Skocz do zawartości

Pożegnania nadszedł czas... (chiba)...


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

... i po ponad dwóch latach w zasadzie doskonałej współpracy z moja foczką i 50kkm przejechanych, zarówno w mieście jak i po wielu autostradach, nadszedł czas pożegnania się z foczką. Z bólem serca, ale wymaga tego sytuacja i potrzebne nam coś większego - niestety nasz "hot-hatch" będzie zmieniony najprawdopodobniej na MPV, którego jadę obejrzeć w sobotę i z rozliczeniu zostawić moją ukochaną foczkę buu.gif

Po tych 2 latach i trzech miesiącach mogę powiedzieć, że foczka była świetnym autem, nigdy mnie nie zawiodła zarówno mechanicznie, jak i "życiowo" - nigdy nie zabrakło mi miejsca do hamowania, nigdy nie wpadłem w poślizg, a wiele moich błędów zostało wybaczone i poprawione przez foczkę - głównie dzięki doskonałemu zawieszeniu.

Średnie zużycie paliwa po tym czasie wyszło mi na poziomie 8.6l/100km przy silniczku 1.8 benzynie - w mieście nigdy nie przekroczyłem 9.3l/100km, a na trasie udawało się zejść do 7 litrów przy autostradowej jeździe.

W tym czasie usterce uległy tylko: przełacznik świateł, i wąż chłodziwa (nad sprężarką klimy). Dodatkowo trzeba było wymienić przednie oponki wink.gif. Oznak korozji w zasadzie brak (minimalna przy plastiku przedniego lusterka), którą sobie pewnie usunie nowy właściciel w ramach gwarancji.

Co jeszcze mogę powiedzieć - każdemu polecam to autko z silniczkiem 1.8-2.0l w benzynce, zwłaszcza w wersji trzy drzwiowej. Polecam również wersję z zawieszeniem z focusa ST (trend to sie chyba w Polsce nazywa) - idealna równowaga komfortu i przyczepności. Miałem okazję jeździć typeRem, i niestety tam idzie zęby wybić wink.gif.

Sę będę zaglądał tutaj jeszcze, bo foczka była moją wielką miłością i marzeniem, spełnionym z resztą - a jak ktoś ma wątpliwości przy zakupie focusa, niech się nie waha - to auto jest warte swojej kasy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszla foczka... szczerze mowiac zegnalem sie z nia z lzami w oczach - chyba z zadnym autem sie tak nie zzylem buu.gif Mam nadzieje, ze nowemu wlascicelowi bedzie sluzyc rownie dobrze, jak nie lepiej jak mnie ok.gif

W ramach wymiany wzialem francuza, znaczy sie Xsare Picasso w 2.0HDi "na wypasie" - autko starsze od foczki o 4 miesiace, ale przebieg mniejszy o 16kkm. Heh, oby nowe-stare autko sie spisywalo jak foczka wink.gif.

Takze mozna mnie juz wypisac z listy wlascicieli forda ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam, piszesz, jakbyś odchodził na tamten świat.....

zmiany mają swoje plusy i minusy, poza tym chyba zostajesz na AK, więc będziemy mieli okazję się styknąć, zgadać, spisać zlosnik.gif

Życzę zatem bezawaryjnej jazdy nowym furaczem

Keeng00 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i poszla foczka... szczerze mowiac zegnalem sie z nia z lzami w

> oczach - chyba z zadnym autem sie tak nie zzylem Mam nadzieje,

> ze nowemu wlascicelowi bedzie sluzyc rownie dobrze, jak nie

> lepiej jak mnie

> W ramach wymiany wzialem francuza, znaczy sie Xsare Picasso w 2.0HDi

> "na wypasie" - autko starsze od foczki o 4 miesiace, ale

> przebieg mniejszy o 16kkm. Heh, oby nowe-stare autko sie

> spisywalo jak foczka .

> Takze mozna mnie juz wypisac z listy wlascicieli forda

skor Foczka była taka fajna trzebyło kupić coś ze stajni Forda np: C-Max-a albo Galaxy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ramach wymiany wzialem francuza, znaczy sie Xsare Picasso w 2.0HDi

> "na wypasie" - autko starsze od foczki o 4 miesiace, ale

> przebieg mniejszy o 16kkm. Heh, oby nowe-stare autko sie

> spisywalo jak foczka .

> Takze mozna mnie juz wypisac z listy wlascicieli forda

Ja na etapie wyboru aua rodzinnego rozważałem właśnie Picasso i Focusa kombi.

No i Ford wygrał zlosnik.gif

Jak do tej pory nie żałuję ... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na etapie wyboru aua rodzinnego rozważałem właśnie Picasso i

> Focusa kombi.

> No i Ford wygrał

> Jak do tej pory nie żałuję ...

