Skocz do zawartości

Temat oponiarski....


erni782

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam pytanko oponiarskie z racji tego że niestety kończą mi sie opony.....bede musiał na wiosne kupić 4....sztuki crazy.gif do tej pory jeżdziłem na totalnych padlinach bo z tyłu miałem bieżnikowane a z przodu wielosezonowe debice navigatory II.......co do navigatora II to miałem je też w Punto....i sobie chwaliłem bo w zimie nie wyjeżdżam w góry itd a miasto zazwyczaj jest dobrze odśnieżone....jeden minus tych opon to fakt że szybko się zużywają...(mieszanka gumy wiadomo)....teraz mam dylemat bo wykańczam mieszkanie więc kasa potrzebna na co innego i :

1. czy kupic komplet opon bieżnikowanych............? frown.gif

2. kupić jakieś używane komplet..... idea.gif

3.kupic komplet nowych ale wielosezonowych ?

4.czy kombinowac cos np. 2 nowe na przód a na tył coś innego....

Sam kurna nie wiem.....wiadomo że najlepsze byłyby nowe....może faktycznie stosunek ceny nowych do jakiś kombinowanych nie jest taki kosmiczny dajcie znać jak to wygląda.......dodam że mam kółka standartowe czyli 14''......Poradźcie coś mądrego.....dzięki

Ps. dajcie też znać jakiej firmy opony polecacie do sienki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchajcie mam pytanko oponiarskie z racji tego że niestety kończą mi

> sie opony.....bede musiał na wiosne kupić 4....sztuki do tej

> pory jeżdziłem na totalnych padlinach bo z tyłu miałem

> bieżnikowane a z przodu wielosezonowe debice navigatory

> II.......co do navigatora II to miałem je też w Punto....i sobie

> chwaliłem bo w zimie nie wyjeżdżam w góry itd a miasto zazwyczaj

> jest dobrze odśnieżone....jeden minus tych opon to fakt że

> szybko się zużywają...(mieszanka gumy wiadomo)....teraz mam

> dylemat bo wykańczam mieszkanie więc kasa potrzebna na co innego

> i :

> 1. czy kupic komplet opon bieżnikowanych............?

> 2. kupić jakieś używane komplet.....

> 3.kupic komplet nowych ale wielosezonowych ?

> 4.czy kombinowac cos np. 2 nowe na przód a na tył coś innego....

> Sam kurna nie wiem.....wiadomo że najlepsze byłyby nowe....może

> faktycznie stosunek ceny nowych do jakiś kombinowanych nie jest

> taki kosmiczny dajcie znać jak to wygląda.......dodam że mam

> kółka standartowe czyli 14''......Poradźcie coś

> mądrego.....dzięki

Jak miałeś i nie narzekałeś (a ja mam i chwalę sobie te Nawigatory 2) to ja osobiście między bieżnikowanymi, używanymi i wielosezonowymi wybrałbym te ostatnie, w/g mnie dobrze się sprawuja a i cena przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz maksymalnie zaoszczędzić i mieć nowe opony, to może taki zestaw ?!

productToCategory.jpg

naszeopony.pl

Przesyłka gratis

Zamówiłem takie do CC

Opony produkcji polskiej, dotarły po ok 5dniach

(firma poinformowała o szczegółach zamówienia na drugi dzień, ale kurier olał sprawę zlosnik.gif)

DUŻY PLUS dla firmy, MINUS dla kuriera.

Opony z 14 tygodnia 2006r. Tańszych nowych nie znalazlem.

Używanych, bym nie kupował. Trafisz na super używane, albo trafisz na takie co będą biły itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x NIE !!!!

Na oponach nie ma co oszczędzać. Osobiście preferuję zakup opon nowych pełny komplet 4 szt. Żadnego kombinowania 2 takie , a 2 takie.

Na nowy sezon letni zakupiłem takie opony : TOYO PROXES T1-R 195/50 R15 82V z listwą ochraniającą felgę. Opon tej klasy chyba nie trzeba nikomu przedstawiać.

Opon poszukaj na stronce : http://www.oponytanio.pl/

Opony sprowadzane z niemieckich hurtowni w bardzo dobrych cenach - POLECAM !!! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby masz racje i niby nie.....bo akurat na oponach da sie zaoszczedzic...wiadomo TOYO to TOYO ale to inna półka cenowa ...gdyby powiedzenie takie miało sens że nie ma co oszczędzać na np.oponach hamulcach siedzeniach ....olejach....itd to dlaczego w jakiś sposób oszczędzamy i jeżdzimy sienami a nie czymś z innej półki? hmm.gif......

