Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Slawek_Carlsson

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. na szczęście udało się dogadać z właścicielami posesji - ubezpieczenie jak się okazało faktycznie jakieś było tylko nie obejmowało tej sytuacji - ostatecznie dostałem $ od właścicieli na naprawę.
  2. czy wystarczy kosztorys naprawy wystawiony przez PZU po oględzinach samochodu czy musi być rzeczoznawca niezależny ?
  3. więc byłem u właściciela z kosztorysem - z rozmowy wynika iż nie bardzo chętny na rozliczenie gotówką i zakończenie sprawy - cały czas utrzymuje że opłacają polisę i żona to wyjaśnia...umówiliśmy się na spotkanie w poniedziałek gdyż do tego czasu mają mieć niby odpowiedź o co chodzi z tą polisą - z jego ust padła jeszcze propozycja "daj mi to auto a ja Ci zrobię to taniej" - dla mnie ta opcja odpada gdyż mają opinię kombinatorów...więc prawdopodobnie polisa się nie znajdzie i chyba pozostanie sąd....teraz proszę o wskazówki jak dalej to rozegrać w przypadku sądu.. - wstawić auto do blacharza i robić na fakturę za swoją kasę i potem przedstawiać faktury w sądzie ? - na czas naprawy wziąć z wypożyczalni samochód i faktury również do sądu podczepić? - iść na policję po potwierdzenie notatki iż była taka interwencja i dołączyć do sądu ? i czy wysyłać jakieś listowne wezwanie do zapłaty z terminem kilku dni na kwotę z kosztorysu a w tym czasie robić auto i zbierać faktury ?
  4. Taki jest plan tylko czekam na wycenę z PZU żeby mieć poglądowe koszty naprawy od osoby uprawnionej a nie od Pana Mietka co młotkiem klepie za rogiem...
  5. dzięki za informację - pozostaje w takim razie czekanie na kosztorys.
  6. Brak AC niestety - wykup nieopłacalny
  7. Dokładnie taki mam plan - tylko czy na pewno dostanę kosztorys z PZU skoro już mam decyzję odmowy ?
  8. Witam, dwa dni temu wprost pod koła mojego samochodu wybiegła pies - nie mając szans nawet na naciśnięcie hamulca pies został potrącony, wezwałem policję na miejsce - właściciel psa dostał mandat, który przyjął i wraz z żoną podali mi numer polisy ubezpieczenia PZU DOM do zgłoszenia szkody. Następnego dnia zgłosiłem szkodę w PZU i umówiłem się na oględziny z Panem z PZU - pan przyjechał przeprowadził oględziny i powiedział ze postara się wystawić kosztorys naprawy w ciągu dwóch dni i tutaj sprawa się komplikuje.... dzwoni Pani z PZU i mówi ze polisa którą podali Ci państwo przestała obowiązywać w 2010 roku i z oczywistych przyczyn odmawiają wypłaty, jednocześnie powiedziała że powinienem dostać tak czy inaczej kosztorys naprawy z wykonanych oględzin. Zadzwoniłem do właścicieli psa i powiedzieli ze będą szukać polisy i twierdzą że cały czas opłacają składki tej polisy....mięli oddzwonić wczoraj i nic... ja na razie jestem w martwym punkcie...auto dość ucierpiało bo pies był duży.... Zastanawiam się czy PZU faktycznie przyśle kosztorys pomimo odmowy ? Byłaby to dla mnie podstawa do dalszych rozmów z właścicielami psa i dalszego załatwiania sprawy... Ewentualnie proszę o sugestie co dalej...
