Skocz do zawartości

1.4 i.e - kontra - 1.6 DOHC


del_goblin

Rekomendowane odpowiedzi

witam smile.gif ja po sasiedzku, sprawa jak w temacie... jesli ktos mial cos wspolnego, widzial na wlasne oczy, lub wie, jakie znaczace roznice montazowe sa pomiedzy tymi dwoma silnikami?? mam zamiar wrzucic cos takiego ( 1.6 DOHC ) do uno ( chwilowo 1.4 ) i zastanawiam sie czy sie da to zrobic jakims sensownym nakladem kosztow... jesli wiecie cos co moglo by pomoc to bede bardzo wdzieczny. pozdrawiam zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam ja po sasiedzku, sprawa jak w temacie... jesli ktos mial cos

> wspolnego, widzial na wlasne oczy, lub wie, jakie znaczace

> roznice montazowe sa pomiedzy tymi dwoma silnikami?? mam zamiar

> wrzucic cos takiego ( 1.6 DOHC ) do uno ( chwilowo 1.4 ) i

> zastanawiam sie czy sie da to zrobic jakims sensownym nakladem

> kosztow... jesli wiecie cos co moglo by pomoc to bede bardzo

> wdzieczny. pozdrawiam

Nie da się tego zrobić sensownym nakładem finansowym.

W przypadku Uno lepiej pomyśleć o silniku 1,6 ale z rodziny sohc - czyli tipo, tempra, punto lub siena/palio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie da się tego zrobić sensownym nakładem finansowym.

> W przypadku Uno lepiej pomyśleć o silniku 1,6 ale z rodziny sohc -

> czyli tipo, tempra, punto lub siena/palio

ale ten DOHC tez jest z tipo. a sohc mnie nie urzada, bo przyrost 7 czy 10 koni, podobnym kosztem sie nie kalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To poszukaj silnika z Uno Turbo

> Tipo ma zupełnie inne mocowanie silnika

niestety eksploatacja silnika z turbina ( i jej koszty ) powoduja ze na turbo nie moge sobie pozwolic frown.gif szukam wiec innej opcji 1.6 16v odpada ze wzgledu na koszty. myslalem ze moze w tipo znajde ratunek... ale czemu ma inne mocowania?? przecierz silniki z uno 1.4 jest taki sam w tipo. wiec nie bardzo rozumiem hmm.gif

edit:

widzisz... Ty powinienes wiedziec cos wecej na ten temat... jak zrobic remont generalny zeby dostac wiecej mocy i miec mozliwosc dalszego jezdzenia na gazie?? da sie tak wogole??

na remont samego silnika bede mial jakies 2500-3000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety eksploatacja silnika z turbina ( i jej koszty ) powoduja ze

> na turbo nie moge sobie pozwolic

No to nie licz że przy "zdłubanym" silniku wolnossącym koszta eksploatacji nie wzrosną - szczególnie że z czasem okaże się że mocy jest mało

> szukam wiec innej opcji 1.6

> 16v odpada ze wzgledu na koszty.

Wydaje mi się że 16 16v już można dorwać w niegłupich pieniądzach, no i z tego co mi wiadomo przy takim swapie w 1.4 Uno nie trzeba zmieniać układu przeniesienia napędu (czyli skrzynia i cała reszta zostaje)

> myslalem ze moze w tipo znajde

> ratunek... ale czemu ma inne mocowania?? przecierz silniki z uno

> 1.4 jest taki sam w tipo. wiec nie bardzo rozumiem

Rzecz w tym że rodzina silników dohc w Tipo ma zupełnie inne mocowanie niż Uno czy nawet silnik 1.4 w Tipo.

Alternatywą może być jeszcze silnik 1.6 sohc (rozwinięcie 1,4 z Uno) 90 KM z pełnym wtryskiem z Punto 1, niestety jest dość rzadko spotykany na rynku.