W moim i wielu przypadku koniecznością jest wybór nieco tańszych opon niż TOYO a równie skutecznie spełniających swoje zadanie....ale wiadomo wybór należy do każdego z nas....ja poszukam czegoś tańszego... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bieżnikowanych - mam aktualnie takie na zimę, dają radę ok.gif Ale na lato bym chyba nie ryzykował, wyższe prędkości, temperatury, bardziej ostra jazda wink.gif

Używki - miałem w SC na zimę, niby ok ale szybko je dobiłem, na lato starczą Ci może na sezon, może nie.

Ja do Palio kupiłem na lato 4 nowe Kleber Dynaxer HP2, cena atrakcyjna, opona zachowuje się całkiem dobrze (na mokrych drogach i głębokich kałużach rewelacyjnie). I tylko taki zestaw, 4 nowych opon polecam na lato wink.gif Aha, co do zakupów przez internet - ja u siebie u "oponiarza" kupiłem parę zł taniej niż w sklepach internetowych, tak więc warto najpierw pojeździć po okolicy, może kupisz taniej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niż TOYO a równie skutecznie spełniających swoje zadanie....ale

> wiadomo wybór należy do każdego z nas....ja poszukam czegoś

> tańszego...

Przelicz wydatek na okres użytkowania opon - wtedy okaże się, że warto kupić jednak przyzwoite nowe. Chociaż rozumiem, czasem nie ma kasy i nie da się nic z tym zrobić. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przelicz wydatek na okres użytkowania opon - wtedy okaże się, że

> warto kupić jednak przyzwoite nowe. Chociaż rozumiem, czasem nie

> ma kasy i nie da się nic z tym zrobić.

No dokładnie ....musze wybrac cos pomiedzy cena/jakość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dokładnie ....musze wybrac cos pomiedzy cena/jakość....

Hmm, może zastanów się nad nowymi Sava Perfecta. Cena ok. 130 zł za sztukę, a opinie na www.opony.com.pl zdecydowanie lepsze niż np. za odpowiadające cenowo Barum. Wydaje mi się, że mimo niskiej ceny to może być bardzo przyzwoita opona.

Albo te Uniroyale:

http://www.opony.com/opony/48445_uniroyal_rallye_680.html

Ich cena wydaje się być b. atrakcyjna - są przecenione chyba z racji daty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, może zastanów się nad nowymi Sava Perfecta. Cena ok. 130 zł za

> sztukę, a opinie na www.opony.com.pl zdecydowanie lepsze niż np.

> za odpowiadające cenowo Barum. Wydaje mi się, że mimo niskiej

> ceny to może być bardzo przyzwoita opona.

> Albo te Uniroyale:

> http://www.opony.com/opony/48445_uniroyal_rallye_680.html

> Ich cena wydaje się być b. atrakcyjna - są przecenione chyba z racji

> daty produkcji.

Coś tam link przestał chodzić, pomyśl nad tymi Nawigatorami , będziesz miał spokój również i w zimie (dział niby z letnimi ale to są całoroczne, pewnie wiesz bo masz). Cena spokojna a i wysyłka darmowa. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, to Siena ma inny rozmiar opon niż Albea? Myślałem, że w obu

> autach jest to samo - 175/70 R14, a widzę, że Siena ma 65. No

> nic, to w takim razie nici z sugerowanej powyżej przeceny na

> Uniroyale...

Tak ok.gif standard Sieny, to 175/65/14 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś tam link przestał chodzić, pomyśl nad tymi Nawigatorami ,

> będziesz miał spokój również i w zimie (dział niby z letnimi ale

> to są całoroczne, pewnie wiesz bo masz). Cena spokojna a i

> wysyłka darmowa. Pozdr.

Mam takie....na przodzie a cały komplet na punto....są spoko tylko wg.mnie za szybko się zużywają....ale opony warte swojej ceny... o ile zimę ktoś spędza w mieście bo poza nim czasem nie dają rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie....na przodzie a cały komplet na punto....są spoko tylko

> wg.mnie za szybko się zużywają....ale opony warte swojej ceny...

