Skocz do zawartości

Krisker

użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 655
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Krisker

  1. Ten B&D wyszedł pewnie z tej samej fabryki, co lidlowy Parkside. Szajs (wiem, bo mam Parksida). Już chyba lepsza dobra wiertarka ręczna + solidny statyw.
  2. Po 6 tysiącach kilometrów półoś GSP miała większe luzy (głównie na przegubie wewnętrznym), niż oryginał po niemal 300 tysiącach km. Do tego jest strasznie pordzewiała z zewnątrz. Zmieniłem ponownie na wymontowany wcześniej oryginał. Półoś wymieniałem ze względu na podejrzenie jako sprawcy wibracji (nie potwierdziło się). Auto to Laguna 3 2.0dci (150KM).
  3. No tak, nie pomyślałem, że może chodzić o monoblok W sumie osuszanie to jedno z jej nielicznych zalet
  4. Chciałbym tylko dodać, że suszenie klimą w obecnych warunkach raczej nie będzie zbyt skuteczne (suszy w trybie chłodzenia). Rozszczelnianie czy uchylanie okien przez dłuższy czas to też średni pomysł ze względu na utratę ciepła. Na tę chwilę, jak już ktoś wspomniał, wietrzyć regularnie, intensywnie i krótko, czyli najlepiej krótkimi przeciągami. Ew. wypożyczyć lub kupić osuszacz.
  5. Kolorystyka prawie jak DeWalt Poza tym jak miałbym kupować Stanleya, to wziąłbym Parksida - jakość podobna, a z tego co wiem, to Lidl łatwiej realizuje reklamacje.
  6. Hydrauliczny słupkowy jest mało użyteczny, bo często jest za wysoki, żeby się zmieścił pod auto, a jednocześnie ma mały skok i nie da rady unieść auta, żeby się koło podniosło.
  7. I tak ciągnie, a jak jest nierówne podłoże, to ciągnie mocno. Nie każdy ma żywicę na podłodze w garażu
  8. Zaletą bałwanka jest również to, że podnosi prosto do góry. Żaby nawet na równym podłożu ciągną siebie/auto. Przymierzam się do bałwanka, ale odkąd zmieniłem audi na renault mam mniej roboty przy samochodach
  9. Nie, tylko link do strony GUNB: https://zone.gunb.gov.pl/ Sam przegląd 170zł (rok temu 160zł), na dach oczywiście wchodził i przeczyścił komin (mam wkład stalowy i palę suchym drewnem, więc nie napracował się specjalnie).
  10. Nie chodziło mi o obowiązek przeglądu kominiarskiego, tylko o tę nieszczęsną ankietę
  11. Cześć. Wczoraj miałem przegląd kominiarski i kominiarz poinformował mnie, że protokół, oprócz wersji papierowej, będzie również widoczny w CEEB. Z tym nie mam problemu. Oprócz tego jednak dostał nowy obowiązek w postaci ankiety dla CEEB dotyczącej stanu technicznego budynku. Dla kominiarzy to dodatkowa robota, więc koszt dla mnie to 100zł. Podobno nie muszę udzielać odpowiedzi na pytania z ankiety - póki co nawet nie wiadomo oficjalnie, po co ona w ogóle jest. Dostałem ją również mailem w PDFie i powiem Wam, że wygląda, jak robota amatora. Błędy językowe, możliwość wskazania tylko dwóch źródeł ciepła, pytania z ograniczoną ilością typów ścian i ich ociepleń albo dziwnie skonstruowane pytania typu: "Wymieniono stolarkę okienną: Tak + rok wymiany / Nie" (a gdzie odpowiedź "nie ma takiej potrzeby" ). Jak wygląda sytuacja u Was?
  12. Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać, jak tylko zobaczyłem temat
  13. Żeby nie zaśmiecać - galeria zewnętrzna: https://1drv.ms/f/s!AuAruofCDwI2xgDLoa3VuX8DkTEC?e=WpN3da
  14. Cześć. Ojciec ma Vitarkę cabrio z 1991 roku. Nadal jest użytkowana (już rzadko) i ogólnie jeździ, skręca i hamuje, ale z rdzą jest już niemały problem i nie mam pojęcia, co robić dalej. Mocowania budy do ramy po jednej stronie są w kiepskim stanie, progi już na wykończeniu, rama z tyłu (przy mocowaniu haka) też nie najlepiej, a po drobnej stłuczce wspornik zderzaka z tyłu niemal odpadł. Najlepiej byłoby dać do całkowitej odbudowy, ale obecnie to koszt zapewne min. 15-20k wzwyż. Sprzedać? Patrząc po ogłoszeniach pewnie max 4000zł. Można by też odłożyć decyzję - przykryć jakąś plandeką i niech czeka, ale tu z kolei są problemy z OC oraz przeglądami no i po kilku latach stania w lepszym stanie nie będzie. Kiedyś takie egzemplarze ludzie kupowali na zmoty, ale tutaj nie wiem, czy się kwalifikuje. Silnik na gaźniku, brak sprzęgiełek z przodu i nie wiem, czy to dobrze, czy źle . Złomować chyba w ogóle się nie kalkuluje, bo dostanę z 500zł. Chyba że wcześniej niektóre części sprzedać (dach twardy, silnik, napędy itp.). Jest jeszcze coś takiego, jak wartość sentymentalna (w tym przypadku dość spora), ale w przypadku samochodów uczucia chyba trzeba odłożyć na bok Co sądzicie? Takie coś:
