Skocz do zawartości

BRAVA 1.4 -jak się ustrzec wymiany walka rozrzadu?


Rekomendowane odpowiedzi

niedawno wymienialem walek rozrzadu jak sie ustrzec tego zeby znów mnie to nie spotkalo czy co jakis czas zdjac pokrywe silnika i sprawdzic jak wyglada walek i czy jest smarowanie ,ile kosztuje uszczelka pod pokrywe silnika do 1.4 moze ktos wymienial pozdro dla wszystkich bravolotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niedawno wymienialem walek rozrzadu jak sie ustrzec tego zeby znów

> mnie to nie spotkalo czy co jakis czas zdjac pokrywe silnika i

> sprawdzic jak wyglada walek i czy jest smarowanie ,ile kosztuje

> uszczelka pod pokrywe silnika do 1.4 moze ktos wymienial pozdro

> dla wszystkich bravolotów.

Odpowiem Ci na pytanie na podstawie własnych obserwacji.

Po pierwsze to jeśli wymieniłeś wałek bez magistrali olejowej (tego potocznie zwanego pajączka) to dobrze by było zakupic ten element i wymienić.

W przypadkach uszkodzeń wałka rozrządu zawsze po naprawie stosujemy olej mobil 1(5w/50) który to po wielu testach okazuje sie najodpowiednijszy do tego silnika.Nie wiem czemu (oczywiście to dla tych co zaraz zażądają dowodów wzorów chemicznych itp. cyrków) akurat ten olej się spisuje ale tak jest - ostatni taki przypadek brava z przebiegiem 165 tys km - w ciągu ostatnich 30 stu miesięcy dwie wymiany gwarancyjne wałka (po przebiegach średnio 5-9 tys km) znikały krzywki.Po ostatniej wymianie plukanie silnika nowy wałek i krzywki nowa magistrala olej mobil 5w/50 - odpukac mija już prawie rok i nic - wszystko bangla.Sciągaliśmy przy okazji przeglądu pokrywe zaworów i walek jak nowy - czyli krótko mówiąc polecam mobila 5w/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.