> o ile zimę ktoś spędza w mieście bo poza nim czasem nie dają

> rady...

Tu masz racje brat te opony co sa w taraz moim punto to generalnie nadaja sie tylko na super odśnieżone drogi w zimie i lepiej żeby nie bylo górek a gdy znow jest cieplo to szybko znika bieżnik sick.gif wiec lepiej kupuj letnie opony a nie caloroczne h.jostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiec lepiej kupuj letnie opony a nie caloroczne h.jostwo

Ech,kocham takie odpowiedzi. Tak przeważnie piszą Ci,co nie jeździli na całorocznych.

Pytający nie ma za dużo kasy i myślę że kupno dwóch kompletów opon to trochę za dużo jak na jego możliwości finansowe, dlatego uważam że te Nawigatory to dobry kompromis ceny i jakości do całorocznej jazdy (a co do wgryzania się w śnieg i błoto pośniegowe, to dobrze im to idzie). Ale w końcu to pytający sam zdecyduje co kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ech,kocham takie odpowiedzi. Tak przeważnie piszą Ci,co nie jeździli

> na całorocznych.

> Pytający nie ma za dużo kasy i myślę że kupno dwóch kompletów opon to

> trochę za dużo jak na jego możliwości finansowe, dlatego uważam

> że te Nawigatory to dobry kompromis ceny i jakości do

> całorocznej jazdy (a co do wgryzania się w śnieg i błoto

> pośniegowe, to dobrze im to idzie). Ale w końcu to pytający sam

> zdecyduje co kupi.

Dwa posty wyżej wyraziłem pozytywna opinie o navigatorach II....z. zaznaczeniem ze na ciezkie warunki zimowe sie nie nadaja....ja bylem z nich zadowolony bo kupiłem je świadomie wiedząc że 90% moich tras to miasto które jest bardzo dobrze utrzymywane w zimie i pokonuje większych wzniesien.....i opony sprawdziły sie......dlatego takie rozwiązanie jest też brane pod uwage..........

Bo wolałbym np. kupić całoroczne niż np.letnie ale bieżnikowane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu masz racje brat te opony co sa w taraz moim punto to generalnie

> nadaja sie tylko na super odśnieżone drogi w zimie i lepiej żeby

> nie bylo górek a gdy znow jest cieplo to szybko znika bieżnik

> wiec lepiej kupuj letnie opony a nie caloroczne h.jostwo

Dobrze wiesz jak jest...teraz nr1 to mieszkanie a nie dowolność w wyborze opon.....a te navigatory wcale nie są takie złe....

Pożyjemy zobaczymy tobie też juz niedługo się zkończą opony i wtedy się okaże czy nie będziesz miał dylematu.....jakie kupić....

Wiadomo że najlepiej nowe i dobrej renomowanej firmy....ale zazwyczaj tak jest że się nie tylko ma to wtedy na głowie i trzeba wybierać....czasem świadomie....troszke coś innego "gorszego" i poprostu uważać na mokrym i śliskim.....a czasem nawet najlepsze opony nie pomogą...... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ech,kocham takie odpowiedzi. Tak przeważnie piszą Ci,co nie jeździli

> na całorocznych.

wpysk.gifi tu sie kolega myli bo wlasnie takie "caloroczne" mam u siebie w aucie nono.gifwe wczesniejszym cc mialem opony letnie i zimowe wiec tez wiem jak sie na nich jezdzi. uzbroj_zlo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze wiesz jak jest...teraz nr1 to mieszkanie a nie dowolność w

> wyborze opon.....a te navigatory wcale nie są takie złe....

> Pożyjemy zobaczymy tobie też juz niedługo się zkończą opony i wtedy

> się okaże czy nie będziesz miał dylematu.....jakie kupić....

> Wiadomo że najlepiej nowe i dobrej renomowanej firmy....ale zazwyczaj

> tak jest że się nie tylko ma to wtedy na głowie i trzeba

> wybierać....czasem świadomie....troszke coś innego "gorszego" i

> poprostu uważać na mokrym i śliskim.....a czasem nawet najlepsze

> opony nie pomogą......

