Skocz do zawartości

Czy można już...


puntomaniak

Rekomendowane odpowiedzi

> u mnie 4 miesiące 10000 km i zero problemów, do tego 0 dolewania

> oleju oraz zuzycie beznzyny średnie 7,2 w silniku z turbo (w

> cyklu jak najbardziej mieszanym)

ooo zapomniałem dopisać że u mnie 8.6 zużycie na odcinku ponad 2tys km, głównie miasto zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno fiat wdrożył jakiś tam system jakosci toyoty świat przewraca

> się do góry kołami

i pozniej jade droga i widze nowke land crusera stojacego na srodku a kierowca gapi sie w liczniki.. a na drugi dzien na srodku drogi sobie postoj robi avensis na awaryjkach zakrecony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bylo sobie jednak tego tjeta sprawic

Jest jeszcze nadziejaże za 2-3 lata uda się go sprzedać w dobre ręce.

Ojcu uno już 12 lat skończyło i jak skończy budowę zamierza coś używanego poszukać.

Oddam mu go na raty i wtedy coś nowego z T-jet poszukam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posłuchaj kolegów bo mają rację. Ja przy takiej odległości kupiłem

> 42 i mojej żonie tylko przez pierwsze 5 minut wydawał się za

> duży

Ja rowniez mam 42'' i niecale 3m odleglosci od TV .. i ciesze sie, ze nie wybralem mniejszego. 50'' nie potrzebowalem, z reszta nie zmiescil by mi sie na szafce wink.gif Nie kupowalem tez full HD - i tak nasze telewizje nie nadaja w takiej jakosci, a przy odleglosci wiekszej niz 1.5m nie widac roznicy pomiedzy HD i FullHD.. ot taki przerost formy nad trescia.. tym bardziej ze wchodza juz o wiele nowsze techonlogie z kilkukrotnie wieksza rozdzielczoscia wink.gif

BTW nie kupuj LCD, tylko wybierz plazme. Jakosc obrazu jest nieporownywalnie lepsza od tych wszystkich przereklamowanych LCD.

Liderem jest Pioneer z seria KURO a tuz za nim Panasonic. Daruj sobie wszelkiego rodzaju Samsungi i LG.. chyba ze chce sie wydac 2tys za 42'' wtedy nie ma co sie zastanawiac wink.gif Nie warto tez oszczedzac na lepszej powloce antyodblaskowej, chyba ze nie oglada sie TV w ciagu dnia wink.gif

PS. ... zeby jeszcze bylo co ogladac w tej telewizji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW nie kupuj LCD, tylko wybierz plazme. Jakosc obrazu jest

> nieporownywalnie lepsza od tych wszystkich przereklamowanych

> LCD.

Że tak się wtrącę po 3 bronkach, chyba do mnie to pisałeś zlosnik.gif

> Liderem jest Pioneer z seria KURO a tuz za nim Panasonic. Daruj sobie

> wszelkiego rodzaju Samsungi i LG.

Z pracy wiem, że w monitorach Samsunga pracujące 24h/d po ~1-1,5r, padają zasilacze, w LG po ~3-4l.

Mam w domu LG i jakieś przebarwienia etc. są przeciw LG

Od ok. 8-9 lat mam monitor Sony 20" crt i do dzisiaj "żyleta". Dlatego myslałem o Sony.

. chyba ze chce sie wydac 2tys

> za 42'' wtedy nie ma co sie zastanawiac Nie warto tez

> oszczedzac na lepszej powloce antyodblaskowej, chyba ze nie

> oglada sie TV w ciagu dnia

Liczę od 3 do 4kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że tak się wtrącę po 3 bronkach, chyba do mnie to pisałeś

taaak, zle mi sie kliknelo ;p

> Dlatego myslałem o Sony.

Sony nie robi plazm wink.gif

W cenie w ktorej szukasz dostaniesz niezlej jakosci Panasonica. Ja mam 42PV700 (kupowalem w styczniu za ok. 4500 gdy w necie kosztowal 5400) i jestem z niego bardzo zadowolony. Obecna seria to PV8xx (8/80/800). Sa jeszcze PY ale te sa fullHD. Nie sadze aby warto bylo pakowac sie w to... i tak nie widac roznicy.

Co do Panasow - jednocyfrowa seria ma najslabsze warstwy odblaskowe, 80 i 800 maja podobno te same, ale roznica sie 'wyposazeniem': lepszy dzwiek, inny design, wiecej wejsc/wyjsc. Bebechy te same.

Wybierz sie do sklepu, ustaw obok siebie ze 2-3 telewizory, upewnij sie ze dzialaja na tym samym zrodle sygnalu (najlepiej kablowka, ew. jakas cyfra+ lub n jesli tez tego uzywasz), zrestartuj do wartosci fabrycznych i oceniaj smile.gif Pamietaj tez, aby nie porownywac roznych wielkosci ekranow. Jesli patrzyszna 37'' to patrz tylko na takie, jesli 42'' to porownuj do siebie tylko ta wielkosc. 37'' zawsze bedzie gral 'ladniej' niz 42'', a 42'' niz 50''. Lepiej tez kupic mniejszy telewizor wyzszej jakosci niz wiekszy, ale marny.

