Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ocynk

Featured Replies

Napisano

od ktorego roku astry mialy ocynkowane blachy?

Napisano

> od ktorego roku astry mialy ocynkowane blachy?

Moja rocznik 12/95 jest ocynkowana dzieki czemu naraze jest zdrowa jak dzwon.

ostatnio widzialem tez kombi (bylo na sprzedaz- 1300 ojro, 135 tkm, czerwona bardzo wyblakla ale do spolerowania ) model '95 ale produkcja 12/94 - i wydaje mi sie ze to byl taki sam model jak moj - rowniez ocynk

to czy blacha jest ocynk czy nie glownie zalezy chyba do miejsca produkcji - IMHO

pozdr

Napisano

> Moja rocznik 12/95 jest ocynkowana dzieki czemu naraze jest zdrowa

> jak dzwon.

Pierdoły kolego opowiadasz. Astry F napewno nie miały ocynku a już tymbardziej z rocznik który podałeś

Napisano

> Pierdoły kolego opowiadasz. Astry F napewno nie miały ocynku a już

> tymbardziej z rocznik który podałeś

od któregoś rocznika z Gliwic dopiero jakiś ocynk miały

chyba ża tamta jakaś specjalna na Skandynawię ...

Napisano

> Moja rocznik 12/95 jest ocynkowana dzieki czemu naraze jest zdrowa

> jak dzwon.

> ostatnio widzialem tez kombi (bylo na sprzedaz- 1300 ojro, 135 tkm,

> czerwona bardzo wyblakla ale do spolerowania ) model '95 ale

> produkcja 12/94 - i wydaje mi sie ze to byl taki sam model jak

> moj - rowniez ocynk

> to czy blacha jest ocynk czy nie glownie zalezy chyba do miejsca

> produkcji - IMHO

> pozdr

Sorrki za bledne informacje.

ocynkowane sa tylko Astry G,

natomiast Astry F te od modelu z '95 posiadaja tylko podklad zawierajacy cynk i przez to troche mniej gnia.

Napisano

> Astry II wszystkie

> Astry I classic z Gliwic zdaje się od 2000 coś miały wspólnego z

> ocynkiem ...

Z Gliwic to chyba wszystkie miały. Ja mam '99 i jest cynkowana, oczywiście nie w całości.

Napisano

heh a ople mialy wogóle ocynk hehe.gifhehe.gifhehe.gif no ze chyba był słabiutki grinser006.gif

Napisano

> i nie rdzewieje ?

> moja była Asterka z 99 rdzewiała od nowości

kumpel ma Astrę z 2001 roku i zardzewiała jak diabli no.gif

Napisano

offtopic.gif

W Gliwicach, jak się popili, to czasem na komputerze włączał im się ODCYNK - usuwanie wszelkich slądów cynku z blach. I pewnie dlatego jest taki rozrzut yay.gif

Moja Astra była montowana w Zakładach Naprawczo-Remontowych Sera Białego w/g Wagi Netto im. Anomalii Kurskiej w Nieciążu przez zaprzyjaźnonego niewidomego brygadzistę. Dali mi 28 lat gwarancji na blachę, jest pozłacana bo skończył im się cynk, więc na razie mam spokój... grinser006.gif

Napisano

Moja Astra jest z 1995 roku i nie ma śladu rdzy... made by Bochum hehe.gif

Napisano

mam F z 2001 złożoną w Gliwicach , jest ocynkowana , gwarancja na blachę 12 lat ok.gif

Napisano

> i nie rdzewieje ?

> moja była Asterka z 99 rdzewiała od nowości

Jak do tej pory zero rdzy i oby tak dalej.

Napisano

Dołaczam sie grinser006.gif Moja 10,5 roczku i 0 rdzy....ten nasz krakow hehe.gif

Napisano

> mam F z 2001 złożoną w Gliwicach , jest ocynkowana , gwarancja na

> blachę 12 lat

Tak pięknie to nie ma smile.gif Astry nie miały jako takiego ocynku, było tylko zabezpieczone galwalniczo. Taki pół środek. Dopiero A2 miały ocynk, który z niewiadomych przyczyn potrafi odpaść.