Dobrze wiem brat jak to wyglada 20.GIF no niestety trzeba czasem dobrze sie zastanowic co wybrac!!Ja raczej nie bede sie dylemacil jakie kupic gdyz dla mnie to nie bedzie inwestycja na 1rok a do roboty tez juz nie mam 5km (po równym jak wczesnej) tylko niestety dalej i wiecej gorek i co idzie z tym w zimie rozne warunki na drodze.Ale co Ty kupisz to Twoja decyzja pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tu sie kolega myli bo wlasnie takie "caloroczne" mam u siebie w

> aucie we wczesniejszym cc mialem opony letnie i zimowe wiec tez

> wiem jak sie na nich jezdzi.

Jeżeli nie ma się kasy na dwa komplety opon to lepsze te, niż ślizganie się w zimie na letniakach 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie dajcie jakieś propozycje opon nowych bo chyba takowe kupie... ok.gif najpierw kupie sobie 2 a za jakiś czas dokupie kolejne 2 nowe ...chyba będzie to najlepsze rozwiązanie tego tematu....

Podajcie firme i model opony no i jak pamiętacie cene....i czy jesteście zadowolenie z opon czy odradzacie ich zakup...dzieki za wszelkie sugestie i opinie..... food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchajcie dajcie jakieś propozycje opon nowych bo chyba takowe

> kupie... najpierw kupie sobie 2 a za jakiś czas dokupie

> kolejne 2 nowe ...chyba będzie to najlepsze rozwiązanie tego

> tematu....

> Podajcie firme i model opony no i jak pamiętacie cene....i czy

> jesteście zadowolenie z opon czy odradzacie ich zakup...dzieki

> za wszelkie sugestie i opinie.....

Hmm, zaczynasz wątek od nowa? Ja akurat podałem Ci już oponki, sam mam takowe i jestem zadowolony z wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchajcie dajcie jakieś propozycje opon nowych bo chyba takowe

> kupie... najpierw kupie sobie 2 a za jakiś czas dokupie

> kolejne 2 nowe ...chyba będzie to najlepsze rozwiązanie tego

> tematu....

> Podajcie firme i model opony no i jak pamiętacie cene....i czy

> jesteście zadowolenie z opon czy odradzacie ich zakup...dzieki

> za wszelkie sugestie i opinie.....

Popatrz na opinie w podanych wyżej przeze mnie linkach (co prawda linki do opon w wymiarze dla Albei, bo myślałem że są takie same jak w Sienie). Opinii są tam setki, a nawet tysiące, więc powinny być do pewnego stopnia miarodajne. Wydaje mi się, że kupiłbym wspomniane wyżej Savy (na Twoim miejscu).

Mnie prześladują od 2 samochodów Pirelli P3000 i źle mi się na nich jeździ po wodzie. Do tego są drogie - więc nie polecam. zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage cene i oceny tej savy to chyba faktycznie warto sie tym zainteresowac smile.gif ja sie wahalem miedzy uniroylami 550 rallye, kleber dynaxer 2 i yokohama a,drive. Wybor padl na uni, placilem 162 zl za sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> biorac pod uwage cene i oceny tej savy to chyba faktycznie warto sie

> tym zainteresowac ja sie wahalem miedzy uniroylami 550 rallye,

> kleber dynaxer 2 i yokohama a,drive. Wybor padl na uni, placilem

> 162 zl za sztuke

No mnie też kusi, żeby sobie letnie wymienić - ale mam praktycznie nowe - przejechane na nich 6000... Więc mimo wszystko głupootą byłoby je wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor padl na uni, placilem 162 zl za sztuke

Trochę dużo jak na te opony. Ja za swoje japończyki Toyo PROXES T1-R 195/50 R15 82V dałem 172,60 zł. za sztukę. Zakupiłem w sezonie zimowym( 27.12.2007). Opony rocznik 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybor padl na uni, placilem 162 zl za sztuke

> Trochę dużo jak na te opony. Ja za swoje japończyki Toyo

162 PLN za UNI 550 to świetna cena

ja już kupowałem po 197 palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, zaczynasz wątek od nowa? Ja akurat podałem Ci już oponki, sam

> mam takowe i jestem zadowolony z wyboru.

O widze jednak ze juz jest wiecej opini... wink.gif teraz trzeba tylko wybrac soc z tego i dopasc w dobrej cenie...dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu akurat do mnie ciągle pijesz? A gdzie jest jakis tekst świadczący że do Ciebie pije? hmm.gif już dawno napisałem co i

> jak. wiem......

