Skocz do zawartości

Gaśnie, nierówno chodzi i oboroty za niskie


trool666

Rekomendowane odpowiedzi

no i było chwile spokoju.......

ale ze sie zawsze spokoj kończy to i tym razem nie inaczej,

jest tak,

niskie obroty rzędu 500-700 czyli ledwo co dycha,na lpg za to obroty 1,500?

z obrotów wolno schodzi ,

na wolnych obrotach słychać ze nierowno pracuje, przerywa(jakby go zalewało -bo smierdzi z wydechu niespaloną mieszanką)

a ponadto jak go rano odpalam to zapali wkręci sie na te 2tys i gaśnie, -jeżeli mu pedałem gazu przytrzymam na 3tys to oki wystraczy z 5sek i jak puszcze gaz to chodzi,

ale jak mu nie wcisne gazu to opdali i odrazu gaśnie,

wymieniłem krokowca i był spokoj 2tygodnie,

przed wymiana to tylko wariowal z tym i obrotami, nie falował , chodził równo i nie gasł.

tylko trzymał za niskie a na gazie za wysokie

pacjent 1.2 8v beksa.gif

a i wypiołem wtyczki od sondy i od krokowca(gdyby cos ) na chwilkę i to samo jest

może jakieś propozycje, bo ja juz głupi jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm nie pomyslałem o tym,

> ale wtedy jest możliwosc ze bedzie mial za niskie obroty, śmierdzialo

> z wydechu beną i nierowno chodzil na niskich,takie lekkie

> szarpanie,??

...masz sonde ??

to teraz zobacz

komp na podstawie ilosci dostaczanego powietrza (to wie z sondy) dawkuje paliwo (stad smrodek niespalonego bo silnik nie jest w stanie go spalic biglaugh.gif)

jak sie dostanie dodatkowe powietrze, to obroty skacza/faluja (komp stara sie krokowym dopasowac na wolnych dawne by miec obroty stabilne)

zanim wiec wymienisz pol osprzetu, sprawdz czy nie masz przedmuchu na kolektorze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sonde mam -znaczy był -

> a jak najlepiej spradzic czy niema przedmuchu\;??

...tam masz podcisnienie..wiec zadne pianki sie nie nadadza biglaugh.gif

rozbierz, wymien uszczelki

Mi tak kiedys przy okazji wymiany uszczelki pod kapa sie wyszlo...ze trza pod przepustnica zmienic

od tego czasu obroty sie zrobily superstabilne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm, a jakbym podłączył pod kompa to wypluje błęda??

nie mam zielonego pojęcia niewiem.gif

w każdym razie jak by ten element był uszkodzony to auto różnie by reagowało na dodanie gazu. Kiedyś próbowałem odpalić auto właśnie bez podłączonego TPS'a odpalić się udało ale reakcja na wciśnięcie gazu była różna. Cyz marchewa się świeciła już nie pamiętam, bo to dawno temu było 270751858-jezyk.gif

aha co do wypiętych wtyczki sondy to jechałeś z odłączoną sondą czy tylko odpaliłeś i nie próbowałeś jechać??

U mnie po wypięciu sondy strasznie nim przez kilka km'ów miotało. Problem miałem z przygasaniem, auto nie jechało do 3500 później już normalnie, po kilku kilometrach się uspokoiło i w dolnym paśmie obrotów jechał już normalnie. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znowu przez chwilę nim szarpało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pali sie marchewa?? Jeżeli nie to usterka map sensora odpada ( w 1.1 spi przynajmniej, w 1.2 mpi chyba w tej kwestii różnicy nie ma )

idąc tropem Green'a sprawdź wężyk map sensora może jest gdzieś nadpęknięty/nadkruszony. Jeżeli nie to i tak go wypnij i wdmuchnij do niego powietrze, z powrotem zainstaluj i spróbuj odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

stało sie cos dziwnego,

przeszło mu,

znaczy przy okazji wymiany pompy paliwa odpinałem aku, wypinałem kompa i węzyk od map sensora i całego map'a.

Złożylem wszystko i póki co juz 3dzień (odpukać)śmiga jak należy,

????? wiec co jest? błedy an kompa cos wypluwa?? i po resecie jest ok?? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.