Skocz do zawartości

nieszczelność uszczelki przedniej szyby-jak naprawić


laiczka

Rekomendowane odpowiedzi

jak wymieniałam szybę przednią to "fachowcy" założyli mi wraz z nową starą uszczelkę. kiedy pada deszcz, zbiera mi się woda w 3 miejscach wenątrz samochodu koło szyby ale zgaduję, iż może ona wlewać się głębiej.

kolega poradził mi, abym uszczelniła uszczelkę silikonem. moje pytanie:

jakiego użyć silikonu i gdzie go pakować? pomiędzy uszczelkę a szybę czy jak?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak wymieniałam szybę przednią to "fachowcy" założyli mi wraz z nową

> starą uszczelkę. kiedy pada deszcz, zbiera mi się woda w 3

> miejscach wenątrz samochodu koło szyby ale zgaduję, iż może ona

> wlewać się głębiej.

> kolega poradził mi, abym uszczelniła uszczelkę silikonem. moje

> pytanie:

> jakiego użyć silikonu i gdzie go pakować? pomiędzy uszczelkę a szybę

> czy jak?

> pozdrawiam

wydaje mi ze najlepszy do tego bedzie silikon przezroczysty uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, a gdzie go wpuścić? czy trzeba jakoś specjalnie do tego przygotować powierzchnię?

i jeszcze jedno. zauważyłam że marne są te uszczelki naokoło drzwi. dzwoniłam właśnie do kumpla do sklepu morotyzacyjnego i oni w ogóle nie rpowadzą sprzedaży takich części. nie wiecie, gdzie można kupić uszczelki do drzwi i ewentualnie takie gumy co się je wkłada naokoło reflektorów?

> wydaje mi ze najlepszy do tego bedzie silikon przezroczysty

> uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oki, a gdzie go wpuścić? czy trzeba jakoś specjalnie do tego

> przygotować powierzchnię?

zeby silikon sie trzymal nalezalo by odtluscic powierzchnie jakims rozpouszczalnikiem ale wydaje mi sie ze w tej sytuacji nie bedzie takiej potzreby aczkolwiek nie zaszkodzi

> i jeszcze jedno. zauważyłam że marne są te uszczelki naokoło drzwi.

> dzwoniłam właśnie do kumpla do sklepu morotyzacyjnego i oni w

> ogóle nie rpowadzą sprzedaży takich części. nie wiecie, gdzie

> można kupić uszczelki do drzwi i ewentualnie takie gumy co się

> je wkłada naokoło reflektorów?

wydaje mi sie ze w kazdym ASO powinni takie cos miec ale lepie jposzukac po sklepach motoryzacyjnych bedzie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zeby silikon sie trzymal nalezalo by odtluscic powierzchnie jakims

> rozpouszczalnikiem ale wydaje mi sie ze w tej sytuacji nie

> bedzie takiej potzreby aczkolwiek nie zaszkodzi

> wydaje mi sie ze w kazdym ASO powinni takie cos miec ale lepie

> jposzukac po sklepach motoryzacyjnych bedzie taniej

Ja kiedyś uszczelniałem bez odtłuszczenia w maluchu i była lipa - woda dalej przeciekała. Koniecznie odtłuścić obie powierzchnie!

Te nieoryginalne szyby nie są idealnie dopasowane, u mnie po wymianie też jeden róg lekko odstaje (szparka jest) ale uszczelka jeszcze to zakrywa, ledwo ledwo...

Ktoś mi jeszcze mówił że ma tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wnioskuję, że owinnam wpuścić silikon pomiędzy szybę a uszczelkę.

i jeszcze jedno pytanie na temat przedostawania się wody do środka - gdzie znajdują się kanaliki odprowadzające wodę w uno? zupełnie nie wiem gdzie szukać.

ah i czy istnieje konieczność podnoszenia tapicerki podłogi by sprawdzić drożnośc kanalików?

> woda dalej przeciekała. Koniecznie odtłuścić obie powierzchnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeli woda cieknie do środka to najprawdopodobniej między uszczelką i karoserią. Kanały odpływowe są w dolnych narożnikach i woda wypływa pod samochodem najprawdopodobniej tą samą drogą co woda dostająca się przez kratki w podszybiu. W samej uszczelce są dwa otwory i przy zakładaniu szyby powinny być ułożone właśnie w dolnych narożnikach. Przez nie powinna wypływać woda dostająca się między szybę i uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile sie orientuje to silikon, o którym mówimy posiada składnik,

> który niszczy powłokę lakierniczą

dobrze myslisz zawiera kwas octowy CH3COOH ktory na pewno moze dzialac korozyjnie w pewnych warunkach. proponuje uzyc silikonu sanitarnego,on zdaje sie nie ma kwasu octowego, w kazdym razie przed nalozeniem warto powachac czy nie pachnie octem

pozdrawiam

tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wczesniej napisali woda raczej cieknie pomiedzy uszczelka a karoseria. Nie uzywaj do uszczelniania silikonu. Pojdz do jakiegos sklepu motoryzacyjnego (prywaciarza) i kup kit do uszczelniania nadwozia samochodowego (taki czarny, podobny do smoly). Ma on konsystencje podobna do plasteliny. Najpierw nalezy go wyrobic w dloniach (dokladnie tak jak plasteline) - rozgrzeje sie i zrobi mieciutki. Potem musisz go napchac (ale z umiarem bo po co ma wyjsc na wierzch) pod uszczelke (w tym celu nalezy delikatnie odgiac ja od nadwozia - uwaga na lakier). Potem docisnij mocno uszczelke do nadwozia. Ewentualny nadmiar kitu usun, by nie szpecil wygladu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.