Napisałem tylko konkluzje końcowa....że poszukam nowych opon...ale skoro uważasz to za picie do Ciebie to...ja nie kumam...przeciez nic do Ciebie nie napisalem.... yikes.gif Odpowiedziałem tylko...."zbiorczo" a że pod Twoim postem to chyba Cie to nie zabolało... 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to i tak przeplaciles bo teraz sa w cenie 153 zl

Ostatnio jak sprawdzałem to były za 183 zl , a teraz są za 156,70 zł. Kurcze zimy nie ma to powinny zdrożeć - no chyba że wysprzedają końcowki z magazynów. Pozdr. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem tylko konkluzje końcowa....że poszukam nowych opon...

Nie chodziło mi tylko o koniec (prześledź całość)

>ale

> skoro uważasz to za picie do Ciebie to...ja nie kumam...przeciez

> nic do Ciebie nie napisalem....

A na czyje wątki odpowiadałeś?

>Odpowiedziałem

> tylko...."zbiorczo" a że pod Twoim postem

A ja tam wolę być samotnikiem.

>to chyba Cie to nie

> zabolało...

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...napewno żadne Dębice..jak ktoś kiedyś napisał na forum, powinni do Nich dorzucać trumnę GRATIS ;-).

Ja do Uniaka kupilem sobie Yokohama A.Drive A01. Super oponka za taką cenę - kupiłem w internetowym sklepie. Jak się dotrze warstewka fabryczna, to paru setkach kilosów na mokrym...staje prawie w miejscu:-) Rewelka! Na suchym oczywiscie również cool cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm...napewno żadne Dębice..jak ktoś kiedyś napisał na forum, powinni

> do Nich dorzucać trumnę GRATIS ;-).

> Ja do Uniaka kupilem sobie Yokohama A.Drive A01. Super oponka za taką

> cenę - kupiłem w internetowym sklepie. Jak się dotrze warstewka

> fabryczna, to paru setkach kilosów na mokrym...staje prawie w

> miejscu:-) Rewelka! Na suchym oczywiscie również cool

No właśnie dużo opini o dębicy jest negatywnych że na mokrym są bardzo kiepskie.........znowu o zimowych dębicach nie można złego powiedzieć......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie dużo opini o dębicy jest negatywnych że na mokrym są

> bardzo kiepskie.........znowu o zimowych dębicach nie można

> złego powiedzieć......

Ha i tu zależy, komu co leży. Opony zimowe takie jak Dębica, Kormoran, Montero itp. są w naszych warunkach zimowych super, a raczej były. Te opony z racji swojego agresywnego bieżnika rewelacyjnie spisują się na kopnym śniegu - targają śnieg aż do trawy...:-). Jednak, niech ktoś sprubuje się na tych oponach zatrzymać na mokrej nawierzchni jeszcze nie daj Boże teraz jak jest tak ciepło i opona miękka...było sobie życie smile.gif

Jak dla mnie, to ludzie mieszkający bliko Zakopanego to oczywiście mogą dawać na tego typu oponach. Jak ktoś dużo jeździ i korzysta w zimie z odśnierzonych tras jak autostrada, droga szybkiego ruchu itp. to raczej niech zainwestuja w coś lepszego. Rewelacyjna opona o rozmiarze 195 to...Good Year Ultra Grip 7 no i oczywiscie nowa Michelin Alpine A3...ale ta cena :-). Szwagier ma Good`a w Skodzie i ciągnie po śniegu jak bestia pomimo nie pozornego bieżnika, a po mokrym...hmmm miodzio:-)odprowadza wodę że hej. Ale myśmy chyba mieli o letnich rozmawiać, sorki za zboczenie z tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rewelacyjna opona o rozmiarze 195 to...Good Year Ultra Grip 7 no

> i oczywiscie nowa Michelin Alpine A3...ale ta cena :-). Szwagier

> ma Good`a w Skodzie i ciągnie po śniegu jak bestia pomimo nie

> pozornego bieżnika, a po mokrym...hmmm miodzio:-)odprowadza wodę

> że hej. Ale myśmy chyba mieli o letnich rozmawiać, sorki za

> zboczenie z tematu.

Hmm, Ultragripy 7+ mam teraz i na śniegu momentami jadą niechętnie. smile.gif Ale woda i szybka trasa jak najbardziej OK.

