Skocz do zawartości

PROBLEM - KLIMATYZACJA - STILO 1.9 JTD 115


przemekb22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Właśnie wybieram się na urlop i niestety moja klimatyzacja zaczęła dziwnie działać, a na długą trasę bardzo by się przydała. Nie chłodzi teraz tak jak powinna. Zimne powietrze leci tylko z nawiewów na lewo od środka deski rozdzielczej. Po prawej stronie leci normalne powietrze. Wydajnośc klimy w tym momencie jest bardzo kiepska. Bardzo proszę o pomoc w czym może tkwić problem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie chyba zrobić przegląd klimatyzacji. Być może problem pojawił się po tym, jak pewien mechanik wymienił filtr przeciwpyłkowy (o ile go w ogóle tam włożył, bo to dziwne, że mimo zamkniętego obiegu do auta docierają zapachy z zewnątrz - czy to normalne?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niską wydajność klimy może powodować zużyty filtr kabinowy (p/pyłkowy) albo ubytek czynnika chłodzącego.

W pierwszym przypadku "słabo wieje". U siebie niedawno wymieniałem filtr - ze środkowych nawiewów już w ogóle nie leciało powietrze, nawet przy najwyższym biegu wentylatora. Od poprzedniej wymiany upłynął ledwo rok, filtr nie był w sposób widoczny zapchany, a pomimo to prawie nie przepuszczał powietrza niewiem.gif

Po wymianie filtra wreszcie zaczęło wiać normalnie smile.gif

Przy niedostatecznej ilości chłodziwa klima "nie wyrabia" i z nawiewów leci wtedy letnie powietrze. Przy większym ubytku może to znaczyć że układ jest nieszczelny i czynnik gdzieś ucieka. U mnie po niedawnym nabiciu, przy ustawieniu najniższej temperatury, pierwszy raz zobaczyłem skraplanie się na wewnętrznej stronie szyby balwanek.gif

Dodajmy że rzecz działa się w krakowskich korkach, więc układ nie pracował z maksymalną wydajnością zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.