Skocz do zawartości

Rezerwa gazu


srobaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W środe założyłem sobie instalke do Sieny 1,6. Zbiornik mam 44 l no ale weszło 38 l i teraz pytanko bo po przejechaniu 100 km zaświeciła mi się rezerwa w tej chwili mam przejechane 260km i gaz jeszcze jest w zbiorniku. Dlaczego kontrolka tak szybko sie zaswieciła nie idzie moze tego jakos ustawic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. W środe założyłem sobie instalke do Sieny 1,6. Zbiornik mam 44

> l no ale weszło 38 l i teraz pytanko bo po przejechaniu 100 km

> zaświeciła mi się rezerwa w tej chwili mam przejechane 260km i

> gaz jeszcze jest w zbiorniku. Dlaczego kontrolka tak szybko sie

> zaswieciła nie idzie moze tego jakos ustawic???

Ustawianie rezerwy znajduje sie na zbiorniku. Musisz przekręcić osłonę (przezroczystą pod którą jest wskazówka) kilka stopni w lewo to pozni wlaczanie rezerwy. Im więcej ją przekrecisz w lewo tym pozniej bedzie się włączała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustawianie rezerwy znajduje sie na zbiorniku. Musisz przekręcić

> osłonę (przezroczystą pod którą jest wskazówka) kilka stopni w

> lewo to pozni wlaczanie rezerwy. Im więcej ją przekrecisz w lewo

> tym pozniej bedzie się włączała.

Niewiem czy dobrze zrozumiałem ale czy chodzi ci o tą plastikową osłonkę confused.gif tego wskaźnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niewiem czy dobrze zrozumiałem ale czy chodzi ci o tą plastikową

> osłonkę tego wskaźnika???

Chodzi o szkiełko, przez które patrzysz na wskazówkę ilości gazu, a które jest bezpośrednio nad nią. Powinien być w nim zatopiony kontaktron z dwoma przewodami. Jak się wskazówka do niego zbliży, to kontaktron zamyka obwód i daje tym samym sygnał do kompa. Ten z kolei (wydaje mi się), że czeka cierpliwie aż ilość takich impulsów będzie odpowiednio duża i dopiero wtedy pokazuje rezerwę. U siebie experymentowałem trochę z ustawieniami i teraz jest naprawdę dobrze. Rezerwa zawsze świeci mi się około 40-50km przez końcem gazu.

Mam nadzieję, że nie namotałem za mocno. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niewiem czy dobrze zrozumiałem ale czy chodzi ci o tą plastikową

> osłonkę tego wskaźnika???

Nie wiem dokładnie jaki Ty masz typ. Ja mam butlę w kole. Muszę ściągać metalową osłonę aby dostać się do środka zbiornika (nie wnętrza). Wtedy mam na wierzchu wskaźniki osłonięty jeszcze jedną przezroczystą kopułką. I ta właśnie kopułka jest u mnie do ustawiania rezerwy oraz do osłony wskaźnikia.

Jak nie dasz rady sam tego zrobić to podjedź tam gdzie Ci montowali gaz i niech Ci pokażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem dokładnie jaki Ty masz typ. Ja mam butlę w kole. Muszę

> ściągać metalową osłonę aby dostać się do środka zbiornika (nie

> wnętrza). Wtedy mam na wierzchu wskaźniki osłonięty jeszcze

> jedną przezroczystą kopułką. I ta właśnie kopułka jest u mnie do

> ustawiania rezerwy oraz do osłony wskaźnikia.

> Jak nie dasz rady sam tego zrobić to podjedź tam gdzie Ci montowali

> gaz i niech Ci pokażą.

Mam tak samo jak ty. Dzieki za pomoc napewno se poradze 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tam jest taka plastikowa śruba? Jeżeli tak to w niej jest kontaktron i kręcisz ta śrubą. Ale patent ten jest byle jaki i strasznie źle jest ustawić. Raz działa tak a raz siak. Tak jest u mnie i u innych też. Generalnie jak raz ustawiam to po kilku tankowaniach i tak jest do pupa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. W środe założyłem sobie instalke do Sieny 1,6. Zbiornik mam 44

> l no ale weszło 38 l i teraz pytanko bo po przejechaniu 100 km

> zaświeciła mi się rezerwa w tej chwili mam przejechane 260km i

> gaz jeszcze jest w zbiorniku. Dlaczego kontrolka tak szybko sie

> zaswieciła nie idzie moze tego jakos ustawic???

Taki objaw jest normalny.....pojezdzij do konca ,aż auto stanie i bedziesz wiedział ile jest gazu na rezerwie u mnie od momentu mrugania(sygnał dzwiekowy) jest na ok 50km.To akurat sie nie zmienia za to całe wskazania są smieszne i na nie nie patrze bo pomimo regulacji ich prawdomównosc sie nie zmienia(5 diód + rezerwa)i róznie to z nimi bywa raz swiecą sie wszystkie by potem zgasnąc i pozostaje rezerwa + jedna przez 300km sick.gifważny dla mnie jest tylko moment mrugania i to sobie ustaw własnie tym czujniczkiem

Pozdrawiam i zyczę bezproblemowej jazdy na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i wyjeździłem do końca rezerwa oświeciła sie po 100km a gazu

> brakło przy 410km

No to teraz tak ustaw to szkiełko/śrubkę żeby w ogóle rezerwa się nie zapalała grinser006.gif Na gazie najlepiej jeździć na kilometry a nie jakieś światełka 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.