Alpin A3 to moim zdaniem przepłacanie za oponę o właściwościach zbliżonych do naszych zimowych Dębic. zeby.GIF Czyli super w śniegu i tylko tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wq mnie niektorzy tez przesadzaja juz z tymi debicami 270751858-jezyk.gif od 2 lat jezdzilem na passio, jezdze agresywnie niezaleznie od warunkow i jakos zyje 270751858-jezyk.gif trzeba byc bardziej uwaznym biglaugh.gif w sumie dopiero teraz bede mial jakies porownanie bo przesiadam sie na uniroyale 550 ale az takiej tragedii jak niektorzy wypisuja na debicach nie bylo smile.gif fakt faktem ze lepiej dorzucic 30 zl i kupic uni yokohamy czy klebery biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm...napewno żadne Dębice..jak ktoś kiedyś napisał na forum, powinni

> do Nich dorzucać trumnę GRATIS ;-).

Fantastycznie! Super! Jak ktos nie dostosuje prędkości do warunków, to nie ma bata - tylko czarny worek. Jeździło się w zimie na letnich Dębicach i na zimówkach, od prawie trzech lat na Nawigatorach (zimą super, na mokrym fakt że trochę ciągną-ale od czego rozum?) i na razie odpukać dojeżdzam do celu, stłuczek nie zaliczam a jazda moja jest jak to okraślają znajomi - dośc agresywna. Ech, dobra, starczy tego... ja wiem swoje bo jeżdżę a inni tylko gdzieś słyszeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... powiem tak. Jeździłem na Alpine A3 i naprawdę są niezłe. Właśnie w porównaniu do Ultragrip7 lepiej "wybierają" śnieg, zatem są bardziej w tym kierunku zaprojektowane. Jednak odprowadzanie wody również spoks, a w porównaniu do Dębicy... nie ma co nawet porównać. Oczywiście to moja opinia, a każdy ma swoje zdanie. Dużo też zależy jaki rozmiar danej opony miało okazje się testować.

Tutaj linka z testami:

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Win...rcePageID=8979#

Ale wracając do tematu opon letnich, tutaj test niestety z 2007 roku:

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Som...urcePageID=8772

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fantastycznie! Super! Jak ktos nie dostosuje prędkości do warunków,

> to nie ma bata - tylko czarny worek. Jeździło się w zimie na

> letnich Dębicach i na zimówkach, od prawie trzech lat na

> Nawigatorach (zimą super, na mokrym fakt że trochę ciągną-ale od

> czego rozum?)[ciach]

Fajnie, ale są różne modele opon wink.gif Mi też nie podoba się psioczenie na Dębice, ponieważ mają dobre opony. Ale nikt mnie nie przekona, że opona taka jak VIVO nadaje się do czegoś innego niż jazda w piękne słoneczne dni wink.gif Dlatego oprócz producenta warto podać model opony na jakim się jeździ, bo Dębica Dębicy nierówna podobnie jak i inne firmy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie, ale są różne modele opon Mi też nie podoba się psioczenie na

> Dębice, ponieważ mają dobre opony. Ale nikt mnie nie przekona,

> że opona taka jak VIVO nadaje się do czegoś innego niż jazda w

> piękne słoneczne dni Dlatego oprócz producenta warto podać

> model opony na jakim się jeździ, bo Dębica Dębicy nierówna

> podobnie jak i inne firmy

Dębica Debicy nierówna? Chętnie poznam model opony, który w wygrał w jakimkolwiek teście... crazy.gif Dwa, jeżdziłem na dębicach, bo FIAT dawał i pewnie jeszcze daje, te oponki jako fabryczne. MASAKRA!

