Skocz do zawartości

1,1 i 1,4 opinie


adamwiejak

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z rozbiciem mojego Clipa i koniecznością wymiany auta angryfire.gif mam pytanko o opinie o silnikach 1,1 i 1,4 - spalanie, elastyczność, awaryjność. Co do 1,0, to wolałbym większy silnik wazniak.gif

Nie piszcie, żebym skorzystał z wyszukiwarki, bo wyskoczyło mi 1500 postów shocked.gif

Jeszcze nie wiem, jakie auto kupię, ale mam zimówki do Uno i szkoda, żebym je musiał sprzedać rotfl.gif

Uno Forever waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W związku z rozbiciem mojego Clipa i koniecznością wymiany auta mam

> pytanko o opinie o silnikach 1,1 i 1,4 - spalanie, elastyczność,

> awaryjność. Co do 1,0, to wolałbym większy silnik

> Nie piszcie, żebym skorzystał z wyszukiwarki, bo wyskoczyło mi 1500

> postów

> Jeszcze nie wiem, jakie auto kupię, ale mam zimówki do Uno i szkoda,

> żebym je musiał sprzedać

> Uno Forever

jesli wybór pomiędzy podanymi przez Ciebie to 1,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W związku z rozbiciem mojego Clipa i koniecznością wymiany auta mam

> pytanko o opinie o silnikach 1,1 i 1,4 - spalanie, elastyczność,

> awaryjność. Co do 1,0, to wolałbym większy silnik

> Nie piszcie, żebym skorzystał z wyszukiwarki, bo wyskoczyło mi 1500

> postów

> Jeszcze nie wiem, jakie auto kupię, ale mam zimówki do Uno i szkoda,

> żebym je musiał sprzedać

> Uno Forever

1,2 8v grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powieram wypowiedź...

1.4 TD lub 1.7 TD

W 1.4td (ktos sie niedawno chwialił, że kupił) elastyczność lepsza, a paliwo tańsze. Co do przyspieszenie itp to podobnie jak 1.4 beznyna. No i silniczki bardziej trwałe.

Kwestia poszukać odpowiednią bestię i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W związku z rozbiciem mojego Clipa i koniecznością wymiany auta mam

> pytanko o opinie o silnikach 1,1 i 1,4 - spalanie, elastyczność,

Jeżeli chodzi o niskie spalanie i moc to kolega miał Bravo 1.2 16V , 80KM i chwalił małe spalanie około 5.5 litra na 100Km. Ja mam Uno 1.4 z 95 roku i powiem wam panowie że ostatnio się zdziwiłem bo na trasie spalił mi 7.5 litra na 100Km na LPG oczywiście. Także jak na mój gust zajebiście i wale go nie oszczędzałem tak do 120Km/h.

Natomiast na mieście 10 łyknie a w zimie jeszcze czasem więcej. I tu jest problem z tym autkiem, bo ono na małych obrotach jednak swoje spali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia:

Mam 1.1 z zasilaniem gaznikowym, bez gazu. Spalanie : w trasie 5,6-6l/100km (w terenie zabudowanym 60km/h ,poza do 130km/h) do 6,7 l/100km(autostrada, predkosc stala 140 km/h, z kilkoma podejsciami do 165-170km/h), miasto to ok 7l/100km (obecnie0 oraz do 8,5- 9 l/100km (zima)Ogolnie placisz mniej za OC niz w przypadku 1.4, masz troszke mniejsze spalanie i napewno gorsze osiagi. 1.1 przyspiesza na poziomie Seicento z tym samym silnikiem oraz pandy 1.2. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 1,4 to dobry silnik do Uno do tego pięknie pracuje, czasem siedzę po pół godziny w garażu i śłucham brzmienia hehe.gif

A na serio to dobry silnik, na wiele tysięcy km nie wysilony i z dobrą mocą. Jęśli jest wszystko sprawne i wymieniane na czas spala zaledwie 1l więcej niz 1,0 natomiast wrażenia z jazdy są serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym brał 1,4 to dobry silnik do Uno do tego pięknie pracuje,

> czasem siedzę po pół godziny w garażu i śłucham brzmienia

> A na serio to dobry silnik, na wiele tysięcy km nie wysilony i z

> dobrą mocą. Jęśli jest wszystko sprawne i wymieniane na czas

> spala zaledwie 1l więcej niz 1,0 natomiast wrażenia z jazdy są

Ale ja pytałem o konkrety, np. ile l benzyny/LPG spala auto średnio/w trasie/w mieście, na co odpowiedziały mi chyba 2 osoby. Nie napisałem (mea culpa pad.gif), że małe spalanie to priorytet, a osiągi są na dalszym planie. Poza tym dość ważna jest bezawaryjność auta i niskie koszty eksploatacji oprócz spalania (pominąwszy koszt OC itd.), czyli części, ich dostępność, rozrząd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W związku z rozbiciem mojego Clipa i koniecznością wymiany auta mam

> pytanko o opinie o silnikach 1,1 i 1,4 - spalanie, elastyczność,

> awaryjność. Co do 1,0, to wolałbym większy silnik

> Nie piszcie, żebym skorzystał z wyszukiwarki, bo wyskoczyło mi 1500

> postów

> Jeszcze nie wiem, jakie auto kupię, ale mam zimówki do Uno i szkoda,

> żebym je musiał sprzedać

> Uno Forever

Najlepiej 1.4 z LPG.