Napisano

> Astry II wszystkie

> Astry I classic z Gliwic zdaje się od 2000 coś miały wspólnego z

> ocynkiem ...

Tak tylko mówili przy sprzedazy ze F sa czesciowo cynkowane. Ostatnio jak byłem w ASO to gość powiedział ze ocynk to maja dopiero A2, a F maja zabezpieczenie galwalnicze, czyli taki pół środek. Moja narazie nie gnije. Sasiada z 99' ktora nie wie co to garaz gnije z miejscach gdzie zostala uszkodzona powloka lakiernicza. Ale miejsca typowe czyli progi i nadkola sa w super kondycji. Wiec nie wiem dlaczego niektorym tak bardzo gnija astry.

Napisano

> No to wygląda, że te z Krakowa nie rdzewieją. Mikroklimat czy co?

NIE!!! moja całe dotychczasowe życie śmigała na południu Włoch zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Napisano

> Moja Astra jest z 1995 roku i nie ma śladu rdzy... made by Bochum

Mam dokładnie taką samą z Bochum i także ani sladu rudej

Napisano

> Tak pięknie to nie ma Astry nie miały jako takiego ocynku, było

> tylko zabezpieczone galwalniczo. Taki pół środek. Dopiero A2

> miały ocynk, który z niewiadomych przyczyn potrafi odpaść.

z tego co wiem powłokę cynkową nanosi się na metal albo metodą galwaniczną albo zanurzeniową . Kiedyś w TV była relacja z Gliwic i pokazywali całą karoserię F-ki zanurzaną do jakiejś cieczy a ten proces miał dawać dużą odporność blachy na korozję i w efekcie 12-letnią gwarancję na perforację ok.gif

Napisano

> z tego co wiem powłokę cynkową nanosi się na metal albo metodą

> galwaniczną albo zanurzeniową . Kiedyś w TV była relacja z

> Gliwic i pokazywali całą karoserię F-ki zanurzaną do jakiejś

> cieczy a ten proces miał dawać dużą odporność blachy na korozję

> i w efekcie 12-letnią gwarancję na perforację

A mi dali tylko 6 lat. Astra kupiona w 2000r. W tamtym czasie 12 lat dawali na Astre G, Zafire i jeszcze cos tam.

Nie wiem jak dokladnie zabezpieczana jest astra ale bynajmniej ocynku to na niej nie znajdziesz.

Napisano

>Kiedyś w TV była relacja z

> Gliwic i pokazywali całą karoserię F-ki zanurzaną do jakiejś

> cieczy a ten proces miał dawać dużą odporność blachy na korozję

> i w efekcie 12-letnią gwarancję na perforację

Perforacja to jest wtedy, kiedy widać w jakich spodniach jedziesz? icon_eek.gif

A mercedes daje na swoje pancerne modele gwarancję na perforację do kalibru 7,62 mm z rdzeniem uranowym... Powyżej tego kalibru właściciel mercedesa i tak się nie zgłasza do reklamacji...

Napisano

Moja jest z 94' i brak rdzy. Ale produkowana w Bochum.

Może ocynk, może nie.

Najważniejsze że blachy się trzymają zdrowo.

Napisano

Na pewno nie F-ki tylko G czyli Astry II, bo dopiero od modelu G Astra ma 12 lat gwarancji na perforację

Napisano

Gliwickie po którymś roku też miały 12 lat gwarancji na blachy ok.gif i były cynkowane do pewnego momentu metodą zanurzeniową do poziomu okien, później zdaje się całe ok.gif

Napisano

> od ktorego roku astry mialy ocynkowane blachy?

U mnie astra 2.0 diesel Y20DTH z 2002r. brak jakiejkolwiek rdzy. Produkcja z Bochum prawdopodobnie

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.