Skocz do zawartości

Odchodzący plastik podszybia


maka777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Najprawdopodobniej na skutek temepratur zaczął mi odzchodzić plastik który jest między przednią szybą a maską. W tej chwili szpary sa takie, że podczas deszczu może się dostać tyle wody ile tylko będzie chciało.

Dodam, że plastik przykręcony jest trzema śrubami a odchodzi właśnie pomiędzy miejscami przykręcenia. Na chwilę obecną ratuję się czarnym silikonem ale zastanawiam sie jak ten element można jeszcze przykręcić/dokręcić/poprawić.

Spotkał sie ktoś z czymś takim?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Najprawdopodobniej na skutek temepratur zaczął mi odzchodzić plastik

> który jest między przednią szybą a maską. W tej chwili szpary sa

> takie, że podczas deszczu może się dostać tyle wody ile tylko

> będzie chciało.

miałem to samo, uzyłem silikonu i woda juz sie nie dostaje... biglaugh.gif

> Dodam, że plastik przykręcony jest trzema śrubami a odchodzi właśnie

> pomiędzy miejscami przykręcenia.

U mnie jest przykręcony w 4 miejscach, dwie naketki przy wycieraczkach i dwa wkrety chyba pomiedzy wycieraczkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szpary sa takie, że podczas deszczu może się dostać tyle wody ile tylko

> będzie chciało.

I niech się dostaje, daleko nie poleci wink.gif Zaraz poniżej szyby jest metalowa rynienka, która odprowadza wodę na boki (zielona strzałka na focie). Jeżeli na rancie, na który wskazuje czerwona strzałka masz szczelnie, woda nie wlewa się na filtr pp. U mnie od zawsze ten plastik odstawał a nie mam problemów.

Pozdroofka

fota33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem to samo, uzyłem silikonu i woda juz sie nie dostaje...

> U mnie jest przykręcony w 4 miejscach, dwie naketki przy

> wycieraczkach i dwa wkrety chyba pomiedzy wycieraczkami...

Ja też użyłem silikonu ale po jakimś czasie odchodzi spowrotem. A z tymi wkrętami to muszę sprawdzić w które miejsca najlepiej przypikować.

Do Lelka:

Wcześniej miałem mokry i zanieczyszczony filtr kabinowy (tydzień temu pisałem o słabym nawiewie). Zmieniłem podociskałem w miejscach o których piszesz i wygląda na to że filtr jest suchy.

Problem tylko w tym jak taki odstający plastik komponuje sie z agresywną linią mojego bolida zlosnik.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniłem podociskałem w miejscach o których piszesz

Skoro i tak bedziesz ściągał podszybie w celu posmarowania silikonem, bo:

> taki odstający plastik komponuje sie z agresywną linią mojego bolida

grinser006.gifzlosnik.gif

to przy okazji zanabądź jakiś uszczelniacz, nawet może być klej do szyb, w ostateczności silikon (chociaż może się nie sprawdzić), odtłuść rant na który wskazuje czerwona strzałka, zapodaj uszczelniacza (nie żałuj wink.gif ) na tę gąbkę, która przylega do owego rantu, przykręćpodszybie (oczywiście posmaruj tam gdzie Ci się nie komponuje wink.gif ) i zapomnij o mokrym filtrze pp. Obawiam się, że samo podociskanie nic nie da wink.gif Więcej info o tym miejscu tu: KLIK lub tu: kopia

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I niech się dostaje, daleko nie poleci Zaraz poniżej szyby jest

> metalowa rynienka, która odprowadza wodę na boki (zielona

> strzałka na focie). Jeżeli na rancie, na który wskazuje czerwona

> strzałka masz szczelnie, woda nie wlewa się na filtr pp. U mnie

> od zawsze ten plastik odstawał a nie mam problemów.

> Pozdroofka

U mnie też odstaje lekko ale nic z tym nie robię. Woda nie dostaje się na filtr pp.

Jedynie ostatnio zdjąłem podszybie żeby wyczyścić go z brudu biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie pomimo ze uszczelniłem tą rynienke to miałem wodę na filtrze pp. Po długich poszukiwaniach znalazłem szczelinę. Była w otworze tego plastiku w ktory wchodzi tulejka srodkowej wycieraczki(lub jak kto woli pasażera), nakętka plastikowa nie dociskała dobrze do plastiku i pod nia wplywala woda i powolutku kapała na filtr. Po oczyszczeniu, odtłuszczeniu zapodałem na nakretke silikon wysokotemperaturowy(taki miałem wtedy pod reka),dokreciłem i od tego czasu nic juz nie kapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli na rancie, na który wskazuje czerwona

> strzałka masz szczelnie, woda nie wlewa się na filtr pp. U mnie

> od zawsze ten plastik odstawał a nie mam problemów.

witam

dodam, że uszczelkę tą można nabyć w GSI po 36zł

ja kupiłem uszczelkę 9x 9mm niestety okazała sie ciut za mała i musiałem podklejać drugą mniejszą.Dopiero po wszystkim dowiedziałem się że mozna nabyć oryginał.

Może następnym razem jak będe wymieniał podszybie (mam peknięte od strony kieowcy) to kupie oryginał.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.