Nikt mnie nie przekona, że Dębica jest cool. Jeżlie chodzi o jeżdżenie na letnich oponach zimą.... pozostawię bez komentarza. Tę głupotę i bezmyślnosć można tylko wytłumaczyć ewentualnym brakiem kasy. Tylko szkoda, że oszczędzając naraża się życie innych, którzy na bezpieczeństwie nie zamierzają oszczędzać. Ja zmianę opon, wzorem innych krajów, wprowadził bym jako obowiązkową!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolego, jeździłeś na Dębicach, które we Fiatach były fabrycznie, czyli na 99% na VIVO - to jest opona dla samobójców i każda inna opona jest od niej lepsza wink.gif Nie brałbym wyników testów jako głównego wyznacznika jakości opony, często są to testy/artykuły sponsorowane a poza tym ta sama opona może się różnie zachowywać w różnych rozmiarach i na różnych samochodach. Co do zimowych - nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, żadne rozporządzenia, nakazy itp. Kiedyś jeździło się na letnich i liczba wypadków była mniejsza pomimo bardziej mroźnych i śnieżnych zim. Teraz większość myśli, że abs i zimowe opony uratują ich przed wszystkim. Nie mówię tego wszystkiego jako przeciwnik zimowych opon (zawsze zakładam zimowe gumki w listopadzie oink.gif) ani miłośnik Dębicy (mam na lato Klebery wink.gif) tylko jako zwykły kierowca wink.gif Aha, zimy są coraz cieplejsze, bardziej mokre, niedługo okaże się, że lepiej będzie jeździć na letnich lub całorocznych niż zimówkach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jeżlie chodzi o

> jeżdżenie na letnich oponach zimą.... pozostawię bez komentarza.

> Tę głupotę i bezmyślnosć można tylko wytłumaczyć ewentualnym

> brakiem kasy. Tylko szkoda, że oszczędzając naraża się życie

> innych, którzy na bezpieczeństwie nie zamierzają oszczędzać. Ja

> zmianę opon, wzorem innych krajów, wprowadził bym jako

> obowiązkową!

Taaa, fajnie piszesz, a najlepiej to od razu rozstrzelać. Glupotą jest niedostosowanie prędkości i swoich możliwości do panujących warunków. Bo 20 lat temu ktoś słyszał o zmianie opon? Śmigało się na kartoflakach w każdy dzień i pogodę, a teraz myślisz że założysz zimówki a one mają klej i zawsze w zimie będą Cię trzymać na drodze. A tak w ogóle wróć do pierwszego postu - pytający właśnie nie ma KASY i stąd poleciłem mu te oponki, żeby nie musiał kupować dwóch kompletów opon. Pozdrawiam, I juz spadam z tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaa, fajnie piszesz, a najlepiej to od razu rozstrzelać. Glupotą

> jest niedostosowanie prędkości i swoich możliwości do panujących

> warunków. Bo 20 lat temu ktoś słyszał o zmianie opon? Śmigało

> się na kartoflakach w każdy dzień i pogodę, a teraz myślisz że

> założysz zimówki a one mają klej i zawsze w zimie będą Cię

> trzymać na drodze. A tak w ogóle wróć do pierwszego postu -

> pytający właśnie nie ma KASY i stąd poleciłem mu te oponki, żeby

> nie musiał kupować dwóch kompletów opon. Pozdrawiam, I juz

> spadam z tego wątku.

Jeżeli oponki mają być tanie, to np. wspomniane Yokohama na lato i Kleber na zimę.

Jeżeli ktoś nie widzi różnicy między zimówkami i letnimi... Ja mógłbym się zadłużyć, ale na letnich oponach w zimie w życiu jeździłę nie będę. Raz próbowałem wrócić z pracy po pierwszym śniegu... i dziękuję smile.gif

Swoją drogą, to podobnie jak nie było wcześniej opon zimowych, tak nie było też ABSu, ASRu, kseonów, inteligetnych hamulców, poduszek powietrznych itp. I co z tego? Teraz jest i trzeba korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaa, fajnie piszesz, a najlepiej to od razu rozstrzelać. Glupotą

> jest niedostosowanie prędkości i swoich możliwości do panujących

> warunków. Bo 20 lat temu ktoś słyszał o zmianie opon? Śmigało

> się na kartoflakach w każdy dzień i pogodę, a teraz myślisz że

> założysz zimówki a one mają klej i zawsze w zimie będą Cię

> trzymać na drodze. A tak w ogóle wróć do pierwszego postu -

> pytający właśnie nie ma KASY i stąd poleciłem mu te oponki, żeby

> nie musiał kupować dwóch kompletów opon. Pozdrawiam, I juz

> spadam z tego wątku.

Nie musisz spadać z wątku.....wiem że polecałeś i generalnie ja je też polecam.....choć wiem że na mokrym są zdradliwe ale to jedyne słuszne rozwiązanie jak chce się nowe....i na cały rok....koniec tematu. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.