Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Astra - tylne zawieszenie - Pomocy!!!

Featured Replies

Napisano

Witam! Jestem tu nowy i odrazu chiałbym prosić sznownych znawców Opli o radę

Mam problem na którym już wiekszośc mechaników zjadął zeby ale bez rezultatu.

Od jakiegos czasu z tylnego zawieszenia (prawej strony) podczas pokonywania nierówności (szczególnie poprzecznych) dochodzą dziwne stukania, nikt nie jest w stanie zdiagnozowac o co chodzi.

Przebiego 117 tys, po 100 tys wymienione amory (bilstein), sprężyny stare ale nie popękane, równomiernie ułozone, test amorów wykazał ze są sprawne, tuleje tylniej belki mają luz, ale jak powiedzieli w Oplu jak najbardziej dopuszczalny. Ostatnio wymieniłem poduszki pod tylnimi amorami ... i znowu nic. Zaczyna mi brakowac pomysłów co moż ebyć powodem tego stukania. Dodam że dzwięki te lekko mnie irytuja,a przedewszystkim obawiam sie czy nie są one zapowiedzią jakiejś poważniejszej awari.

Czy ktoś z was miał coś podobnego lub może ma pomysł co to za cholera może tak stukać?

Auto to Astra F 1.4 16V HB z 97roku.

Pozdrawiam i z góry dziekuję.

Rafał

Napisano

Witam.

U mnie też stuka i długo zastanawiałem się co to może być, aż w końcu przy okazji wymiany sprężyn doszedłem do tego że to amorki przy sprawdzaniu w stacji diagnostycznej wszystko jest ok. w mojej ocenie jak go odkręciłem z jednej strony też chodzi ciężko czyli trzyma natomiast przy lekkim ruchu słychać w nich delikatne stukanie tak jak by miały jakiś luz w sobie i to w każdej pozycji. Trochę denerwuje mnie to stukanie ale szkoda mi kasy na wymianę tym bardziej, że tłumią jeszcze bardzo dobrze.

Napisano
  • Autor

> Witam.

> U mnie też stuka i długo zastanawiałem się co to może być, aż w końcu

> przy okazji wymiany sprężyn doszedłem do tego że to amorki przy

> sprawdzaniu w stacji diagnostycznej wszystko jest ok. w mojej

> ocenie jak go odkręciłem z jednej strony też chodzi ciężko czyli

> trzyma natomiast przy lekkim ruchu słychać w nich delikatne

> stukanie tak jak by miały jakiś luz w sobie i to w każdej

> pozycji. Trochę denerwuje mnie to stukanie ale szkoda mi kasy na

> wymianę tym bardziej, że tłumią jeszcze bardzo dobrze.

Dzieki za rady, nie ma teraz warunków żeby to wszystko porozkręcać wink.gif moze na wiosnę. Teraz spróbuje po znajomsci u Opla.

a wiecie cos o stablizatorze tylniej belki w F-ce? bo słyszałem że to tez czasem się sypie niewiem.gif

No cóż na razie poprostu trzeba bedzie głosnośc w radiu podkecić cool.gif sprawdona metoda na wszystkie stuki wink.gif

Napisano

witam

wydaje mi sie, ze moze to byc lozysko, niestety jest ono zespolone wiec wymiana calej piasty frown.gif

pozdro

Napisano

> Witam! Jestem tu nowy i odrazu chiałbym prosić sznownych znawców Opli

> o radę

> Mam problem na którym już wiekszośc mechaników zjadął zeby ale bez

> rezultatu.

> Od jakiegos czasu z tylnego zawieszenia (prawej strony) podczas

> pokonywania nierówności (szczególnie poprzecznych) dochodzą

> dziwne stukania, nikt nie jest w stanie zdiagnozowac o co

> chodzi.

