Skocz do zawartości

ciagle szarpanie w mk1


kisielkartuzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

drodzy koledzy z kacika, znowu postanowilem opisac moj problem, z ktorym mecze sie juz jakis czas. Moj kropek - mk1 1.2 75km szarpie dosyc podczas jazdy na roznych biegach, zwlaszcza na 1,2 czesto tez jak jade powoli lub ruszam.

Wymiana kabli niezbyt pomogla (byly to kable JANMOR) swiece wymienie tez na dniach. Jesli chodzi o kable JANMORA, pojezdzilem na nich kilka miechow i znowu widze, ze na jednym kabelku juz leca iskierki i podczas jazdy dosyc oduczwam takie przerywania.

Koledzy doradzcie mi cos, bo te szarpania sa naprawde denerwujace.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> drodzy koledzy z kacika, znowu postanowilem opisac moj problem, z

> ktorym mecze sie juz jakis czas. Moj kropek - mk1 1.2 75km

> szarpie dosyc podczas jazdy na roznych biegach, zwlaszcza na 1,2

> czesto tez jak jade powoli lub ruszam.

> Wymiana kabli niezbyt pomogla (byly to kable JANMOR) swiece wymienie

> tez na dniach. Jesli chodzi o kable JANMORA, pojezdzilem na nich

> kilka miechow i znowu widze, ze na jednym kabelku juz leca

> iskierki i podczas jazdy dosyc oduczwam takie przerywania.

> Koledzy doradzcie mi cos, bo te szarpania sa naprawde denerwujace.

> pzdr

...moge Ci doradzić zestawik kable + świece NGK i dopiero wtedy jak bedzie szarpać to bedziemy szukać przyczyny dalej...

filterek paliwa tez maznaby zmienić profilaktycznie... waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pożyczyłem samochód od ojca na tydzień (Punto 1,2 75 KM '96) i widzę, że ma podobne objawy do Twojego samochodu. W sobotę może znajdę chwilę, to popatrzę co to może być. Ale jak póki co stawiam na czujnik położenia przepustnicy. Taki potencjometr. Mam zamiar go potraktować WD40, żeby oczyścić od środka ścieżki. Mam nadzieję, ze to pomoże.

Z tego, co udało mi się zauważyć, to szarpanie występuje przy lekko wciśniętym gazie, w jednym połozeniu, stąd podejrzenia, że to ww. czujnik.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego, co udało mi się zauważyć, to szarpanie występuje przy lekko

> wciśniętym gazie, w jednym połozeniu, stąd podejrzenia, że to

> ww. czujnik.

Mam dokładnie to samo w swoim kropku i wymiana świec oraz kabli nie pomogła. Najgorsze jest to szarpanie jak trzeba się poruszać powoli w korku, bez półsprzęgła się po prostu nie da jechać sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widze, ze nie jestem sam

ta przypadlosc jest jak nieuleczalna choroba - pojawia sie i nie chce zniknac

w bylej 75 (o czym juz kilka razy pisalem) wymienilem chyba wszystko co bylo do wymiany na nowe oryginalne, lub prawie pryginalne (od tylu: pompa, filtr paliwa, TPS, czujniki temp, MAP Sensora, cewki, kable, swiece, lambde, filtr par paliwa+jego zawor, wiekszosc wezykow), czyscilem przepustnice ...i w zasadzie do konca problemu sie nie pozbylem.

Owszem bylo subiektywnie coraz lepiej, ale zawsze miedzy 2.500 a 3.000 czuc bylo szarpniecie przy malym obciazeniu silnika.

Walcz dalej, moze Tobie sie w koncu uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTTM hehe.gifhehe.gifhehe.gif

U mnie też coś podobnego jest, może jeszcze nie w tak dużym stopniu, ale troche zamula czasem, w służbowym Palio 75 też to było...

Staram się po prostu nie wku...ać wink.gif270751858-jezyk.gif

A utwierdziłem się w tym przekonaniu po tym co przed chwilą przeczytałem, że po wymianie wszystkiego praktycznie objaw nie zniknał...

Jak mu sie dołoży to idzie fajnie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.