Skocz do zawartości

Ciągle spocona miska oleju.


Stefekp80

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poradźcie jak to w końcu zrobić. Pod tą pirerdoool... miską oleju nie ma uszczelki przynajmniej w moim silniku tylko jakiś silikon uszczelniający.

Siedzę w UK i robiłem tą miskę już dwa razy w tym roku za pierwszym razem już po miesiącu zaczęło mi kapać, klejona była oryginalnym oplowskim silikonem za drugim razem pojechałem do majstra na poprawę również z tym samym badziewiem. I teraz po 3 miesiącach znowu miska wilgotna i daje jej kolejny miesiąc jak zacznę znaczyć teren. A że silnik z racji swojego typu już i tak łyka swoje to przyjemniej z tym problemów nie chcę mieć. Nie wiem czy angielski vauxhall-lowski silikon jest szajsowaty czy te majstry coś robią źle.

Aczkolwiek po niedzieli będę w PL na urlopie i tak się zastanawiam czy by tutaj jakiegoś super mazidła nie kupić. Oplowski silikon czy jakiś inny specyfik?

Może spróbuję sam także czym to dokładnie odtłuścić?

I czym kleić?

Ile powinno schnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj tego:

280912579-szczeliwa.JPG

Jeżeli będzie uszczelka to REINZOSIL, jeżeli bez uszczelki tylko samo szczeliwo, to REINZOPLAST. Najlepszy byłoby szczeliwo Loctite, ale trochę drogie. Satysfakcja gwarantowana, przetestowane smile.gif

Żadnych silikonów, chyba że cycki chcesz powiększyć wink.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie poradźcie jak to w końcu zrobić. Pod tą pirerdoool... miską

> oleju nie ma uszczelki przynajmniej w moim silniku tylko jakiś

> silikon uszczelniający.

> Siedzę w UK i robiłem tą miskę już dwa razy w tym roku za pierwszym

> razem już po miesiącu zaczęło mi kapać, klejona była oryginalnym

> oplowskim silikonem za drugim razem pojechałem do majstra na

> poprawę również z tym samym badziewiem. I teraz po 3 miesiącach

> znowu miska wilgotna i daje jej kolejny miesiąc jak zacznę

> znaczyć teren. A że silnik z racji swojego typu już i tak łyka

> swoje to przyjemniej z tym problemów nie chcę mieć. Nie wiem

> czy angielski vauxhall-lowski silikon jest szajsowaty czy te

> majstry coś robią źle.

> Aczkolwiek po niedzieli będę w PL na urlopie i tak się zastanawiam

> czy by tutaj jakiegoś super mazidła nie kupić. Oplowski silikon

> czy jakiś inny specyfik?

> Może spróbuję sam także czym to dokładnie odtłuścić?

> I czym kleić?

> Ile powinno schnąć?

Ja skladalem na oplowski silikon, wszystko odtluszczone i suche. Jak narazie zero problemow. Podobno inne silikony nie daja rady, tak stwierdzil znajomy z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Użyj tego:

> Jeżeli będzie uszczelka to REINZOSIL, jeżeli bez uszczelki tylko samo

> szczeliwo, to REINZOPLAST. Najlepszy byłoby szczeliwo Loctite,

> ale trochę drogie. Satysfakcja gwarantowana, przetestowane

> Żadnych silikonów, chyba że cycki chcesz powiększyć

> Pozdroofka

Tego niebieskiego nie wiem gdzie kupić a to drugie to? - http://allegro.pl/item401325077_loctite_5900_300ml_uszczelniacz_silikon_klej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aczkolwiek lepszy byłby Loctite 589.

Nie chce psuć interesu zielikowi blush.gif ale tutaj (Irlandia) Loctite

to chyba najpopularniejszy środek i jest w każdym sklepie motoryzacyjnym.

W UK pewnie podobnie więc stefek lepiej sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce psuć interesu zielikowi

Straszny interes... wink.gif Nie dość że nic na tym nie zarabia to jeszcze lata na pocztę z paczkami, a towar sprzedaje taniej niż ma na półce w sklepie smile.gif

> Loctite to chyba najpopularniejszy środek i jest w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Dobrze tam macie... wink.gif A jaka cena?

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wlasnie zamowilem reinzosil mam nadzieje ze sprawdzi sie ok

Musisz pamiętać o jednej rzeczy: najważniejszą rzeczą przy tym specyfiku są... szybkie rączki smile.gif

Po nałożeniu specyfik po 5 minutach zaczyna "korzuchować" na powierzchni, więc trzeba się śpieszyć. Oczywiście bez przesady wink.gif

Mam poskładane u siebie część rzeczy na Loctite, część na Reinzosil i powiem Ci że po zaschnięciu wyglądają wzrokowo i dotykowo tak samo. Nawet zapach mają taki sam, a właściwie brak zapachu smile.gif Nie śmierdzą octem jak silikon.

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze tam macie... A jaka cena?

Uszczelka pod pokrywę zaworów (ty chyba polecałeś Loctite 598 ale ja miałem Loctite 5926 - tubka chyba 100ml) ok 4 EUR.

Kupowałem też ich silikon w kartridżu - 11,5 EUR (innych firm ok 10 EUR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uszczelka pod pokrywę zaworów (ty chyba polecałeś Loctite 598 ale ja

> miałem Loctite 5926 - tubka chyba 100ml) ok 4 EUR.

No to ceny porównywalne. Trudno, nie zamówi się TIRa pełnego tubek i nie bedzie się sprzedawało w Polsce grinser006.gif

Rozumiem, że stosowałeś u siebie. Kiedy i jak wrażenia?

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy i jak wrażenia?

Z tego co wyczytałem to jak się dobrze oczyści i równo, nie za mocno dokręci to na sucho nawet nie cieknie.

No to ja kozak spróbowałem i się załamałem jak zobaczyłem silnik po próbnej jeździe cały zalany shocked.gif

Wobec tego nabyłem Loctite (wtedy jeszcze nie znałem ale tylko to było), posmarowałem najpierw głowicę a później uszczelkę (z korka) czyli efektywnie po 2 stronach uszczelki i od tej pory ani kropelki. Pokrywa dokręcana "na czuja" bez klucza dynamometrycznego a na dodatek śruba w jednym rogu nie trzyma wcale bo ktoś chyba kiedyś ukręcił gwint i mimo to wszędzie suchutko (od 3-4 miesięcy).

Na opakowaniu napisane jest, że stosuje się to cudo zamiast uszczelki ale budowa głowicy (wypusty na śruby) chyba to uniemożliwia więc zapodałem na standardową uszczelkę.

Jakby kogoś kusiło to ostrzegam, że napisane jest także żeby NIE stosować jako UPG grinser006.gif

Reasumując - mam 2 lewe ręce a Loctite wszystko zatuszowało smile.gif.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokrywa dokręcana "na czuja" bez klucza

> dynamometrycznego a na dodatek śruba w jednym rogu nie trzyma

> wcale bo ktoś chyba kiedyś ukręcił gwint i mimo to wszędzie

> suchutko (od 3-4 miesięcy).

To by sięzgadzało. Widziałem jak człowiek przykręcił śruby miski palcami i powiedzial, że jak będzie ciekło to natępna wymiana uszczelki na jego koszt smile.gif

> Polecam

No to jest nas dwóch smile.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.