Skocz do zawartości

UAZ 452


Maestro

Rekomendowane odpowiedzi

> Ma ktoś coś na jego temat???

> Chodzi mi o jakieś instrukcje, schematy elektryki, serwisówki itp.

> I proszę nie pisać, że to w sumie to samo co 469 tylko konkretnie

> poszukuję literatury o 452.

Witam.

Kiedyś szukałem literatury o tym pojeździe i mieli materiały o 452 po polsku. Jeśli dobrze pamiętam, to ja zakupiłem katalog części. Może się coś znajdzie.

http://www.samter.poznet.pl/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem instrukcję do nagrzewnicy i sporo częśći. Mam kilka zdjęć ale zamontowanej w nadwoziu i nie miałem czasu by ją wyciągnąć, więc nieiele widać, ale w przypływie wolnego czsu wyciągnę ją na wierzch i dokładnie obcykam. Zdjęcia instrukcji i urządzenia wysyłam na Ci PW. Odpowiedz czy doszły po są "ciężkie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, foty dotarły.

Po wstępnych oględzinach zdjęć stwierdzam, iż ta dziura to chyba po świecy żarowej. Moja nagrzewnica jest trochę inna niż ta Twoja. Ma swój zbiornik na paliwo a boczne pokrywki są dorobionymi podłączeniami do odprowadzania ciepłego powietrza do ala kaloryfera wewnątrz pojazdu i doprowadzenia powietrza poprzez rurę ze specjalnie dorobionego miejsca w karoserii ogórka.

Dzięki jeszcze raz za foty i w wolnej chwili zabiorę się za to ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica jest taka sama (typ 231.xx). Dziura widoczna na stronie 5 topicu to wlot powietrza do spalania a obok wylot spalin. Świeca żarowa powinna być pod pokrywą na górze, nie ma na Twoich zdjeciach pompy paliwa, natomiast te kołnierze do podłączenia do nadwozia u mnie też występują, ale ja nie robiłem zdjęcia ogólnego z zewnątrz bo mało wtedy widać szczegółow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Kiedyś szukałem literatury o tym pojeździe i mieli materiały o 452 po

> polsku. Jeśli dobrze pamiętam, to ja zakupiłem katalog części.

> Może się coś znajdzie.

> http://www.samter.poznet.pl/index.htm

Dzięki.

Dokopałem się już do tego adresu ale mają tylko katalog części a tej już wcześniej udało mi się zassać z netu palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedź sobie do http://www.cbw.wp.mil.pl/

> znajdziesz tam wszystko co wojsko ma o 452

Sprawdziłem katalog na tej www i jest tylko o autotopografie na 452 więc niekoniecznie mój wynalazek.

Z drugiej strony to kurde przejeżdżam koło tego budynku kilka razy w tygodniu i jakoś nie wpadłem, żeby tam zajrzeć i przy najbliższej okazji tam wpadnę i sprawdzę organoleptycznie zasoby o 452 palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogórek stał jakieś cztery lata nie uruchamiany w wojskowych garażach. Poświęciliśmy mu po parę godzin w ciągu dwóch ostatnich niedziel i efekty jak na razie mamy całkiem zadowalające.

16.09 - odpaliliśmy silnik, a wczoraj 23.09 ogóras pierwszy raz zrobił samodzielnie kółko na podwórku smile.gif

Motorek w tej chwili pali od pierwszego cyku i chodzi równiutko. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.