Skocz do zawartości

JTD 105 -3500obr/min i nic więcej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam -czy ktoś może mi poradzić gdzie szukać przyczyny?

otóż silnik w Bravie nieraz nie chce kręcić powyżej 3500ob/min.

Występuje to nie zawsze choć ostatnio się nasiliło.

Myślałem że to przepływka, ale objaw jest identyczny bez przaepływki.

Najgorsze jest to że raz ten stan rzeczy jest a raz go niema więc ciężko to zlokalizować. Komputer mówi o błędzie przepływomierza ale wymiana nic nie wnosi.

Marchewka swieci -jest do 3500 gdy marchewka zgaśnie można pow.3500 ????????????????? NIC NIE ROZUMIę faint.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komputer mówi o błędzie przepływomierza ale wymiana nic nie wnosi.

no okaej, ale czy parametry pracy sprawdzałeś?

czy wszystkie wartości są w normie i czy te zwiazane z przepływką są zmienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komputer mówi o błędzie przepływomierza ale wymiana nic nie wnosi.

wymieniałeś na właściwy i oryginalny ?

3.5 tys. przy błedach niby z przepływki to i tak niezłe obroty wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komputer mówi o błędzie przepływomierza ale wymiana nic nie wnosi.

Sprawdź w szczegółach błędu o co dokładnie chodzi.

Ja miałem błąd przepływomierza "Obecny", który nie był spowodowany uszkodzeniem przepływomierza, tylko nieszczelnością w ukłądzie podawania powietrza. Przepływomierz niewłaściwie mierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stawiam na turbinę. Umiera.

taaak , turbina się kończy ?

a gdzie wyczytałeś , że komp pokazał błąd od czujnika ciśnienia doładowania ? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź w szczegółach błędu o co dokładnie chodzi.

> Ja miałem błąd przepływomierza "Obecny", który nie był spowodowany

> uszkodzeniem przepływomierza, tylko nieszczelnością w ukłądzie

> podawania powietrza. Przepływomierz niewłaściwie mierzył.

Własnie mam to samo ... wprawdzie u mnie objawem była "dziura" i zamuł od 2800 obr. ale na kompie wyszedł przepływomierz.

Wymieniłem.

Niby lepiej ale nie do końca - przejechałem się Mareą JTD i szła lepiej i nie było takiej "dziury" po 2800obr.

Wczoraj okazało się, że mam pęknięty (spora dziura) jakiś plastikowy przewód podający powietrze do turbinu czy też odbierajacy ... nie wiem dokładnie.

Mechanik odrazu zapytał czy auto czasem nie dostaje zadyszki na wyższych obrotach ...

Mam nadzieję, że wymiana wkońcu uzdrowi w 100% Bravę ... jutro dam info bo zamówiony przewód po 3 dniach dotarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w Roverze 75 CDTi

Samochód rozpędzał się do troche ponad 3000 obr na każdym biegu i ani grama więcej

po 2 miesiącach walk i po niepotrzebnej wymianie przepływomierza okazała się że wina lerzy w O ZGROZO! pękniętym intercoolerze. Wymiana na nowy i jak ręką odjoł

Nie wymieniałem w ASO tylko w serwisie BOSCHA facet powiedział że to sie zdarza szczególnie w wysokoprężnych mocno wysilonych dieslach (roveek pomimo ze ma silnik bmw ma roverową malutka turbinę i niekiedy te 136 KM to dla niego za duzo) Ponoć interek niekiedy aż puchnie przy wysokich obrotach no i nie wytrzymuje

Nie wydaje mi się żeby ten 105 KM jtd był mocno obciążony ale sprawdź może pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale EGR sprawdzony, co? Bo 2800 to mniej więcej okolice jego rewiru

Z EGRem nic nie robiłem ...

Dziś rura wymieniona - pęknięta nieźle była (to chyba ta od intercoolera). Po wymianie autko zdecydowanie lepiej idzie i "zmuła" już nie ma ... no może mikroskopijny ale taki to już chyba faktycznie wina EGR cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wcześniej -w czwartek mechanicy aso szukali przyczyny zaniżania obrotów w mojej Bravie. Bład raz się pojawiał raz nie. Błąd przestał się pojawiać jak przeczyścili wszystkie styki elektryczne. Nie wnikałem które. Zamontowali z powrotem starą przepływkę i wszystko jest OK. Od dwuch dni auto znowu ma kopa i naet wskaźnik temperatury wody nie podskakuje.

Nic nie wzieli -nawet za komputer.

...ale im zabiłem gwoździa mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.