> Przebiego 117 tys, po 100 tys wymienione amory (bilstein), sprężyny

> stare ale nie popękane, równomiernie ułozone, test amorów

> wykazał ze są sprawne, tuleje tylniej belki mają luz, ale jak

> powiedzieli w Oplu jak najbardziej dopuszczalny. Ostatnio

> wymieniłem poduszki pod tylnimi amorami ... i znowu nic. Zaczyna

> mi brakowac pomysłów co moż ebyć powodem tego stukania. Dodam że

> dzwięki te lekko mnie irytuja,a przedewszystkim obawiam sie czy

> nie są one zapowiedzią jakiejś poważniejszej awari.

> Czy ktoś z was miał coś podobnego lub może ma pomysł co to za cholera

> może tak stukać?

> Auto to Astra F 1.4 16V HB z 97roku.

> Pozdrawiam i z góry dziekuję.

> Rafał

Ciekawostka, mam taki sam samochód i te same objawy. Wymieniłem tuleje, amortyzatory i dalej puka. U mnie to dokładnie takie popukiwania przy każdym dołku, nie jedno puknięcie ale kilka. Poza tym jak kopnę w koło z tyłu wzdłuż kierunku jazdy to także puka. Przejrzałem nawet chamulce, w "skrytce koło wlewu paliwa znalazłem butelkę oleju, sprawdzałem czy to nie pukają siedzenia, prowadnice zagłówków i niestety stawiam na piastę, ale do końce nie jestem pewien bo przy luzach piasty stukanie powinno się zmniejszyć po zaciągnięciu w czasie jazdy chamulca... Też mnie to w....... Jak ci się uda to daj znać, choćby na priv 20.GIF

Napisano

> Witam! Jestem tu nowy i odrazu chiałbym prosić sznownych znawców Opli

> o radę

> Mam problem na którym już wiekszośc mechaników zjadął zeby ale bez

> rezultatu.

> Od jakiegos czasu z tylnego zawieszenia (prawej strony) podczas

> pokonywania nierówności (szczególnie poprzecznych) dochodzą

> dziwne stukania, nikt nie jest w stanie zdiagnozowac o co

> chodzi.

> Przebiego 117 tys, po 100 tys wymienione amory (bilstein), sprężyny

> stare ale nie popękane, równomiernie ułozone, test amorów

> wykazał ze są sprawne, tuleje tylniej belki mają luz, ale jak

> powiedzieli w Oplu jak najbardziej dopuszczalny. Ostatnio

> wymieniłem poduszki pod tylnimi amorami ... i znowu nic. Zaczyna

> mi brakowac pomysłów co moż ebyć powodem tego stukania. Dodam że

> dzwięki te lekko mnie irytuja,a przedewszystkim obawiam sie czy

> nie są one zapowiedzią jakiejś poważniejszej awari.

> Czy ktoś z was miał coś podobnego lub może ma pomysł co to za cholera

> może tak stukać?

> Auto to Astra F 1.4 16V HB z 97roku.

> Pozdrawiam i z góry dziekuję.

> Rafał

Otwórz bagażnik i zdejmij te gumowe osłony, które znajdują sie na łączeniu amortyzatora z karoserią. Mi przerdzewiało to łączenie i amortyzator wchodził do bagażnika.

Kumaty mechanik, mały spaw i 40 zł załatwiło sprawę.

Napisano
  • Autor

> Otwórz bagażnik i zdejmij te gumowe osłony, które znajdują sie na

> łączeniu amortyzatora z karoserią. Mi przerdzewiało to łączenie

> i amortyzator wchodził do bagażnika.

> Kumaty mechanik, mały spaw i 40 zł załatwiło sprawę.

Ostatnio to zrobiłem, wymieniłem kompet podkładek pod amorami w tyle, bo były zwulkanizowane, rudej nie było, amory troche osiadły..wyjechałem od mechanika..i stuka dalej sick.gif

Napisano

> Ostatnio to zrobiłem, wymieniłem kompet podkładek pod amorami w tyle,

> bo były zwulkanizowane, rudej nie było, amory troche

> osiadły..wyjechałem od mechanika..i stuka dalej

A czasem nie wydech na luznych gumach gdzies uderza?

