Skocz do zawartości

Rok mija


dtech

Rekomendowane odpowiedzi

To już prawie rok 10 sierpnia 2007 roku zaczęła się przygoda z Bravo.

Ale teraz nie o tym smile.gif, było parę dyskusji o wysokości składki na ubezpieczenie na następny rok i jak już wiem jaka jest.

Mam dokładnie taką samą jak rok temu, ubezpieczyciel został ten sam Generali. Koszt to 2500 zł za cały rok, wartość samochodu po roku to 63 tyś zł.

Następne duże koszty za rok smile.gifzlosnik.gifhahaha.gifzlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po 10kkm nawet filter powietrza wygladal niezle nie powiem..

Po weekendzie będę w stanie coś więcej napisać smile.gifzlosnik.gif mam zamiar zrobić gruntowne sprzątanie smile.gif plus właśnie ten filtr smile.gifhahaha.gif ale to zamiar ciekawe jak będzie z realizacją zeby.GIFzlosnik2.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już prawie rok 10 sierpnia 2007 roku zaczęła się przygoda z Bravo.

> Ale teraz nie o tym , było parę dyskusji o wysokości składki na

> ubezpieczenie na następny rok i jak już wiem jaka jest.

> Mam dokładnie taką samą jak rok temu, ubezpieczyciel został ten sam

> Generali. Koszt to 2500 zł za cały rok, wartość samochodu po

> roku to 63 tyś zł.

> Następne duże koszty za rok

a dlaczego taka sama składka skoro wartość spada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

U mnie też rok mija i jestem zaskoczony wysokością składki...

Najpierw zadzwonili z CU i chcieli mnie ubezpieczać, wg nich auto w ciągu roku utraciło 34% wartości, wycenili go na 42 tysiące, składka w wysokości 2200 PLN!

Zadzwoniłem do salonu gdzie ubezpieczałem auto przed odbiorem w Generali i wg nich auto utraciło od 19 do 23% wartości samochodu, wycenili go na 53 tysiące z maksymalnym zejściem do 49 tysięcy... Składkę obliczyli na 2700 PLN... Z tym, że tutaj całkowicie znieśli udział własny i nie ma sumy redukcji ubezpieczenia!

Trzy lata bezszkodowości OC i AC, grupa ryzyka lubelska...

Co ciekawe, chcą ubezpieczyć auto na kwotę za jaką teraz kupiłbym nowy samochód i twierdzą, że dla nich ważna jest wartość z faktury i utrata wartości wg tabel Eurotaxu a nie obecne ceny w salonach...

Ze względu na to, że auto jest w kredycie 0% bez wpłaty własnej, chyba lepiej zdecydować się na wyższą wartość wyceny, coby ubezpieczenie pokryło ewentualne roszczenia banku...

Bo jak już kiedyś ktoś na forum liczył, rynkowa utrata wartości jest większa niż kapitał spłaconego kredytu...

EDIT: Gdzie byście ubezpieczali? Różne kalkulatory on-line podają wartość pojazdu w granicach 42-45 tysięcy... Dla tych wartości składki oscylują w okolicach 2400, więc różnica w stosunku do Generali praktycznie niewielka, a suma ubezpieczenia większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw zadzwonili z CU i chcieli mnie ubezpieczać, wg nich auto w

> ciągu roku utraciło 34% wartości, wycenili go na 42 tysiące,

> składka w wysokości 2200 PLN!

> Zadzwoniłem do salonu gdzie ubezpieczałem auto przed odbiorem w

> Generali i wg nich auto utraciło od 19 do 23% wartości

> samochodu, wycenili go na 53 tysiące z maksymalnym zejściem do

> 49 tysięcy... Składkę obliczyli na 2700 PLN... Z

Jak przydzie do wypłaty ubezpieczenia to policzą ci według wartości rynkowej, a niestety jeżeli kupowałeś według cennika to spadek ceny jest jeszcze większy niż podaje CU - wczoraj widziałem u dealera niedobitek z 2007r. (nieużywany) 1.9 120 km za 43 000 zł (wyjśiowa cena była w okolicach 66 000 zł czyli spadek 35 % za nieuzywane. przy ubezpieczeniu wartość chcą wpisać jak największą z uwagi na swoją prowizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co liczyłeś na coś innego

> ja miałem mniejszą skłądkę już w pierwszym roku ale to

> chyba dlatego że ja Uć a Ty Wwa

Sprawdź jakie mają promocje w PZU. Ja swoją nową Bravke wartą 45000 PLN ubezpieczyłem w PZU za 1410 PLN (AC OC). Była promocja za bezwypadkową jazdę w OC 60% nabyłem prawa do pełnej zniżki na AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak przydzie do wypłaty ubezpieczenia to policzą ci według wartości

> rynkowej, a niestety jeżeli kupowałeś według cennika to spadek

> ceny jest jeszcze większy niż podaje CU...

No właśnie liczę się z utrata wartości, ale wyceniać roczne auto na kwotę za którą mogę kupić nowe auto to przesada...

Dlatego dzisiaj u innego dilera wyliczono mi składkę za 2500 złotych w Generali i 1850 złotych w Benefii...

Miał ktoś do czynienia z Benefią? Wchodzić w to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie liczę się z utrata wartości, ale wyceniać roczne auto na

> kwotę za którą mogę kupić nowe auto to przesada...

> Dlatego dzisiaj u innego dilera wyliczono mi składkę za 2500 złotych

> w Generali i 1850 złotych w Benefii...

> Miał ktoś do czynienia z Benefią? Wchodzić w to?

ja mam juz 3 rok, kupuje w mbanku i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie liczę się z utrata wartości, ale wyceniać roczne auto na

> kwotę za którą mogę kupić nowe auto to przesada...

> Dlatego dzisiaj u innego dilera wyliczono mi składkę za 2500 złotych

> w Generali i 1850 złotych w Benefii...

> Miał ktoś do czynienia z Benefią? Wchodzić w to?

Ja mam teraz NB ubezpieczone w Benefii. Akurat takie oferowali przy kupnie za 1900 PLN. Za jakieś 2 miesiące też mi mija rok i mam nadzieję, że policzą mi jakąś sensowną składkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam juz 3 rok, kupuje w mbanku i jest ok

Wiesz, dobrze jest jak nic się nie dzieje, gorzej jak się coś stanie... Ale chyba wtedy to nie ma reguły i z każdym trzeba o swoje walczyć...

mBank oferuje ubezpieczenia Benefii? Chciałem sprawdzić ile mi oni wyliczą, ale ta kalkulacja była jak wniosek kredytowy i nie dotrwałem do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, dobrze jest jak nic się nie dzieje, gorzej jak się coś

> stanie... Ale chyba wtedy to nie ma reguły i z każdym trzeba o

> swoje walczyć...

dokładnie ... 2miesiące temu auto wycenili do ubezpieczenia 68tyś ...a teraz pzu uceniło wartość nierozbitego na 55tyś ... ah te spadki wartości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.