Skocz do zawartości

Numery VIN itp. itd.


colins

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie (a jest tu jakaś w ogóle? niewiem.gif).

Podniecam się tym zakupem Scenica i jak pewnie wiecie jutro jadę do Swarzędza obejrzeć se jednego. I mam małe pytanie odnośnie sprawdzenia auta w serwisie. Do tej pory kupowałem raczej leciwe wozy i nie praktykowałem takiej sztuczki jak sprawdzanie auta w ASO na podstawie numeru VIN, nadwozia itd.

Powiedzcie mi jak krowie na rowie jak to z tym jest. hmm.gif Auto przyjedzie gdzieś z obcego kraju więc jakim cudem można sprawdzić jego historię serwisową? hmm.gif Czy jest jakaś ogólnoeuropejska baza danych czy jak? hmm.gif

Tylko się nie śmiać. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie i Panie (a jest tu jakaś w ogóle? ).

> Podniecam się tym zakupem Scenica i jak pewnie wiecie jutro jadę do

> Swarzędza obejrzeć se jednego. I mam małe pytanie odnośnie

> sprawdzenia auta w serwisie. Do tej pory kupowałem raczej leciwe

> wozy i nie praktykowałem takiej sztuczki jak sprawdzanie auta w

> ASO na podstawie numeru VIN, nadwozia itd.

> Powiedzcie mi jak krowie na rowie jak to z tym jest. Auto przyjedzie

> gdzieś z obcego kraju więc jakim cudem można sprawdzić jego

> historię serwisową? Czy jest jakaś ogólnoeuropejska baza danych

> czy jak?

> Tylko się nie śmiać.

Jest europejska baza ale tylko NAPRAW w czasie gwarancji, przeglądów juz nie ma ( w każdym razie tak mi mówili w kilku serwisach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. Ciekawe więc jak to niby mogą sprawdzić auto na podstawie

> numeru VIN?

Tobie wystarczy wiedzieć przy jakim przebiegu ostatnio auto było w serwisie np. na naprawie i będziesz mógł ocenić o ile licznik był cofnięty albo jak mocno był uszkodzony zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W numerze nadwozia ukryty jest kod który umożliwia serwisantowi dowiedzieć się jaka jest początkowa kompletacja twojego samochodu. Dzięki temu wie jaki masz założony typ silnika, jaki jest osprzęt itp. Równie ważna jest tabliczka na środkowym prawym słupku, tam jest ukryta reszta info. Kolor nadwozia, poziom wyposażenia itp.

Wszystko się chrzani w momencie gdy samochód był uderzony i np. ktoś wymienił silnik crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzalem kupic swoja meggi oczywiscie wybralem sie do serwisu i oprocz przegladu panowie na podstawie numeru VIN powiedzieli mi wlasnie o wyposazeniu auta , silniku i np ze mial przedluzona gwarancje. cool.gif Na pewno warto przed zakupem wybrac sie do Renault i poswiecic te 200 pln za przegladzik niz wladowac pozniej w auto kilka tys crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.