Skocz do zawartości

Klasyfikacja Daewoo


skrzatekMK

Rekomendowane odpowiedzi

> Ale, z obecnej perspektwy - przy roznicy 5000, to ja bym chyba skode

> 105 na przetrwanie za grosze kupil i jeszcze dozbieral te 5000

Z obecnej perspektywy to bym sobie Merca kupił smirk.gif. 5000 to była dla mnie olbrzymia kasa, bo mieszkanie wówczas kupowałem i każdy grosz się liczył. A Skodę 105 miałem i za żadne skarby - nawet na przetrwanie bym nie kupił - żaden argument.

Co do TGV - nie jest ciasne, też jeździłem. Tyle, że Skody to w niczym nie przypomina. To nie jest trafne porównanie. W TGV nie rdzewienie po 3 latach klapa bagażnika (Fiabia mojego szwagra) zlosnik.gif. Dwie Fabki firmowe - dwa padnięte komputery a 3 lub 4 tys zł (nie pamiętam dokładnie), wszystkie Fabki - padnięte ogrzewanie. Skoda - tym razem Octavia mojej siostry - padły po 40 tys. km pompowtryskiwacze czy jak to tam się zwie - wymiana - coś ok 4 tys.

Nic do marki Skoda nie mam. Auta jak auta. Ciosane przez Niemców, wykonane przez Czechów - nie warte swoich pieniędzy. I tyle. Ale TGV to to na pewno nie jest. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chairman

2. Nubira II

3. Leganza

4. Espero

5. Nubira I

6. Lanos

7. Nexia

8. Matiz

9. Tico

Polonez to farbowane Daewoo. W tej klasyfikacji mógłby być na pozycji 8.

Chairman to inaczej Mercedes wykonany w Korei - b. dobra jakość stuprocentowa.

Nubira II jest na tyle nowa i dobrze wykonana, że Leganza przegrywa.

Nubira I to taki sobie model. Można dużo porównywać do Lanosa, bo wiele podzespołów jest identycznych,

ale o dziwo jakość wykonania wyższa niz w Lanosie. Choć Nubira I to następca Espero, to Espero wydawał się lepiej wykonany pod każdym względem.

Lanos trwały, niezawodny, ale z niską jakością wykonania, której na pierwszy rzut oka nie widać.

Nexia to auto kopia Opla Kadeta, przejęła te same bolączki co poprzednik Astry I.

Matiz to taki Lanos w miniaturce, a Tico to miniaturka Matiza.

Matiz ma cos z sobie z Mercedesa klasy A - ale tylko jeśli chodzi o wygląd, kształty. Tico bardzo sie kojarzy z Suzuki Maruti, idealne auto miejskie dla ubogich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Chairman

> 2. Nubira II

> 3. Leganza

> 4. Espero

> 5. Nubira I

> 6. Lanos

> 7. Nexia

> 8. Matiz

> 9. Tico

Bardzo dobrze powiedziane smile.gif

Ja jeździłem Nexią (kilka lat), Esperem (niewiele, w sumie może z 1. tys km), tikiem (kilka tys. km), dwoma Lanosami (w tym swoim - aktualnym). Do tego jako pasażer Matizem i siedziałem kiedyś w Nubirze smile.gif. Najlepiej z tego wszystkiego zdecydowanie jeździło mi się Esperem. Silnik 1.8 SOHC, wystarczająco dynamiczny, cichy, wnętrze dużo lepiej wykonane niż w Lanosie, dobrze się prowadził. Nexia tez była ok mimo że była to wersja max bida, nawet bez wspomagania i regulacji czasu pracy wycieraczek. Lanos zdecydowanie najbardziej dynamiczny (oba którymi jeździłem to 1.6 z LPG), za to ciagle coś trzeszczy, stuka, czuć każdą dziurę.

W sumie jakoś tak wyszło, że najbliższa rodzina jeździła kiedyś właśnie głównie autami DU. Z żadnym z nich nigdy nie było poważniejszych problemów, nigdy nie zawiodły w trasie, do tego koszty utrzymania na normalnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nubira II jest na tyle nowa i dobrze wykonana, że Leganza przegrywa.

> Nubira I to taki sobie model. Można dużo porównywać do Lanosa, bo

> wiele podzespołów jest identycznych,

Kto te głupoty wymyślił? To chyba nie Twój wymysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z obecnej perspektywy to bym sobie Merca kupił . 5000 to była dla

> mnie olbrzymia kasa, bo mieszkanie wówczas kupowałem i każdy

> grosz się liczył. A Skodę 105 miałem i za żadne skarby - nawet

> na przetrwanie bym nie kupił - żaden argument.

> Co do TGV - nie jest ciasne, też jeździłem. Tyle, że Skody to w

> niczym nie przypomina. To nie jest trafne porównanie. W TGV nie

> rdzewienie po 3 latach klapa bagażnika (Fiabia mojego szwagra) .

> Dwie Fabki firmowe - dwa padnięte komputery a 3 lub 4 tys zł

> (nie pamiętam dokładnie), wszystkie Fabki - padnięte ogrzewanie.

> Skoda - tym razem Octavia mojej siostry - padły po 40 tys. km

> pompowtryskiwacze czy jak to tam się zwie - wymiana - coś ok 4

> tys.

> Nic do marki Skoda nie mam. Auta jak auta. Ciosane przez Niemców,

> wykonane przez Czechów - nie warte swoich pieniędzy. I tyle. Ale

> TGV to to na pewno nie jest. Amen.

A no to mamy zupelnie inne doswiadczenie - ze skoda zero problemow -zarowno z fabia, ktora jezdzic bardzo lubie, jak i ze 105 - bardzo milo wspominam. Co poradze?

A TGV... no sorry - w pierwszej klasie TGV jest miejsca duzo mniej niz w przedzialach PKP pierwsza klasa - nisko, malo miejsca na nogi, siedzenia na szczescie wystarczajaco szerokie. Takie jest moje zdanie, ale w sumie to obiektywne - mozemy poszukac wymiarow w necie - roznice sa na tyle duze, ze wykluczam mozliwosc, ze mi zmysly figla plataja. I ja uwazam porownanie lanosa do PKP i skody do TGV za odpowiednie. I tez kropka smile.gif

Nie ma sensu sie klocic o zdanie. Takie jest moje, twoje jest inne. No i dobrze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, nie bede sie klocil co do roznicy w cenie - kiedy z ojcem

> kupowalismy fabie, to nie patrzelismy na lanosy wtedy nawet

> troche. Ale pozniej, jak sam kupilem uzywanego lanochoda, troche

> pojezdzilem, zorientowalem sie, co soba prezentuje, to

> probowalem sie zorientowac, jak to wygladalo przy zakupie nowych

> - i moglem cos pokopac - przepraszam.

> Ale, z obecnej perspektwy - przy roznicy 5000, to ja bym chyba skode

> 105 na przetrwanie za grosze kupil i jeszcze dozbieral te 5000

tak, ale idąc tym tokiem myslenia w życiu samochodu się nie kupi, bo po uzbieraniu tych 5k się okaze, że no kurcze może jeszcze 5k i znowu coś lepszego idzie wyrwac

Lanos dość dobrze sprawdza się jako auto rodzinne i przez to ludzie wybierali lanosa, fabia (mówimy o tanim hb, bo kombi juz duzo drozsze) na auto rodzinne nie bardzo się nadaje, do tego słaby silnik-->nadaje się dobrze na 2auto w rodzinie jako takie miejskie jezdzidło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.