Skocz do zawartości

IMMOBILAIZER POMOCY!!!


wojto79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Dzis moja asterka odmowila posluszenstwa:(

Na stacji zatankowalem i koniec - nie odpalila! Komp mowi ze to immo i tu moje pytanie jak mozna gada obejsc bo slyszalem ze bez problemu ale moze ktos z Was wie jak.

Pomocy:)))

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o orginalne immo ? Wcale nie tak łatwo obejść, trzeba zagrzebać w sterowniku silnika i wymienić zawartość pamięci EEPROM.

Ale może tak:

1. Jaki dokładnie błąd jest zgłaszany

2. Spróbuj drugim kluczykiem

W zależności od tgo jaki błąd, problem może być w kluczyku (transponder kaputt), w puszce immo, w sterowniku lub w komunikacji pomiędzy puszką immo a sterownikiem

Możesz zdjąć obudowę stacyjki o obadać połączenia, czy immo dostaje swoje +12V po stacyjce itp.

Komuniakcja pomiędzy modułem immo a sterownikiem silnika odbywa się poprzez ten sam przewód którym idą impulsy prędkości. Ten przewód dochodzi też do radia. Czasem się zdarza , ze radio szczególne nieorginalne daje tam zakłócenia, Możesz jeszcze spróbować wyjąć (odłączyć) radio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> blad 85 radio mam oryginalne ale jak probuje zapalic silnik to pada

> jego zasilanie. drugim kluczykiem probowalem i wczoraj bylo ok

> nawet zaden blad nie wyskoczyl a dzis kaput. ktorym przewodem

> dochodzi 12v do immo?

Hmm, 85 to "zły sygnał".... Czyl;i wygląda na to że immo się nie może dogadać ze sterownikiem silnika.

Wyprowadzenia immo (ze schematu tego "ogólnodostępnego")

czarny +12V po stacyjce

czerwony +12V stałe

czerwono - niebieski, pin7 sygnał predkości i ilinia komunikacyjna zarazem do sterownika silnika.

czerwono - niebieski, pin 6 - sygnał prędkości, wejście. Ten przewód idzie do impulsatora w zegarach i do kostki od radia, TIDa/MIDa, tempomatu wink.gif

brązowo - czerwony - diagnoza, pin 3 w gnieździe diagnostycznym - bez znaczenia w tym przypadku

niebiesko - czerwony - lampka czek, coby immo też mogło ją sobie zapalić. Bez znaczenia w tym przypadku

brązowy - masa

Sprawdzić zasilania, również przy kręceniu rozruznikiem. Sprawdzić ten kabelek nieb-czerw. co idzie do sterownika silnika. Przechodzi on tez przez złącze X9 w prawym przednim słupku, tam koło komputera.

Jeżeli nie pomoże, to trzeba ise podłączyć z diagnozą co umożliwia odczyt parametrów bieżących, np ABCOM albo opelscanner i zobaczyć co tam w immo i w kompie silnika słychać..

Jeżeli by się tak źle stało że immo jets kaputt to najpeij wywalić immo ze steorwnika silnika. Taka usługa kosztuje koło 100 PLN tylko trzeba poszukać gdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no dzięki ale bez przesaaady wink.gif

To jeszcze takie info coby nie było wątpliwości:

Komunikacja immo - sterownik idzie po czerwono - niebieskim, czyli tym którym idą impulsy prędkości jak auto jedzie.

Kody transponderó są zapisane w puszcze immo a sama puszka tez ma jakiś unikatowy numer seryjny którym się przedstawia przy rozmowach ze sterownikiem (kompem). Komp oczywiście ma zapisane z którym immo ma gadać. Tym samym więc moduł immo, transpondery w kluczykach i sterownik silnika stanowią komplet.... Oczywiście można zapisać / skasować kluczyki do immo, ale do tego potrzeba TECH1/2 (prawdzicwy, nie na PC) lub Oelscanner oraz PIN do immo. PIN jest w papierach od auta jak auto jest kupowane now i zazwyczaj ginie gdy auto zmienia właściciela wink.gif PIN jest przypisany do konkretnego moduł immo. Da się go co prawda jakoś tam wyczytać z tego modułu ale trzeba mieć czym frown.gif

Można też przypisać nowy moduł immo do sterownika silnika,a le to chyba tylko TECHem 2. Prawdziwym oczywiście.

Posumowując: przy immoproblemach najlepiej wywalić gada ze sterownika - potrzeban interwencja pana speca..... Lub lutownica, programator do EEPROMów szeregowych typu 24Cxx i co najważniejsze nowa zawartość do wprogramowania do EEPROmu.. Tzw WSAD. Wszystko mam, tylko wsadu nie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie:)

wsiadlem do auta po pracy i zapalilo. zgasilem pod domem i juz drugi raz nie chcialo a do diagnozy doszly dwa nowe bledy. teraz mam 84,85,14. i tu prosba czy ktos moglby przeslac mi na maila wszystkie kody bo np 85 w spisie na WOA nie wszystkie sa.

z gory dzieki.

mail to [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam ponownie:)

> wsiadlem do auta po pracy i zapalilo. zgasilem pod domem i juz drugi

> raz nie chcialo a do diagnozy doszly dwa nowe bledy. teraz mam

> 84,85,14. i tu prosba czy ktos moglby przeslac mi na maila

> wszystkie kody bo np 85 w spisie na WOA nie wszystkie sa.

> z gory dzieki.

> mail to [email protected]

http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to szwankuje komunikacja między modułem immo a kompem.. Czyli zasilanie modułu immo, linia komunikacyjna w pierwszej kolejności

O ile z samym immo nie ma jakiś problemów. Moduł immo ma też swoje błedy które zapamiętuje. Mozna by się do niego z diagnozą podłączyć jakąś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moze by mu odlaczyc zasilanie na kilka godzin powinien wtedy pasc i

> wykasowac bledy, nie sadze zeby 14 lat temu astry mialy

> podtrzymanie zasilania.

Mozna, może zapomnia. Ale:

w nowszych sterownikach silnika błędy zapisywane są w pamięci nieulotnej.

W twoim sterownikuk silnika nie wiem jak jest wink.gif

Immobiliser ma swoją pamięć błędów... Nie wiem czy zapamiętywane są te błędy "na stałe", chociaż EEPROM w immo jest.

Ale z drugiej strony co to da ? Przyczyny błędów raczej nie naprawi. Lepszym rozwiązaniem by było wycyztać błędy z modułu immo. Chyba niestety tylko narzędziowo. Chociaż można może spróbować zwierać pin 3 w złączu diagnostycznym (ten od immo) do masy. Moze coś wybłyska wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepne sie do tematu wink.gif

Co dokladnie odcina immo ( 7 pinow pod stacyjka ) w pracy silnika ze nie da sie go odpalic? Bankowo wiem ze pompa paliwa przestaje dzialac i co jeszcze? Sygnaly idace od kompa do disa?

Jutro i tak przychodzi gosciu co ma sciagnac immo i przeprogramowac, ale zastanawiam sie czy jest jakis "chalupniczy" sposob by na chwile odpalic fure omijajac immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.