  9. Witam, wszystkich posiadam VB 1,6 16v z 2000 roku - wersja poliftowa silnik X16EL zabieram się za wymianę rozrządu tylko mam pytanie bo znalazłem w necie dwa sposoby ustawienia kół wałków rozrządu - pierwszy mówi żeby ustawić znaki na kołach zgodnie ze znakami na górze obudowy tej plastikowej, natomiast drugi aby ustawić znaki na kołach poziomo względem siebie - który sposób jest poprawny ? Drugie pytanie czy jest jakiś domowy sposób na zablokowanie w/w kół ? Wiem że są blokady na Allegro dość tanie ale niestety czas mnie troszkę goni z wymianą bo już 60 tyś przelatane na rozrządzie. Dziękuję za informację i pozdrawiam
  10. Witam, kupowałem VB w czerwcu, ogólnie dużo egzemplarzy w stanie kiepskim, ciężko znaleźć samochód z działającą klimą niezniszczony i nie skorodowany...mnie się w końcu udało - co prawda z silnikiem 1.6 ale dramatu nie ma jeśli chodzi o osiągi, spodziewałem się że będzie gorzej, zakupiłem model z rocznika 2000 - czerwiec, z polskiego salonu z historią serwisową (rozrząd itp), książką serwisową, fakturą zakupu na 70 tyś zł, dwoma kompletami kluczy, cała w oryginale, wnętrze jak nowe, TID nie wypalony, klima sprawna i pięknie chłodzi, brak wycieków dałem 5000 ale kończył się przegląd i OC - po zakupie jedynie wymieniłem łącznik stabilizatora za 40 zł i prześmigałem juz ponad 10 tyś , teraz zbliża się wymiana rozrządu i zaczyna pukać zawieszenie z tyłu ale tylko na nierównościach poprzecznych - trzeba zajrzeć po zimie. Przed zakupem polecam sprawdzić: - korozja - nadkola tył, doły drzwi - również od strony wewnętrznej - podwozie gdyż masa egzemplarzy jest skorodowana i dla picu popryskana barankiem - polecam mieć w kieszeni mały śrubokręt - odchylić dokładki progów i zerknąć (polift) - wyświetlacz tid czy nie wypalone piksele - stan klocków i tarcz z tyłu - obowiązkowo stan przewodów hamulcowych gdyż lubiały korodować. - luzy w tylnym i przednim zawieszeniu ogólnie polecam wycieczkę na najbliższą SKP i wejście do kanału z diagnostą
  11. > witam > Sprawa dotyczy dosc leciwego samochodu Corsa 1,2 96r (prosze nie przenosić na kącik opla). > Samochód kupiony i pasuje wymainic olej. > Przebieg widnieje 137 000km (czy tyle jest to nie wiadomo). > Karteczka wisi ze w 2014 był wlany mobil 10w40. > Na silniku nadmiernych wycieków nie widać, jakies pocenie jest ale małe. > Nie kopci, oleju zbytnio nie bierze (bo co mozna zauwazyć po 500km przebiegu haha). > Jedynie co jest to stukają szklanki . > Niektórzy twierdzą/piszą/mówią że wymiana oleju do rzadszy moze coś pomóc. > I teraz pytanie czy do takiego grata o niewidomym przebiegu wlać 10w40 czy jednak 15w40?? Czy jak > wleje 10w40 to on nie wyleci jakimiś nieszczelnosciami??? > Prosze doradzić? lej 10w40 ja taki leje u siebie (Mobil 1) przy przebiegu 243 tyś i jest ok, czasem dolewam bo mam lekki wyciek, poza tym jak kręci się silnik wysoko czasem to nie ma siły - trzeba dolać
  12. > Tylne siedzenie się od razu składa po zakupie jest Tigra z dużym bagażnikiem - nie znam nikogo kto > by jechal z tylu w Tigrze > Z przodu ja się nie miescilem - a jestem niski > W pumie jednak dużo więcej miejsca (wg mnie, subiektywnie) Tigra to auto dla dwóch osób i bagaże - dla psa nie ma już miejsca ...na potrzeby wakacyjne wymontowałem subwoofer a tutaj reszta wozidła
  13. > Ja mam 178cm i z przodu było całkiem normalnie pod względem miejsca, nie jestem gruby czy > coś...powiem więcej po sprzedaży Civika rozglądałem się nawet za Tigrą, tył mi się podoba za > to przód taki trochę więc auto odpuściłem. Te z 1.6 16v 100KM całkiem fajnie się odpychają. ...ja mam ok 175 cm i ważę niecałe 80kg - w lato nawet wygodnie się jedzie, ale w kurtce zimowej teraz robi się stanowczo zbyt ciasno - ale z drugiej strony po trasie Śląsk - Trójmiasto wogóle nie odczuwaliśmy z zmęczenia czy jak dyskomfortu - znaczy siedzenia dość wygodne...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.