  15. Napięcie jest stabilne. Zresztą już ogarnąłem temat i teraz robię testy W moim przypadku bojler (150l) odpowiada za dużą część zużycia energii. Ponieważ sprzedaję prąd 3x taniej niż kupuję (pieprzony net-billing), trzeba było zwiększyć autokonsumpcję. Działa to tak, że z fotowoltaiki grzeję wodę do ok. 65 stopni wykorzystując fabryczny termostat w bojlerze, ale tylko przy produkcji ponad 3.4kW (minus histereza). Zasilanie poza fotowoltaiką i to z programatora czasowego (mam G12W) załącza się dopiero poniżej zadanej temperatury (obecnie 47 stopni). W pozostałych przypadkach bojler jest odłączony od sieci. W stanie spoczynkowym, na wypadek awarii lub odłączenia Arduino, przekaźniki spinają bojler z programatorem.
  16. Przyszło. Szału z precyzją nie ma, ale do określenia progu mocy powinno wystarczyć. Jest mały problem z punktem zerowym - trochę napięcie pływa. Raz jest to 2.33V, a raz 2.42V, co powoduje błąd wskazania prądu o ok. 0.5A. Jeszcze się trochę pobawię. EDIT: Nie jest tak źle - póki co moc pokrywa się dość dobrze.
  17. Pomysł z czujnikiem nasłonecznienia jest bardzo dobry Ja mam Solaredge i mogę połączyć się po RS485 lub LAN, ale SE daje dostęp do konfiguracji falownika tylko dla instalatorów, a mój jest do dupy i mam z nim utrudniony kontakt. Myślałem nawet o tym, żeby na linii AC założyć licznik dwukierunkowy i z niego sczytywać moc, ale odpowiednio skalibrowany czujnik nasłonecznienia też powinien dać radę i nie będzie ingerował w obecną instalację. EDIT: Można też wykorzystać jakiś mały moduł PV i mierzyć napięcie. Będzie reagował tak samo, jak główne panele (kąt, chmury itd.). EDIT2: WCS6800 - zamawiam, będę testował Jest tańsza wersja WCS1800, ale wymaga rozpinania złączki MC4.
  18. Jak to sprawdzasz? Jakiś RS485, czy falownik ma sensowne API?
  19. Wadą tego sprzętu jest nieprecyzyjne ustawianie wartości i konieczność zwarcia w celu ustawienia prądu maksymalnego. Poza tym działa, a ograniczenie prądowe jest bardzo szybkie (test diody przechodzi bez problemu).
  20. Na forum laguny jest sporo wątków na ten temat. Przyczyny są różne - od EGRu po zawory turbiny. Dźwięk silnika na filmie wydaje się jednak OK, chyba że chodzi o taką szybką modulację dźwięku. Brzmi to trochę jak w ciężarówkach.
  21. Od dwóch lat mam pompę zanurzeniową ciśnieniową z Casto, czy innego Leroya. Daje radę z wężem ponad 50m (podnosi z 3-5m). Woda niby deszczówka, ale ze sporą ilością zanieczyszczeń (igły świerków, kurz, trawa). Kosztowała poniżej 400zł, ale nawet jakby się wysypała, to kupiłbym drugi raz. Mam zbiornik 8m3 i podlewanie idzie prawie jak z sieci. Planowałem jakąś Gardenę (koszt ponad 1000zł), ale patrząc na opinie w necie stwierdziłem, że kupię marketówkę na miejscu za 1/3 budżetu i najwyżej wymienię nieco częściej.
  22. No i mamy średnią miesięczną 0,38zł/kWh, a w weekend było po 0,007zł/kWh.
  23. Albo deski kompozytowe, jeśli to jakiś krytyczny element budowli.
  24. Nie ma takiego impregnatu, który skutecznie zabezpieczy drewno w gruncie. Można zastosować deski lepszej jakości (np. modrzew). Można również zabezpieczyć drewno ciśnieniowo, co pozwoli uzyskać nieco większą trwałość, ale cudów nie ma. Dobre impregnaty zabezpieczą drewno z zewnątrz, ale w środku i tak zgnije (woda znajdzie drogę).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.