Skocz do zawartości

Chłodnica!


myanger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, lekko pękł mi wąż od chłodnicy. Na szczęście na razie jest to przecięcie bardzo małe. Zastanawiam się jak to zrobić, na razie skleiłem taśmą zbrojoną ale jest to raczej półśrodek. Myślę nad odcięciem kawałka węża, powinno być ok. Co myślicie o tym?(zdjęcie w załączniku). oslabiony.gif

279168492-DSC01203a.JPG

post-87667-14352484424291_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aha jest to pęknięte pod opaską metalową po lewej stronie.

skleic , uszczelnic , uciac , wymienic

a kombinuj jak chcesz

jedynie nie polecam tasm uszczelniajacych do przewodow chłodniczych (a wiec specjalnei do tego stworzonych) - nie sprawdzaja sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - mówi PA PA a.

Na poważnie to może być 100 różnych powodów - od luźnego paska, poprzez zdechły regulator napięcia, kończące się szczotki do pękniętej obudowy alternatora włacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator to część alternatora - nie wiem jak to wygląda w PI ale w Citroenie regulator napięcia to "taka przystawka" do alternatora razem ze szczotkami. Alternator wyciągniesz bez kanału - poszukaj w archiwum była fotorelacja z wymiany.

EDIT:

http://www.fiatpunto.org.pl/ - w dziale zrób to sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli się zastanawiam nad wymianą alternatora. Dziś już musiałem

> kawałek dopchać na parking bo zgasł. Co sądzicie o takim

> allegro

> aha jeszcze tak się zastanawiam do czego ta wtyczka??? bo jakoś

> miejsca jej przeznaczenia nie znalazłem?

Wtyczka przyponina wtyk sondy lambda

A ten alternator to sobie daruj kup taki jak ja -napewno duuuuuuużo lepszy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tj. jakiego pancerniaka proponujesz :-)

Oczywiscie bo nie ma róznicy czy zwykły czy wzmocniony te ożebrowane pękają -to wina jego miejsca zamocowania i nic sie w tej kwestji nie zmienia-chyba ze osłona i osłonka silnika alternatora wink.gifale jak wiem to dorazne zachowanie i zaradcze jak sie chce uniknąc pękniecia a jak już sie to stało to idzie sie ku lepszemu waytogo.gif

tutaj jest mój wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.