji gazowej należy wykonać czynności jak przy wymianie dowodu rejestracyjnego. "

a tu info ze strony gdanskiej

http://www.gdansk.pl/online.php?departme...7d0b113bf60e9a6 co ciekawe na stronei gdanskiej pisza ze to nic nie kosztuje!!

(....dopisane po jakims czasie...)

ludzie w jakim kraju ja zyje w zaleznosci od wydzialu komunikacji w tym kraju mozna zaplacici tzw nic albo nawet jak w nowym tomyslu zdaje sie:"

OPŁATY

Opłaty:

1. za pozwolenie czasowe – 12 zł + 1 zł opłaty ewidencyjnej

2. za dowód rejestracyjny – 48 zł + 1 zł opłaty ewidencyjnej

3. za komplet nalepek legalizacyjnych – 11 zł + 1 zł opłaty ewidencyjnej

"

za sprawy zwiazane z montazem instalcji gazowej - co za paranoja- podstawy prawne niby te same a co urzad to inne dane dotyczaqce oplat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dowodu nie wymienialem i zaplacilem dokladnie 1,50 pln za znaczki skarbowe !!!

moj dowod wyglada teraz tak

278811212-DR03.JPG

i zadnych kosztow nie ponosilem dodatkowych

a homologacje na gaz wraz z badaniem spalin /na jednym papierku/

zanioslem im jak odbieralem staly dowod po 30 dniach

mialem sytuacje podobna do Twojej tylko ze auto odebralem z salonu z gazem ale nie dostalem odrazu homologacji wiec przy rejestracji nic im nie mowilem ze mam gaz

spieszylo mi sie bo jechalem w tym czasie na urlop i nie mialem czasu zeby czekac 2-3 dni na ta homologacje i latac po urzedach

a na wyjazd zabralem ze soba homologacje i fakturke - podczas kontroli drogowej policja do niczego sie nie przyczepila swiety.gif

post-25447-14352481957689_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię kolegi, mi też wbili pieczątke, zmienili datę przeglądu i tyle. Skoro jest miejsce na adnotacje urzędowe to nie rozumiem potrzeby wymiany dowodu.

Najlepiej spytaj w SWOIM w.komunikacji - prawie w każdym te same przepisy lubią interpretować inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam opinię kolegi, mi też wbili pieczątke, zmienili datę

> przeglądu i tyle. Skoro jest miejsce na adnotacje urzędowe to

> nie rozumiem potrzeby wymiany dowodu.

> Najlepiej spytaj w SWOIM w.komunikacji - prawie w każdym te same

> przepisy lubią interpretować inaczej.

zgodnie z zaleceniami kolego zadzwonilem.... uwaga uwaga zero oplat mnie czeka-tak mi powiedziala mila Pani przez poteflon :-) (btw w salonie powiedzieli ze jesli beda jakies problemy=oplaty mam sie od razu skontaktowac telefonicznie ze sprzedawca i dac mu Pania z urzedu do telefonu ;-) wow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgodnie z zaleceniami kolego zadzwonilem.... uwaga uwaga zero oplat

> mnie czeka-tak mi powiedziala mila Pani przez poteflon :-) (btw

> w salonie powiedzieli ze jesli beda jakies problemy=oplaty mam

> sie od razu skontaktowac telefonicznie ze sprzedawca i dac mu

> Pania z urzedu do telefonu ;-) wow!

zero oplat, tylko znaczki skarbowe za zalaczniki - swiadectwo homolagacji i badanie saplin grinser006.gif

oni sobie to kseruja a oryginal Ci oddaja

przynajmniej w moim przypadku tak bylo a reszte to jak juz wyzej opisalem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

qrwica mnie wezmie

tereaz sie okazuje jeszcze ze karta pojazdu jest potrzsebna.... a t aoczywiscie chwile temu wyslana do banku

ja pierr&*(^% kolejne pare h w najblizszym czasie w plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> qrwica mnie wezmie

> tereaz sie okazuje jeszcze ze karta pojazdu jest potrzsebna.... a t

> aoczywiscie chwile temu wyslana do banku

> ja pierr&*(^% kolejne pare h w najblizszym czasie w plecy

chyba powiedzieli Ci ze po odbior stalego dowodu masz przyjsc z karta pojazdu?

gaz tez jest wbijany do KP ... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba powiedzieli Ci ze po odbior stalego dowodu masz przyjsc z karta

> pojazdu?

