Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Stuki w aucie... Przegub wewnetrzny, skrzynia biegów?

Featured Replies

Napisano

W koncu dotarlem do swojego dobrego i sprawdzonego mechanika. wlezlismy pod auto aby obadac skad dochadza stuki i skad wzial sie luz na polosi. Okazuje sie ze polos ma luz na przegubie wewnetrznym (wg mechanika nie ma z tym jeszcze tragedii) ale polos takze sie rusza przy wejsciu do skrzyni biegow... mechanior twierdzi ze prawdopodobnie siedzi lozysko...

i tu moje pytania... robil to ktos? jak z kosztami zakupu lozyska? czy skrzynia jest typowa przy silniku isuzu czy jakis tez wynalazek? oznaczenie skrzyni to GM 90 634 436 0000 26 z tego co pamietam... hmm.gif

trzeba bedzie wymieniac olej w skrzyni?

poratuje ktos moze rysunkiem z EPC? szczegolnie lozyska?

Napisano

Hej! Mam to samo...luz na wejściu do skrzyni. Objawy to stuki podczas wolnego przejeżdżania po nierównościach. Troche sie tym tematem interesowałem ale każdy mówi: "nie opłaca się wymieniać łożyska, wymień Pan skrzynię". Na razie się tym nie przejmuje, problem pewnie przejdzie na przyszłego właściciela.

Napisano
  • Autor

> Hej! Mam to samo...luz na wejściu do skrzyni. Objawy to stuki podczas

> wolnego przejeżdżania po nierównościach. Troche sie tym tematem

> interesowałem ale każdy mówi: "nie opłaca się wymieniać łożyska,

> wymień Pan skrzynię". Na razie się tym nie przejmuje, problem

> pewnie przejdzie na przyszłego właściciela.

he he gdzies Ty sie ukrywal czleku z kłodzka grinser006.gif

no dzis podjade do sklepu aby zobaczyc ceny tego lozyska... hmm.gif

a pamietasz moze jakie oznaczenie skrzyni masz? cfaniaczek.gif

Napisano

> he he gdzies Ty sie ukrywal czleku z kłodzka

mało pisze a dużo czytam :-)

> no dzis podjade do sklepu aby zobaczyc ceny tego lozyska...

podejrzewam że cena może nie będzie zaporowa ale sama robota pewnie już tak. Dlatego dałem sobie spokój.

> a pamietasz moze jakie oznaczenie skrzyni masz?

Aż tak bardzo się tematem nie interesowałem :-D

Napisano
  • Autor

> Jakiego rodzaju jest ten luz?

oczywiscie gora - dol, choc luz poprzeczny tez jest zbyt duzy hmm.gif

dzis bylem w dwoch sklepach, cena przeguby wewnetrznego oscyluje w granicach 200-300zl, natomiast nikt nie jest w stanie mi powiedziec jakie lozysko mam zamowic oraz jakie uszczelki poniewaz niewiadomo jaka mam skrzynie biegow... sciana.gif

Napisano

Masz skrzynię F18. Ja twierdzę, że to nie wina łożysk. Możesz wyjąć przegub i wymienić sprężynkę która jest na końcu wielowypustu. To zmniejszy luz osiowy.

Sam przegub nie jest ułożyskowany w skrzyni. Wchodzi w obudowę mechanizmu różnicowego, a dopiero ona jest na łożyskach. Gdyby one padły to dyfer strasznie by wył. Ponieważ są to łożyska stożkowe to można je docikać. Z jednego boku skrzyni w miejscu gdzie wychodzi półoś widać taką dużą zębatą tarczę. To nakrętka dociskająca łożyska. Mając odpowiedni klucz można je zaciskać.

U mnie też występują takie luzy... odkąd pamiętam.

Gdybyś jednak się zdecydował na wymianę łożysk to popatrz w załącznik (21 to właśnie ta duża nakrętka).

A jeszcze jedno. W przegubie wewnętrznym półoś musi mieć luz osiowy, żeby wydłużać się przy skręcie koła. Nie może mieć luzu kątowego.

post-53490-14352489082508_thumb.gif

Napisano
  • Autor

> Masz skrzynię F18. Ja twierdzę, że to nie wina łożysk. Możesz wyjąć

> przegub i wymienić sprężynkę która jest na końcu wielowypustu.

> To zmniejszy luz osiowy.

> Sam przegub nie jest ułożyskowany w skrzyni. Wchodzi w obudowę

> mechanizmu różnicowego, a dopiero ona jest na łożyskach. Gdyby

> one padły to dyfer strasznie by wył. Ponieważ są to łożyska

> stożkowe to można je docikać. Z jednego boku skrzyni w miejscu

> gdzie wychodzi półoś widać taką dużą zębatą tarczę. To nakrętka

> dociskająca łożyska. Mając odpowiedni klucz można je zaciskać.

> U mnie też występują takie luzy... odkąd pamiętam.

> Gdybyś jednak się zdecydował na wymianę łożysk to popatrz w załącznik

> (21 to właśnie ta duża nakrętka).

> A jeszcze jedno. W przegubie wewnętrznym półoś musi mieć luz osiowy,

> żeby wydłużać się przy skręcie koła. Nie może mieć luzu

> kątowego.

no wlasnie mechanik tez dziwil sie czy to mozliwe... tym bardziej ze nie ubywa oleju ze skrzyni... hmm.gif

chyba najlepiej bedzie rozebrac wszystko i wtedy zobaczyc co i jak jest nie tak... icon_rolleyes.gif

a to ze mam F 18 jest pewne? bo bede zamawial uszczelki... wink.gif

Napisano

Jak chcesz być pewien na 100% to koło wybieraka na kadłubie skrzyni jest napis oznaczający jej model.

Napisano
  • Autor

> Jak chcesz być pewien na 100% to koło wybieraka na kadłubie skrzyni

> jest napis oznaczający jej model.

no wlasnie na gorze skrzyni byly tylko te oznaczenia ktore podalem wyzej niewiem.gif

Napisano

> no wlasnie na gorze skrzyni byly tylko te oznaczenia ktore podalem

> wyzej

f16-f20_01.jpg

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.