Skocz do zawartości

Nie równo chodzący motor odcinek 3442535


Macioman

Rekomendowane odpowiedzi

Tiaaa... To co zwykle - samochód nie pracuje równo na biegu jałowym, szarpie i jakby "nie dopala". Sprawdzone cewki ( w tym jedna wymieniona, niewielka lub żadna poprawa), wymieniony komplet świec, auto prześwietlone już chyba w każdym calu i nadal nie wiadomo o co chodzi. Tak jak poprzednio - objaw najczęstszy na zimnym motorze, po rozgrzaniu czasem ustępuje zupełnie, czasem nie. Macie jeszcze jakieś pomysły ?Czy jest możliwe, żeby komputer powiedział pa pa ? Obroty często falują, spadają do ~ 600 obr/min i potrafi się tak przywiesić. To co jeszcze myślę, że można sprawdzić to krokowiec i sonda lambda. Jeszcze jakieś pomysły ? Powoli nie mam siły do tego auta a szkoda, bo poza tym nie dzieje się nic i tylko śmigać wink.gif

Edit : Motor 1.4 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podpinają sobie kompa do złącza diagnostycznego i jedziesz na

> przejażdżkę

komp nie wypluwa żadnych błedów buu.gif myślisz, że w czasie jazdy coś pokaże ? Spróbuję wyczyścić tego krokowca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na postoju to oni sobie błędy mogą sprawdzać, a nie robić diagnostykę

> silnika

Pojadę do serwisu gdzie auto było kupione, naprawdę mogę zapłacić 2 razy tyle co u pana "Miecia" ale żeby było dobrze... Po jakiś 6 miesiącach użerania z tym można mieć dość zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> komp nie wypluwa żadnych błedów myślisz, że w czasie jazdy coś

> pokaże ?

mi tez nie pokazywal , sam podmieniłem na zdrową sondę i objawy podbne do twoich znikneły ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź rozrząd, ja miałem podobny takie same objawy kiedyś w nexi wymieniłem prawie wszytko co można było, przepinałem komputer sterujący, i nic nie pomagało, po wymianie rozrządu okazało się, że był przesunięty o jeden ząbek, Gratulacje do serwisu który robił mi to auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź rozrząd, ja miałem podobny takie same objawy kiedyś w nexi

> wymieniłem prawie wszytko co można było, przepinałem komputer

> sterujący, i nic nie pomagało, po wymianie rozrządu okazało się,

> że był przesunięty o jeden ząbek, Gratulacje do serwisu który

> robił mi to auto

Rozrząd sprawdzony - "niestety" jest na swoim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź rozrząd, ja miałem podobny takie same objawy kiedyś w nexi

> wymieniłem prawie wszytko co można było, przepinałem komputer

> sterujący, i nic nie pomagało, po wymianie rozrządu okazało się,

> że był przesunięty o jeden ząbek, Gratulacje do serwisu który

> robił mi to auto

To się zdarza i najlepszym-nawet nie tyle pośpiech co świadomość ze robi sie dobrze-albo chciało lepiej-ja jeździłem z przestawionym rozrządem ok 20kkm potem zaczęło mnie to już denerwować(choć na początku nie wiedziałem co sie dzieje)wykluczałem wszelkie możliwości aż przypadek wskazał winowajcę 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.