> gaz tez jest wbijany do KP ...

tu nie ma nic do smiacia-szlag moze czlowieka trafic- oczywiscie auto formalnie jest na zone wiec ona musi za wszystkim biegac- a fajnie sie stoi w urzedach z 5 miesiecznym dzieckiem- dzisiaj zaczela przebierac malego na ladzie to wtedy ktos wreszcie wpadl ze moze ja przepusci

btw: kto mi teraz odpowie na zagadke ustawa o ruchu drogowym paragraf 78 ustep 2 mowi o 30 dniach i zgloszeniu- nie mowi nic o sankcjach ani nasteowosci- tzn wbicie do dowodu ma sie nijak z wpisem do Karty Pojazdu i do zgloszenia

well teraz zona dostala wpis do dowodu rejestracyjnego mimo ze inna pani w tym samym urzedzie twierdzila ze nie jest to mozliwe bez rownoczesnego wpisania do karty pojazdu

dwa karta pojazdu w/g pani z urzedu powinna byc u wlasciciela-czyli nie w banku, tylko u nas bo wlascicielem jest osoba wpisana w dowod rej

trzy KTO MI TERAZ POWIE KIEDY MAM NASTEPNE BADANIE TECHNICZNE:-D

zagadka obrazkowa w pliku graficznym- prosze tylko o odpowiedzi podparte twardymi dowodami i prawnicza wykladnia paragraf, nr 278979230-P1040163.JPG

post-16121-14352483148381_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzy KTO MI TERAZ POWIE KIEDY MAM NASTEPNE BADANIE TECHNICZNE:-D

> zagadka obrazkowa w pliku graficznym- prosze tylko o odpowiedzi

> podparte twardymi dowodami i prawnicza wykladnia paragraf, nr

spojrz pare postow wyzej jak powinien wygladac Twoj dowod rejestracyjny ...

chyba nie trzeba popierac paragrafami - wszystko jest jasne i czytelne

a samochody z instalacja gazowa musza przechodzic badanie techniczne

/przeglad rejestracyjny/ co roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rok od załozenia gazu ... 16.04.2008

niee gaz nie byl montowany 16 kwietnia 2007 tylko 24 maja 2007 (taka jest data faktury)

16 kwietnia 2007 ktora sie zapewne sugerowales to data zwiazana z pierwsza rejestracja samochodu-ktory jeszcze wtedy nie mial zamontowanego gazu

ludzie tak jak prosilem- prosze o konkretna wykladnie prawna- kiedy jestem zoobowiazany zrobic badanie techniczne, bo zgodnie z zapisem w obecnie posiadanym przezemnie dowodzie rejestracyjnym wydanym przez obowiazujacy mnie urzad panstwowy to dopiero w 2010 roku :-D

dlatego pytam o wykladnie prawna- co mnie obowiazuje-jakis bardziej ogolny przepis wynikajacy z ustawy rozporzadzenia czy cos, czy tez pieczatka wpis starosty w dowodzie rejestr ??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze to zapytam prosciej:

1) jezdzic i zrobic badanie techniczne dopiero w 2010 zgodnie z tym co mi kaza urzedasy w dowodzie rejestracyjnym

2)byc nadgorliwym i jechac na badanie za rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> montowałem gaz rówiez zaraz po kupieniu auta i podczas wbijania gazu

> w dowód dostałem pieczatke( w miejscu drugiego przegladu) i

> wpis data nastepnego badania rok od daty załozenia gazu

tak wiem ze taka sytuacja jak opisana przez ciebie jest sytuacja modelowa- ale jak zauwazysz powyzej u mnie tak nie jest... co wobec tego wybieracie "1 czy 2 panie"(shrek)

aha i jeszcze jedno dementuje pogloski jakoby wbicie info o gazie cos kosztowalo lub wymagalo nowego dowodu jak to ktos mowil na poczatku tego posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dlaczego w przypadku ewentualnego bum?mialoby to miec wieksze

> znaczenie?

bo bez waznego badania technicznego OC jest niewazne ...

zreszta jest to napisane w umowie z ubezpieczycielem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.