Wiadomo, do superoszczędnych ten silnik nie należy. Najgorsze są krótkie dystanse i wiadomo ostre butowanie - wtedy pali kolosalne ilości paliwa (jak na 1.4).

Jak jeżdżę delikatnie po warszawie (bez korków) to tak 8,5. A jak 1 km zgaszę, ostygnie, znowu 0,5 km, zgaszę, ostygnie to mi wychodzi w zimę 11,5 i więcej... Na trasie przy prędkościach vmax koło 10/100 km (nie wiem ile dokładnie ale jak zatankowałem 22 litry-z głębokiej rezerwy, to po jakiś 160 km już mi rezerwa zaczynała mrygać a jak miałem 220km na liczniku to już zostało tyle paliwa ile przed tankowaniem)

Tak czy inaczej nie zamieniłbym się teraz na 1.1... bo przyspieszenie jest słabe. I to wcale nie chodzi o wyprzedzanie powyżej 100 ale nawet szybkie włączenie się do ruchu.

Co do kosztów utrzymania oprócz paliwa i OC.

Myślę, że koszta są bardzo podobne. Jeżeli chodzi o mój silniczek to z czym jak z czym ale silnik-sprzęgło-skrzynia z tym nie miałem jeszcze problemu. (wymieniłem tylko filtry,oleje,płyny,świece,kable i termostat). Może wejdź sobie np. na stronę intercars czy allegro. przypomnij sobie co wymieniałeś w swoim starym silniku i zobacz ile taka cześć kosztuje do 1.1 a do 1.4. Będziesz miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja zwięźle wink.gif

Spalanie jak u kolegi Sperber. Również często robie odcinki do 5km i 8,5-9,5 to norma w mieście. Nie da sie zejść niżej. Trasa to około 6l/100km przy jeździe 100-130).

Jeśli chodzi o awaryjność to raczej to samo co miałeś w swoim. Jedynie w odróżnieniu od przedmówcy to ja miewam problemy z elektroniką w tym silniku. Niewiem, raczej to normalne, że styki śniedzieje, kabelki sie łamią, coś sie utleni, przerwie itp, ale bardzo trudno est dojść do tego"co zawiodło". Sto możliwości do sprawdzenia. No ale to taki urok elektryki w aucie. Denerwujące szarpanie podczas ruszania, czasem zamulanie (patrz wątek "brak mocy" tam wszystko opisane w szegółach, takze przezemnie).

A generalnie na słabszy cieżko było by mi sie zamienić, chodź i to nie jest jakiś potwór. Jak na tanie miejskie autko to całkiem nieźle sobie poczyna.

Pozdrawiam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,7DS - zwykły. Przyspieszenie 16s - a więc bez rewelacji. Za to pod górkę nie zwalnia i jak wsiądzie 5 osób to widać różnicę w hamowaniu a nie w jeździe. Najwięcej spalił mi w zimie w mieście - chyba 7,5l/100km. Najmniej we wsi latem przy 100/h i bez szaleństw: 4,2/100km. Nie ma żadnego problemu z odpalaniem przy -20'C - poniżej niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak i znajdź mi takie auto z niezajechaną turbinką

Było na otomoto 1.7 TD z '99 80k km wersja business ( z poduszkom powiecznom hehe.gif) Ale niestety 2 osobowe frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio na 29 litrach zrobiłem 550 km w mieście

> 1.1 gaźnik

No to nieźle zeby.GIF ja tankując za 50 zł (ok 12 litrów) mogę przejechać jakieś 180 - 200 km - 1.0l też na gaźniku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołącze się do zwolenników 1,4. Jeździłem takim 2 lata - zaczynając przy 55kkm a rozstając się z nim przy 110kkm - i bardzo dobrze wspominam to auto. Szczególnie dzięki osiągom ale także niezawodności. Zużycie paliwa miałem niższe niż podaje większość osób na forum. Jeżdząc głownie po mieście (3miasto) palił 7-7,5, tylko raz w zimie wciągnął 9L. W trasie jakieś 6L.

Poza przeglądami i wymianą paska rozrządu, była wymiana tłumika i paluch rozdzielacza zapłonu.

Jak go zagazujesz to będziesz jeździć i tanio i szybko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moim poprzednikiem:) Wybrałbym silnik 1.4. Jego osiągu przy tej masie są bardzo zadowalające, a spalanie... no cóż;) Dużo zależy od techniki jazdy - jeżdżąc spokojnie po mieście można zmieścić się w tych 8L/100km, choć ja przy swoim ogumieniu 185/55 R14 i troszkę innym układzie wydechowym takie spalanie mogę wsadzić między bajki:P Ale na standardowych oponach i wydechu nie zastanawiałbym się długo... 1.4 i żaden INNY!!!!

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.