Pamiętaj również, że kupując używany silnik nie wiesz w jakim tak naprawdę jest stanie - czyli i ten silnik należało by rozebrać, sprawdzić stan i wymienić zużyte elementy

> edit:

> widzisz... Ty powinienes wiedziec cos wecej na ten temat... jak

> zrobic remont generalny zeby dostac wiecej mocy i miec mozliwosc

> dalszego jezdzenia na gazie?? da sie tak wogole??

Prawda jest taka że jeśli chcesz wyśrubować osiągi silnika, to powinien on jeździć na paliwie do którego został przystosowany - i tak obciążenia będą w takim silniku zdecydowanie większe niż w seryjnym, choć i są takie auta które z powodzeniem jeżdżą na LPG.

Jeśli chodzi o zmiany jakie można wprowadzić w silniku wolnossącym to:

- porting głowicy i kolektora ssącego;

- ostry wałek rozrządu z regulowanym kołem;

- dolot powietrza zapewniający jego większą ilość;

- modernizacja programu sterującego wtryskiem;

- ode lżenie i wyważenie układu korbowego;

- zmiana pojemności na większą;

- zastosowanie przelotowego układu wydechowego;

> na remont samego silnika bede mial jakies 2500-3000zl

Na sam remont silnika (bez robocizny) powinno wystarczyć około 1000 - 1500 zł, na co przeznaczysz resztę funduszy to Twoja decyzja, ale jeśli chodzi o tuning samochodu to każda kwota jest za mała smile.gif

Dlatego czasem trzeba się zastanowić czy nie lepiej sprzedać auto i rozejrzeć się za usportowionym fabrycznym samochodem jak Golf GTI, Tipo GT, Renault Williams itp.

Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego czasem trzeba się zastanowić czy nie lepiej sprzedać auto i

> rozejrzeć się za usportowionym fabrycznym samochodem jak Golf

> GTI, Tipo GT, Renault Williams itp.

> Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało

licze sie ze wzrostem spalania i moze troche drozsza eksploatacja, ale silnika turbo na gazie to prawie nie mozliwe ( chyba ze instalacja kosztuje 6000zl zeby.GIF )

co do 1.6 16v to na FU pisali ze trzeba skrzynie od turbo, itp itd. gdybm znalazl kogos kto mi napisze ze za 4000 wsadzi i odpali mi taki silniczek w uno to bym sie nawet nie zastanawial... ale malo kto ma o tym pojecie frown.gif .

co do zmiany autka... golf GTI to porazka smile.gif swoim 1.4 takie łoiłem smile.gif ale myslalem nad tipo GT slu swift GTI.

lecz jednak uniaczek jest juz calkiem fajny... a z takim silniczkiem byl by fajniejszy i jeszcze bardziej indywisualny... i moze o to wlasnie w tym chodzi. jesli znasz moze jakis warsztat, ktory by sie chcial czyms takim zajac to daj znac... w razie czego sie jeszcze odezwe smile.gif pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> licze sie ze wzrostem spalania i moze troche drozsza eksploatacja,

> ale silnika turbo na gazie to prawie nie mozliwe ( chyba ze

> instalacja kosztuje 6000zl )

> co do 1.6 16v to na FU pisali ze trzeba skrzynie od turbo, itp itd.

Nie jestem pewny ale z tego co kiedyś rozmawiałem z Luckiem to on zostawił skrzynie i całą resztę z 1.4 i dał silnik 1.6 z sieny.

> gdybm znalazl kogos kto mi napisze ze za 4000 wsadzi i odpali mi

> taki silniczek w uno to bym sie nawet nie zastanawial... ale

> malo kto ma o tym pojecie .

I raczej w tej kwocie to nie wykonalne

> co do zmiany autka... golf GTI to porazka swoim 1.4 takie łoiłem

> ale myslalem nad tipo GT slu swift GTI.

Suzuki jest bardzo bardzo ciekawe, poszukaj sobie jeszcze informacji o Renault Clio I Williams smile.gif

> lecz jednak uniaczek jest juz calkiem fajny... a z takim silniczkiem

> byl by fajniejszy i jeszcze bardziej indywisualny... i moze o to

> wlasnie w tym chodzi.

