Skocz do zawartości

Co to może być?


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj słyszę dziwny odgłos w samochodzie podobny do sygnału, który wydaje ciężarówka jak cofa, taki pik pik pik. Dźwięk jest bardzo cichy i trzeba się dobrze wsłuchać, żeby go usłyszeć. Słychać go w okolicy miejsca na nogi pasażera na przednim fotelu. I co najciekawsze słychać go tylko jak zapalę światła mijania, w pozostałych przypadkach jest cicho. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Talibowie

wpysk.gif

Pewnie czekają na jakiś świetlny sygnał smile.gif

A teraz proszę mi tu nie spamować w poważnym wątku, tylko radzić co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie i Panie runda druga. Po sprawdzeniu okazało się, że to ciche pikanie to głośne buczenie przy wyłączonym silniku. Buczenie pochodzi z silniczka przedniego reflektora od strony pasażera. Sprawdziłem przed chwilą, że poziomowanie tego reflektora nie działa i słychać tylko buczenie. Czy to oznacza koniec silniczka poziomowania reflektora? Czy można wyłączyć silniczek reflektora, żeby nie buczał?

W skrzynce bezpieczników jest bezpiecznik odpowiedzialny za: Korektor ustawienia świateł reflektorów. Czy wypięcie bezpiecznika do czasu naprawy będzie miało wpływ na poziom świateł, czy ustawią się na 0? Czy silniczek reflektora jest naprawialny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza

> koniec silniczka poziomowania reflektora?

nie, moze syf ? moze wymieniles ostatnio zarowke i mu pomogles wpychajac jakos kable ?

Czy można wyłączyć

> silniczek reflektora, żeby nie buczał?

mozesz go odlaczyc zupelnie. Gdyby bylo slepko krzywe wypnij ze zdrowej lampy i ci podniesie na "zero" jednoczesnie dobra lampa bedzie nieruchawa.

> W skrzynce bezpieczników jest bezpiecznik odpowiedzialny za: Korektor

> ustawienia świateł reflektorów. Czy wypięcie bezpiecznika do

> czasu naprawy będzie miało wpływ na poziom świateł, czy ustawią

> się na 0?

patrz wyzej. Wypniesz bezpiecznik to silniczek sie nie ruszy..wiec co ma podniesc lampe ? wink.gif

Czy silniczek reflektora jest naprawialny?

na 90% nie.

Fundamentalne pytanie... zarowka czy xenon ? Bo ja o zarowce a o xenonie nie mam pojecia 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to oznacza

> nie, moze syf ? moze wymieniles ostatnio zarowke i mu pomogles

> wpychajac jakos kable ?

Nie wymieniałem ostatnio żarówki.

> Czy można wyłączyć

> mozesz go odlaczyc zupelnie. Gdyby bylo slepko krzywe wypnij ze

> zdrowej lampy i ci podniesie na "zero" jednoczesnie dobra lampa

> bedzie nieruchawa.

Ale jak go odłączyć. Kabel do zasilania reflektora jest jeden. Chcę odpiąć sam silniczek a nie cały reflektor.

> Fundamentalne pytanie... zarowka czy xenon ? Bo ja o zarowce a o

> xenonie nie mam pojecia

Żarówka

Z powodu braku szukajki ręcznie przeskoczyłem wątki z ostatniego roku i trochę poczytałem. Nie rozstrzygnięto tylko czy można wymienić silniczek bez wyjmowania reflektora po stronie pasażera.

Wiem też, że mogła wypaść kulka. Czy to można zobaczyć od góry reflektora albo ściągając nadkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę

> odpiąć sam silniczek a nie cały reflektor.

> Żarówka

Silniczek jest przykrecony na dwie śrubki - śrubokręt krzyrzakowy i po omacku trafisz. sam kabelek silniczka wchodzi w lampe to takie płaskie złącze i bez problemu wyciągniesz. a silniczek troche w lewo troche w prawo ... powinien sie wyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę

> Silniczek jest przykrecony na dwie śrubki - śrubokręt krzyrzakowy i

> po omacku trafisz. sam kabelek silniczka wchodzi w lampe to

> takie płaskie złącze i bez problemu wyciągniesz. a silniczek

> troche w lewo troche w prawo ... powinien sie wyczepić

Piszesz, że kabelek silniczka ma płaskie złącze w lampie i jest oddzielny, czyli ma osobne zasilanie. To dlaczego buczenie z silniczka minęło jak wypiąłem zasilanie żarówki, tę okrągłą złączkę na górze reflektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszesz, że kabelek silniczka ma płaskie złącze w lampie i jest

> oddzielny, czyli ma osobne zasilanie. To dlaczego buczenie z

> silniczka minęło jak wypiąłem zasilanie żarówki, tę okrągłą

> złączkę na górze reflektora?

yyy... bo ty jestes na zewnatrz lampy a on juz wewnatrz ? wink.gif czesc z "twojej" wtyczki to druciki do zarowki a czesc do silniczka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z powodu braku szukajki ręcznie przeskoczyłem wątki z ostatniego roku

> i trochę poczytałem. Nie rozstrzygnięto tylko czy można

wymienić

> silniczek bez wyjmowania reflektora po stronie pasażera.

Przeczytaj post pt."wymiana lewej żarówki"jest tam link do wymiany silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra Panowie i Panie runda druga. Po sprawdzeniu okazało się, że to

> ciche pikanie to głośne buczenie przy wyłączonym silniku.

> Buczenie pochodzi z silniczka przedniego reflektora od strony

> pasażera.

mi jakiś czas temu padł silniczek od strony kierowcy. Również było buczenie - raz podnosił/opuszczał raz nie. Zakupiłem na Alledrogo od WV tuarega za całe 10PLN :-)

280479790-294709494_1.jpg

Wymiana przez zdjęte nadkole i wszystko gra i śpiewa jak trzeba biglaugh.gif

Stary po wyjęciu rozebrałem i nie ma na nim żadnych śladów zużycia czy rdzy. Widocznie potencjometr stracił swoje właściwości/paramerty i głupieje sterowanie angryfire.gifsciana.gif

post-88514-14352491596077_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.