Skocz do zawartości

Filtr paliwa w silniku 1.1?


st_luk

Rekomendowane odpowiedzi

Być może moje pytanie dla niektórych - tych bardziej obeznanych z mechaniką - wyda się śmieszne, ale spytam smile.gif Chodzi mi o filtr paliwa w silniku 1,1 w Pandziorze. Szukałem informacji o nim w instrukcji i absolutnie nic nie znalazłem Piszą tylko o wymianie Green Filtra w 1.3. A co z benzynówkami? Jest taki filtr? Jesli tak to co ile należy wymieniać?

Proszę o oświecenie idea.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być może moje pytanie dla niektórych - tych bardziej obeznanych z

> mechaniką - wyda się śmieszne, ale spytam Chodzi mi o filtr

> paliwa w silniku 1,1 w Pandziorze. Szukałem informacji o nim w

> instrukcji i absolutnie nic nie znalazłem Piszą tylko o wymianie

> Green Filtra w 1.3. A co z benzynówkami? Jest taki filtr? Jesli

> tak to co ile należy wymieniać?

> Proszę o oświecenie

nie ma w tym silniczku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest filtr wstępnego i dokładnego filtrowania paliwa ale jest zintegrowany w pompie paliwa. Jets to tak zrobione ze w zasadzie nie ma możliwości wymiany tego filtra. Dla mnie jest to ewidentnie celowe zamierzenie producenta, aby w przypadku zapchania filtra wymieniac cala pompe na nowa ( w aso 800zl) i max. utrudnic zycie uzytkownikom z ktorych wiekszosc pojedzie do aso. Wiadomo jak jest z czystoscia paliwa w polsce wiec zapchanie filtra przy odrobinie szczescia czy nieszczescia moze nastapic dosc szybko juz po kilkudziesieciu km. Objawy wiadome, trudnosci z rozruchem, dlawienia itd. Tak jak pisalem wczesniej - niedlugo skrzynia biegow i silnik beda nienaprawialne w przypadku jakiejkolwiek usterki i bedziemy kupowac nowe!!! Do tego to zmierza powoli - zeby jak najwiecej wydac na czesci podczas eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.