Skocz do zawartości

Ci się stało się ...


Michcio

Rekomendowane odpowiedzi

Siema . 20.GIF

Od kilku dni miałem problem z wrzuceniem 5 biegu , ale po paru próbach się udawało . Wczoraj wracam sobie w nocy od dziewczyny i tez miałem problem z wrzuceniem 5 , ale się udało ... po czym drążek zmiany biegów zaczął bezwładnie latać . Zatrzymałem się na światłach , no i oczywiście żadnego biegu nie mogłem wrzucić , puściłem sprzęgło to zgasł . Odpaliłem i jakoś na wpół wciśniętym sprzęgle dojechałem do domu na tej wrzuconej już 5 .

Co się mogło stać ? jakaś linka od drążka zmiany biegów poszła się ... czy sprzęgło padło ? Drążkiem mogę sobie machać góra - dół ale chodzi bezwładnie żaden bieg nie wchodzi . Jak jechałem na pół sprzęgle na tym 5 biegu to strasznie śmierdziało spalonym sprzęgłem , fuuuuuuu pad.gif

Kto ma jakieś pomysły od czego zacząć ? smirk.gif

Pozdro 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakaś linka od drążka zmiany biegów poszła się

niedawno, no może z miesiąc temu ktos miał podobny problem, rozsypał sie chyba mechanizm przy drążku czy jakos tak, poszukaj

> Jak jechałem na pół sprzęgle na tym 5 biegu to strasznie śmierdziało spalonym sprzęgłem , fuuuuuuu

dziwne gdyby nie śmierdziało jak jechałeś na pół sprzęgle cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękować będę próbował coś zrobić najwcześniej we wtorek

Cześć.Miałem podobną sytuację tydzień temu.U mnie pękło mocowanie cięgna zmiany biegów(taki pręt).W Eper jest to oznaczone nr.10.Lewarek latał mi na wszystkie strony,po paru prubach udało mi się wrzucić jakiś bieg i tak dojechałem do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w MK1 - poszła linka zmiany biegów (wybierania) a dokładnie mocowanie linki. Na szybko można to zrobić opaską zaciskową - nałożyć linkę na cięgno od biegów i ścisnąć - spokojnie tak przejechałem kilkaset kilometrów. Słyszałem że ktoś też robił na opaskę termokurczliwą i dobrze trzymało. Koszt w ASiO spory, na allero widziałem ostatnio za jakieś 130 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto ma jakieś pomysły od czego zacząć ?

> Pozdro

ściągnij mieszek, oblookaj element nr 1 z tego obrazka:

279047946-277625458-IMG_0008.JPG

jeśli zobaczysz że jest połamany przy podstawie to koszt samej tej częsci to poniżej 100 pln (kupowałem na sierpnia nówkę, nie poamiętam dokładnie za ile)

ja zmieniałem biegi kluczem 22, ale ściągnąłem cały plastik i nie mam mebelka, więc było mi łatwiej

jak coś to przypomnij się wieczorem, mam foty to mogę ci podesłać

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba bylo wysiasc z auta i wlozyc reka II bieg a nie katowac

> sprzeglo

dwójka też nie za dobre rozwiązanie, teoretycznie trójka najlepsza

ja wracałem właśnie na trójce...

potem udawało mi się nawet biegi zmieniać kluczem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiesz ze wiekszosc tego nie potrafi?

No to zle wink.gif Tak samo jak powiesz, ze da sie zmieniac biegi bez sprzegla to wiekszosc robi takie oczy icon_eek.gifzlosnik.gif

> jak sie kropek sprawuje?

Odpukac, nie najgorzej. ok.gif Poza tym ze urwala sie linka zmiany biegow 300km od domu zlosnik.gif

> pozdro

ja rowniez ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to zle Tak samo jak powiesz, ze da sie zmieniac biegi bez

> sprzegla to wiekszosc robi takie oczy

ja oczu nie robie ale zadko stosuje, w cc czesciej

> Odpukac, nie najgorzej. Poza tym ze urwala sie linka zmiany biegow

> 300km od domu

bolalo

> ja rowniez

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to może manual ?

279429117-IMG_2489.JPG

Pod pompa hamulca masz część zaznaczoną na zdjęciu. Ona odpowiada za "wkładanie" biegów. jeśli rozsypał Ci sie drążek bądź urwała linka wystarczy bieg włożyć ręką (oczywiście przy zgaszonym silniku wink.gif )

Nie będę Ci już tłumaczył jak włożyć każdy bieg bo i tak już po frytkach spineyes.gif

PS. Tak, na zdjęciu widać już nowa linkę zlosnik.gif Zamiennik. Stara jak już pisałem urwała sie 300km od domu crazy.gif

post-16402-1435248603053_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod pompa hamulca masz część zaznaczoną na zdjęciu. Ona odpowiada za

> "wkładanie" biegów. jeśli rozsypał Ci sie drążek bądź urwała

> linka wystarczy bieg włożyć ręką (oczywiście przy zgaszonym

> silniku )

> Nie będę Ci już tłumaczył jak włożyć każdy bieg bo i tak już po

> frytkach

> PS. Tak, na zdjęciu widać już nowa linkę Zamiennik. Stara jak już

> pisałem urwała sie 300km od domu

Nom racja racja , Tomek z Toms Garage pokazał mi jak wrzucić bieg . Szkoda że wcześniej tego nie wiedziałem wink.gif u mnie urwało się to końcowe mocowanie . Samochód już naprawiony 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.