Napisano
  • Autor

> Ciekawostka, mam taki sam samochód i te same objawy. Wymieniłem

> tuleje, amortyzatory i dalej puka. U mnie to dokładnie takie

> popukiwania przy każdym dołku, nie jedno puknięcie ale kilka.

> Poza tym jak kopnę w koło z tyłu wzdłuż kierunku jazdy to także

> puka. Przejrzałem nawet chamulce, w "skrytce koło wlewu paliwa

> znalazłem butelkę oleju, sprawdzałem czy to nie pukają

> siedzenia, prowadnice zagłówków i niestety stawiam na piastę,

> ale do końce nie jestem pewien bo przy luzach piasty stukanie

> powinno się zmniejszyć po zaciągnięciu w czasie jazdy

> chamulca... Też mnie to w....... Jak ci się uda to daj znać,

> choćby na priv

Ja już próbowałem stukac, pukać, powyjmowałem zapas, pólke zdjołem, ojca do bagaznika wsadziłem zlosnik.gif.. i wyszło że to amor lata, ale wszystko sprawdzone, amor wyjęty, dobry skok nic nie puska stuka a maja dopiero 16 tys.

28.11 jade do Opla, tata zmieniał auto i wytargował w pakiecie darmową diagnozę problemu u mnie cool.gif.

Zobaczymy, wiele mozliwości nie ma, albo sprężyny, albo tuleje belki,w oplu mówili że może być jeszce poluzowany zbiornik paliwa ale to raczej wykluczam. Byc może jakieś złośliwe trole zamieszkały w tylnym zawieszeniu i napier*** podczas jazdy az miło 270635636-JUMP2.gif

Jak się dowiem co to to dam znać waytogo.gif

Napisano
  • Autor

> A czasem nie wydech na luznych gumach gdzies uderza?

No to też jest jakaś myśl hmm.gif

Co prawda ruszałem dośc mocno końcowym i nic frown.gif ale może cos pod spodem ..

Napisano

> No to też jest jakaś myśl

> Co prawda ruszałem dośc mocno końcowym i nic ale może cos pod spodem

> ..

U mnie stukal w tylnia belke co dawalo odczucie ze stuka zawieszenie. Wymienilem gumy na nowe i minelo.

I nie szarp za koncowy tylko wejdz pod auto i poszarp sie troszke z tym tlumikiem

Napisano

miałem podobne objawy....po wymianie amorków stukanie nie ucichło, zmieniło tylko dźwięk.Pierwsza diagnoza mechanika to regulator siły hamowania - po różnych zabiegach "wytłumiania" następna diagnoza - wymiana simmerblocków. po tym wymianie - zero zmian...dalej stuka. następny ruch - wymontowanie świeżo założonych amortyzatorów...i tu zadziałało - stukanie ustał. bilsteiny poszły do reklamacji a ja założyłem "tymczasowo" jakieś brazylijskie tanie. to było 50 kkm temu. stukanie znów się pojawia bez obciążenia bagażnika. sądzę, że to znów amorki

pozdrawiam i życzę wtrwałości w tropieniu stuków

Napisano
  • Autor

> miałem podobne objawy....po wymianie amorków stukanie nie ucichło,

> zmieniło tylko dźwięk.Pierwsza diagnoza mechanika to regulator

> siły hamowania - po różnych zabiegach "wytłumiania" następna

> diagnoza - wymiana simmerblocków. po tym wymianie - zero

> zmian...dalej stuka. następny ruch - wymontowanie świeżo

> założonych amortyzatorów...i tu zadziałało - stukanie ustał.

> bilsteiny poszły do reklamacji a ja założyłem "tymczasowo"

> jakieś brazylijskie tanie. to było 50 kkm temu. stukanie znów

> się pojawia bez obciążenia bagażnika. sądzę, że to znów amorki

> pozdrawiam i życzę wtrwałości w tropieniu stuków

niestety reklamacji amorów po 1,5 roku nikt mi nie uzna, jesli to oczywiście wina walnietego amora ...

Mogę wiedziec ile zapłaciłeś za wymianę simmerblocków?

Mnie orientacyjnie rzucili cene około 400zł.

Pzdr

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.