To ma swój urok, ale trzeba być bardzo bardzo wytrwałym i cierpliwym w tym do czego się dąży

>jesli znasz moze jakis warsztat, ktory by

> sie chcial czyms takim zajac to daj znac... w razie czego sie

> jeszcze odezwe pozdrawiam

Na pewno mógłbym polecić warsztat w którym został wstawiony silnik do mojego auta, problem tylko w tym że jest dość daleko od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do 1.6 16v to na FU pisali ze trzeba skrzynie od turbo, itp itd.

BZDURA...pogadaj z kolega puzonkiem,on zasadzil 1.6 16V z bravo,zadnego kombinowania ze skrzynia nie ma...

> gdybm znalazl kogos kto mi napisze ze za 4000 wsadzi i odpali mi

> taki silniczek w uno to bym sie nawet nie zastanawial...

silniki

skrzynia

albo cale kompletne uciete przody odrazu kupic na allegro,koszt kolo 3 tysi a masz wiazke,skrzynie,kompa i kluczyki z immo..

ale

> malo kto ma o tym pojecie .

Puzonek,kadet,luc752

> co do zmiany autka... golf GTI to porazka swoim 1.4 takie łoiłem

to na padaki musiales trafiac albo cos masz zdlubane...zdrowe GTI objechalo by cie z palcem 270751858-jezyk.gif

> ale myslalem nad tipo GT slu swift GTI.

> lecz jednak uniaczek jest juz calkiem fajny... a z takim silniczkiem

> byl by fajniejszy i jeszcze bardziej indywisualny... i moze o to

> wlasnie w tym chodzi. jesli znasz moze jakis warsztat, ktory by

> sie chcial czyms takim zajac to daj znac... w razie czego sie

> jeszcze odezwe pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

tanie zwiekszanie mocy w uno 1.4 bez uturbiania to jedynie zmiania pojemnosci. Owszem. w silniku tipo/tzempry/delty/dedry silnik jest mocowany troche inaczej, ale z tego co sie orientuje roznica tkwi glownie w lapach. smiem twierdzic, ze silnik 1.6 ohc da sie przelozyc bez wiekszego bolu do budy uno 1.4.

zwiekszanie mocy tanim koszetem zaczalbym od dolotu bo to on jest glownym dlawikiem w tym silniku. jest kilka sposobow. najtanszy to chyba przejscie na zasilanie gaznikiem takie jak w silniku montowanym bodajze do tipo i tempry. tam bylo bodajze 86KM. koszt uzywanego kolektora, gaznika i nwoej uszczelki pewnie zamknie sie w dosc przystepnej kwocie. o ile gaznik nie zacznie cieknac lub plywaka diabli nie wezma to nie trzeba nawet pompy paliwa wymieniac. za grosze mamy okolice 90km.

druga droga to przejscie na mpi w oparciu o punto lub lancie (tam tez trafialy sie silniki 1.6 MPI). trudniejsze do znalezienia choc np na wyspach idzie znalesc cael takie punto za grosze. ja swoje sciagalem wlasnie z wysp i wynisolo mnie to jakies 350 euro.

byc moze daloby by sie osiagnac podobny efekt montujac dolot z ut i zmieniajac wtryski na mniejsze. nie wiem tylko jak byloby z ecu (remap czy przejscie na ten z punto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> A zrobisz to za 3000 zł z częściami ?

Raczej bez problemu, silnik z tipo 1,6 sohc, kolektor z punto takiego albo z uno turbo 1,4 ( na allegro widziałem za jakieś 100 zł, smt6 lub ecumaster do sterowania wtryskiem i jazda. Komp został by z 1,6 tylko zasiła by 4 wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej bez problemu, silnik z tipo 1,6 sohc, kolektor z punto takiego

> albo z uno turbo 1,4 ( na allegro widziałem za jakieś 100 zł,

> smt6 lub ecumaster do sterowania wtryskiem i jazda. Komp został

> by z 1,6 tylko zasiła by 4 wtryski.

w sumie to temat mnie juz ( przynajmniej narazie bananaevil.gif ) nie dotyczy, ale podejrzewam ze Glace mogl by zainteresowac wink.gifzeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.