Ja już żałuję biglaugh.gif

Ale zupełnie serio - ilość miejsca środku w Pici i Foce nie da się porównać. W Foce biegów nie mogłem zmieniać, jak żona była w kurtce na narty. W Pici oboje możemy siedzieć w dwóch, i nadal mam luzy wink.gif

Niestety nurkowanie przy hamowaniu, kiepskie w sumie hamulce, podpieranie się lusterkami na rondach, no i ten cholerny klekot - nie wiem, jak się przestawię biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po blisko dwoch tygodniach jazdy francuzczyzna, z bolem serca przyznaje sie - wtopilem sie... auto jest po prostu beznadziejne i nie potrafie znalezc jego zadnych plusow poza wieksza iloscia miejsca. Wnetrze na zdjeciach i na pierwszy rzut oka wyglada nie najgorzej, ale im pozniej, tym gorzej - jest po prostu obrzydliwie tandetne z beznadziejnych materialow. Nie wiem, jak to jest, ze mam teraz 3 auto z tego samego okresu - brava 1995-2002, focus 1998-2004, xsara picasso 1998-2006 i niestety Picasso wypada na zdecydowane NIE pod kazdym wzgledem. Auto brzydkie, z czego zdawalem sobie sprawe, ale w srodku zle nie jest. Materialy wnetrza sa chyba z jakiegos odzyskiwanego plastiku. W beznadziejny sposob odlewane, twarde, dzwoniace, latwo sie uszkadzajace, ogolnie bleee oslabiony.gif Jako, ze to diesel, to jest pewiem zakres predkosci obrotowej silnika, gdzie dzwoni pol auta crazy.gif. Wykladzina na calosci auta ma mase farfocli sie po prostu zmechacila przeokrutnie. Przyciski sterowania z kierownicy radiem - trza wciskac na sile - w fordzie delikatnie klika jak w myszce. Pomijam, ze wszystko sprawia wrazenie, ze zaraz peknie, urwie sie, etc. Na plus duza ilosc miejsca w srodku nawet dla 5 doroslych osob, wzgledna cisza n V biegu w trasie, bogate wyposazenie jak za ta kase. Ale nie dajcie sie nabrac - absolutnie nie warto kupowac tego auta... zaluje przeokrutnie. aaa, zeby nie bylo - auto ma 3 lata i 4 miesiace i nalatane 40kkm - wiec w zasadzie sie dopiero co pozadnie dotarlo biglaugh.gif Przemilcze to, ze moja starsza brava w srodku sie lepiej prezentuje od mlodszej o 7 lata picasso... I z tego co mi sie kojarzy, to jakosc i same plastiki to byla norma we francowatych z tych lat. Pamietam moja Thalie, ktora i tak o niebo lepiej sie prezentowala od picasso, aczkolwiek duzo te auta mialy wspolnego. Inna kwestia, ze Picasso w swojej swietnosci kosztowalo 2x tyle co Thalia, ale oprocz wiekszej ilosci miejsca nie daje nic w zamian. w skali od 0-10 daje picasso 4. Co nie zmienia faktu, ze to najgorzej wydane moje pieniadze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i po blisko dwoch tygodniach jazdy francuzczyzna, z bolem serca

> przyznaje sie - wtopilem sie... auto jest po prostu beznadziejne

> i nie potrafie znalezc jego zadnych plusow poza wieksza iloscia

> miejsca. Wnetrze na zdjeciach i na pierwszy rzut oka wyglada nie

a mówili kup forda .....

np C-maxa wiem nie podoba ci sie ale cytryna tez ci sie nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mówili kup forda .....

> np C-maxa wiem nie podoba ci sie ale cytryna tez ci sie nie widzi

Jednym z powodow, dla jekiego nie chcialem C-maxa, to to, ze maly w srodku - w porowaniu z cytryna, duzo mniejszy. Drugi powod to silnik 1.6TDCi vel 1.6HDi zeby.GIF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po recenzji widze, że to chyba bardziej żonie się podobała ta

> cytrynka no ale zawsze można sprzedać i zmienić na coś

> innego-jak dla mnie vany to tylko made in USA.

nie, mnie sie cytryna podobala - tzn. nie tyle co buda, bo jest paskudna, ale funkcjonalnosc i inne takie.

> Co do Fordów można wymienić jeszcze S-Max

to dalszy plan, na ten czas potrzebowalismy cos wlasnie wielkosci cytryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednym z powodow, dla jekiego nie chcialem C-maxa, to to, ze maly w

> srodku - w porowaniu z cytryna, duzo mniejszy. Drugi powod to

> silnik 1.6TDCi vel 1.6HDi .

to masz wiekszy jak to piszesz do warzywniaka wink.gif

a 2.O TDCi vel 2.0HDI to nie ma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to masz wiekszy jak to piszesz do warzywniaka

wiesz, ze nie o to chodzi. Chodzi o to, by np. 2 osoby z tylu plus fotelik z dzieckiem wygodnie podrozowaly. W c-maxie to odpada. Poza tym, Xsara daje wiecej "bajerow" biglaugh.gif

> a 2.O TDCi vel 2.0HDI to nie ma ??

nie, no jest - ale ja tez szukalem prostego silnika. Inaczej bralbym 1.6HDi. Plan jest, ze Xsara jak sie sprawdzi zostanie dla zony, a ja sobie kupie cos wiekszego za rok, dwa lata. Prostota 2.0HDi 90KM powinna zapewnic jego dlugowiecznosc - zobaczymy, jak sie bedzie mialo zycie kontra moje plany biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.