Skocz do zawartości

nie działa pilot z kluczyka


walo

Rekomendowane odpowiedzi

co się mogło zepsuć?

cały czas otwieranie i zamykanie działało (oryginalny kluczyk Opel) dziś chciałem zamknąć samochód jednak dioda w kluczyku nie zgasła jak zwykle tylko się ciągle świeciła pomimo że przycinsku nie naciskałem pare razy potrząsnąłem kluczykiem i zgasła - teraz dioda oświeca się jak zawsze na chwilę - jednak pilot nie działa - o co kaman?

drugi kluczyk działa normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis idiota wymyslil ze blaszka która przewodzi prąd od baterii do elektroniki nie przechodzi przez laminat, a jedynie jest przygięta i zgrzana z drukiem. Miałem to w obu pilotach. Trza rozebrać, wyczyścić, minimalnie cyny na oba styki i przygrzac.... tyle ze dostep fatalny i przydalaby sie punktowa lutownica, ale zwykla tez zrobisz tylko strzel 100 wczesniej coby Ci sie rece nie trzesły wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach elektronicznych pojawiły się grzałkowe lutownice 230VAC 30W z długim, bardzo dobrym grotem (wyjątkowo dobra chińszczyzna), cena ok. 10PLN. Ostatnio taką bez problemu polutowałem płytkę kluczyka AII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie ten grot jest za duży, szukaj podobnej z grotem

> blokowanym nakrętką radełkowaną, nie zwykłym wkrętem.

> Grot powinien mieć kształt stożka o długości 15-20mm.

A jakieś foto poglądowe jest dostępne?

Przydałoby się takie cudo również do innych prac ręcznych,ale jest tego taka masa na rynku,że nie wiadomo co wybrać.

A może coś z regulowaną temperaturą np. http://www.allegro.pl/item286671495_stacja_lutownicza_zd_99_lutownica_podstawka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj przechodzilem przez to samo, identyczne objawy jak u kolegi:) zamykanie i otwieranie nie dziala a dioda swieci sie dluzsza chwilke.

Wymiana bateri na nowa i programowanie kluczyka:)

Wszystko wrocilo do normy. Koszt 10 PLN.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.