Skocz do zawartości

Manual z wymiany ograniczników.


terminux

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Kiedy kupiłem fiacika drzwi strzelały przy otwieraniu tak, że wieczorem jak podjechałem na parking żona od razu wiedziała, że to ja. Więc postanowiłem to zmienić. Drogą kupna wszedłem w posiadanie nowych ograniczników za cenę 26 zł/szt. Potem pojechałem na działkę i zaczęło się. Potrzebny będzie klucz 10, śrubokręt krzyżak, torx T40, młotek i jakiś krótki pobijak. Dobrze jest wymieniać ogranicznik przy domkniętej szybie.

Najpierw odkręcamy śruby mocujące głośnik.

280842355-1.jpg

Potem odkręcamy głośnik i wyciągamy z niego wtyczkę.

280842355-2.jpg

Teraz luzujemy nakrętkę sworznia i odkręcamy ją prawie do końca.

280842355-3.jpg

Jakiś bolec lub krótki śrubokręt wstawiamy w nakrętkę sworznia i delikatnie uderzamy młotkiem wybijając go. Nie ma co się denerwować - sworzeń ma radełkowaną górną część więc siedzi w gnieździe dosyć mocno i trzeba kilka razy mu przywalić.

280842355-4.jpg

Teraz krótkim kluczem TORX T40 (albo wygiętym) odkręcamy śruby mocujące ogranicznik w drzwiach.

280842355-5.jpg

Odkręcony ogranicznik wyciągamy do wnętrza drzwi. Trzeba go pociągnąć w dół pod sporym kątem.

280842355-6.jpg

Nowy ogranicznik smarujemy smarem stałym (ja użyłem smoaru molibdenowego), szczególnie okolice rolek i montujemy w kolejności odwrotnej do demontażu.

280842355-7.jpg

Na koniec dokręcamy śrubę sworznia i cieszymy się ciszą przy zamykaniu i otwieraniu drzwi.

280842355-9.jpg

Może teraz będzie komu po pysku dać jak przyjadę wieczorem hmm.gif

post-4636-14352493845288_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przyda sie taki manualik bo sam mam zamiar wymienic ogranicznik po stronie kierowcy smile.gif a co do zakupow to polecam sklep auto sam w Łodzi bo maja na prawde dobre ceny biglaugh.gif przez net tez przyjmuja zlecenia. Ja za ogranicznik zaplacilem 18 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

A dlaczego to tak strasznie strzela?? Nie da sie z tym nic zrobic poza wymianą?? Jakies smarowanie nic nie da?? U mojego ojca w ALBEA tak strsznie strzela , masakra. Tylko wymiana pomaga?? Czy po wymianie juz jest spokoj czy strzela ale po cichu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego to tak strasznie strzela?? Nie da sie z tym nic zrobic

> poza wymianą?? Jakies smarowanie nic nie da?? U mojego ojca w

> ALBEA tak strsznie strzela , masakra. Tylko wymiana pomaga??

> Czy po wymianie juz jest spokoj czy strzela ale po cichu??

hmmm, na AC był chyba manual jak to "naprawić" zeby.GIF Wystarczy puszka piwa i kluczyk do odkręcenia nakrętki pod ogranicznikiem. Później owinąć trzpień ogranicznika blaszką z puszki po piwie, złożyć i cieszyć się ciszą (u mnie w Palio pomogło na rok, teraz znowu zaczyna strzelać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego to tak strzela??

Bo tuleja metalowa lata w ograniczniku. Oryginalnie to chyba jakimś plastikiem jest pokryte, który z czasem się wyciera. W "regeneracji" chodzi o to żeby pogrubić tuleję, tak aby nie miała luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam szanownych użytkowników strzelających drzwi naszych fiacików. Jeśli moge to powiem o swoim patencie na strzelające ograniczniki. Wystarczy odkręcić strzelający kołek tylko i delikatnie sfazować go szlifierką na obwodzie tak by miał delikatny kształt stożkowy (około 1mm) następnie w ramię i uchwyt ogranicznika włożyć kawałek przewodu gumowego od wody chyba 5mm i po włożeniu tego swożnia wszystko skręcić ładnie i nasmarować. Przewód ten działa wtedy jak tulejka między swozniem a obudową się znajdzie i wsio jest ok. U mnie po zrobieniu tego już 3 lata nic nie strzela a używam samochodu co dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanownych użytkowników strzelających drzwi naszych fiacików.

> Jeśli moge to powiem o swoim patencie na strzelające

> ograniczniki. Wystarczy odkręcić strzelający kołek tylko i

> delikatnie sfazować go szlifierką na obwodzie tak by miał

> delikatny kształt stożkowy (około 1mm) następnie w ramię i

> uchwyt ogranicznika włożyć kawałek przewodu gumowego od wody

> chyba 5mm i po włożeniu tego swożnia wszystko skręcić ładnie i

> nasmarować. Przewód ten działa wtedy jak tulejka między swozniem

> a obudową się znajdzie i wsio jest ok. U mnie po zrobieniu tego

> już 3 lata nic nie strzela a używam samochodu co dziennie.

ok.gifok.gifok.gif

Moim zdaniem wymiana ograniczników drzwi to nieporozumienie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.