Skocz do zawartości

demontaż i naprawa ramienia wycieraczki


JacWeg

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim sposobem można ściągnąć ramię wycieraczki ze sworznia? Odkręciłem śrubę zabezpieczającą, ale próby "rozkołysania" ramienia na sworzniu niepowiodły się. Dawno nie było ramie ściągane, a poprzedni właściciel solidnie dokręcił śrubę zabezpieczającą.

Próbowałem też podważyć śrubokrętem, ale nie bardzo jest się o co zaprzeć, albo błotnik (wgniecie się) albo szyba ..

Jakieś preparaty chemiczne, czy specjalny ściągacz?

I przy okazji drugie pytanie: Czy ktoś się orientuje, czym można skleić/zespawać/złączyć ułamane ramię wycieraczki. Jakiś dowcipniś złamał ramię wycieraczki około 3 cm od mocowania ramienia do sworznia. Byłem już u ślusarza, ale powiedzieli mi że oni tego zespawać nie dadzą rady.... Nowe ramie nie dość że drogie (ponad 300 zł, to jeszcze trzeba czekać ponad 3 tygodnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakim sposobem można ściągnąć ramię wycieraczki ze sworznia?

> Odkręciłem śrubę zabezpieczającą, ale próby "rozkołysania"

> ramienia na sworzniu niepowiodły się. Dawno nie było ramie

> ściągane, a poprzedni właściciel solidnie dokręcił śrubę

> zabezpieczającą.

> Próbowałem też podważyć śrubokrętem, ale nie bardzo jest się o co

> zaprzeć, albo błotnik (wgniecie się) albo szyba ..

> Jakieś preparaty chemiczne, czy specjalny ściągacz?

> I przy okazji drugie pytanie: Czy ktoś się orientuje, czym można

> skleić/zespawać/złączyć ułamane ramię wycieraczki. Jakiś

> dowcipniś złamał ramię wycieraczki około 3 cm od mocowania

> ramienia do sworznia. Byłem już u ślusarza, ale powiedzieli mi

> że oni tego zespawać nie dadzą rady.... Nowe ramie nie dość że

> drogie (ponad 300 zł, to jeszcze trzeba czekać ponad 3 tygodnie)

raczej tylko ściągacz i też z wyczuciem bo np. w clio ściągał sie sam plastik a tulejka metalowa z wnętrza ramienia zostawała na swożniu silniczka crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji drugie pytanie: Czy ktoś się orientuje, czym można

skleić/zespawać/złączyć ułamane ramię wycieraczki. Jakiś dowcipniś złamał ramię wycieraczki około 3 cm od mocowania ramienia do sworznia. Byłem już u ślusarza, ale powiedzieli mi że oni tego zespawać nie dadzą rady.... Nowe ramie nie dość że drogie (ponad 300 zł, to jeszcze trzeba czekać ponad 3 tygodnie)

Mialem podobnie w fiacie, jak jakiemus cwokowi nie spodobaly sie ramiona wycieraczek i jedno rozwalil. nie naprawiaj tego, tylko sprawdz allegro, tak jak juz Ci to ktos zasugerowal, albo przejedz sie na jakis szrot i negocjuj cene, napewno bedzie taniej, szybciej no i wiesz jak wyglada to, co kupujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu śruby stuknij mocniej pięścią w ramie wycieraczki z góry, w kierunku szyby dosyć energicznie. W 90% przypadków ramię zrusza się i ładnie zdejmuje. Nie ciągnij, a stuknij. Nie ma za co smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, czym można

> skleić/zespawać/złączyć ułamane ramię wycieraczki. Jakiś

> dowcipniś złamał ramię wycieraczki około 3 cm od mocowania

> ramienia do sworznia. Byłem już u ślusarza, ale powiedzieli mi

> że oni tego zespawać nie dadzą rady.... Nowe ramie nie dość że

> drogie (ponad 300 zł, to jeszcze trzeba czekać ponad 3 tygodnie)

skoro warsztat ślusarski to ramię metalowe (choć nie piszesz). zapodaj może jakieś foty, to będzie lepszy wgląd w sytuację i będzie można coś zaradzić--albo i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał z jakiego jest wykonany ułamany kawałek to jakiś stop metalu, bardzo lekki, czyżby to było aluminium? Materiałoznawstwo miałem jakieś 10 lat temu.....

Po świętach podjadę do firmy która spawa aluminium, zobaczymy co oni na to powiedzą.

Fotki 280551634-ramie.jpg

post-13906-14352491984124_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale do czego oryginał 300zł? Jak do Omegi w ASO za 300zł to ja mam

> kpl. 3 ramion wycieraczek?

mnie sie nie pytaj ale to pewnie do tego "Peugeot 307 Oxygo kombi ('07)" bo nie mysle ze do knedla ramie kosztuje 300zl zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.