Ja telewizor wybieralem ok. 3 tyg i w tym czasie wszyscy sprzedawcy w sklepach zaczynali wiac gdy sie u nich pojawialem, bo wiedzieli ze zaraz beda musieli nosic i przestawiac 40-kilowe kolosy wink.gif

Jesli moge cos doradzic - nie kupuj TV w necie. Kupowany sprzet trzeba koniecznie obejzec jeszcze przed zakupem, wbic do menu technicznego i sprawdzic 'przebieg', tak samo to czy nie ma nigdzie na ekranie pajeczynki. Taka uwaga - nie wolno transportowac telewizorow w poziomie! Nie wazne czy lezy na plecach, czy na ekranie - daje ci 90% szans, ze przy takim przewozie sprzetu ekran jesli sie nie rozleci to zostanie przynajmniej uszkodzony. Niestety firmy spedytorskie maja to w dupie i pakuja sprzet na swoje samochody jak im wygodnie.

Przed zaplacaniem za TV spradzilem w menu 'licznik' - mial 1 wlaczenie i dzialal 1 minute .. czyli dziewica wink.gif Chodzi o to, ze przy plazmie przez pierwsze 2-3 miesiace uzywania sprzetu nie swiecic go na maxa. Telewizor musi sie 'dotrzec'. Ustawia sie go na mniej wiecej 25-30% kontrastu, jasnosci itp.. oczywiscie tak aby wszystko bylo widoczne w dzien smile.gif Dopasowujesz to po prostu pod siebie, ale trzymasz sie niskich wartosci. Tylko ze ja swojego nawet pozniej nie przestawialem na mocniejsze ustawienia, wszystko mam zjechane na ok. 25% ale dzieki temu obraz jest przepiekny - bez przepalen, czern jest czarna, tonalnosc bez najmniejszego zarzutu smile.gif Tego nie da zaden przekolorowiony Sony, LG czy Samsung (LCD). Z Plazm z kolei Pansonic jest bezkonkurencyjny... o ile wylaczymy z rywalizacji Pioneera, tylko ze za 4tys raczej nie znajdziesz niczego wink.gif

Nigdy nie kupuj telewizora z wystawy, nawet LCD. Plazma ktora gra po 8-10h dziennie, 7 dni w tygodniu, 30dni w miesiacu ciagle ten sam jeden program, a do tego jest ustawiona na wysoki kontrast, jasnosc itp. jest do wywalenia. Powidoki ktore powstaja na ekranie sa pozniej nie do usuniecia. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby kupic nowy telewizor, a nie z wystawy.

Olej LCD .. to badziewie. Kup plazme, naprawde bedziesz zachwycony - ja jestem smile.gif Bezcenna jest mina znajomych ktorzy widzac jakosc obrazu na moim TV nie chca wierzyc ze moja plazma kosztowala polowe tego co ich super wypasione LCD fullHD ... a gra milion razy lepiej .. z kablowki hehe.gif Po odpaleniu DVD (nie mam full HD) zbieraja szczene z podlogi - zero opoznien, zero smug, zero pixeli .... tak powinien wygladac kazdy obraz w TV grinser006.gif

Ahaaa... nie sugeruj sie opinia sprzedawcow typu "paaaanie, te graja super... a tamte badziewie" - niech ci udowodnia. Texty ze "plazma sie wypala" .. itp. mozesz wlozyc miedzy bajki. Zanim plazma sie wypali i tak bedziesz zmienial telewizor na nowsza techonlogie.. LCD tez bedziesz musial zmienic. Sam pracuje w handlu i 95% klientow wychodzi z tym co ja chce im sprzedac, a nie z tym co im sie wydawalo ze chca. Pozostale 5% klientow wie dokladnie czego chce i nie prosza o rade, tylko o wystawienie faktury wink.gif To dziala w kazdej branzy. Kup TV pod wlasne potrzeby, te obecne.. nie na zapas wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W cenie w ktorej szukasz dostaniesz niezlej jakosci Panasonica. Ja

> mam 42PV700 (kupowalem w styczniu za ok. 4500 gdy w necie

> kosztowal 5400) i jestem z niego bardzo zadowolony. Obecna seria

> to PV8xx (8/80/800). Sa jeszcze PY ale te sa fullHD. Nie sadze

> aby warto bylo pakowac sie w to... i tak nie widac roznicy.

konkretnie polecajac to wybralbym model 42PV80 no chyba sie sie ktos upiera na full hd to 42PY85 zlosnik2.gif

>nie kupuj TV w necie. Kupowany sprzet

> trzeba koniecznie obejzec jeszcze przed zakupem, wbic do menu

> technicznego i sprawdzic 'przebieg', tak samo to czy nie ma

> nigdzie na ekranie pajeczynki.

sciagalem kilka tv z agito i kazdy mial 0 przebieg wiec moge polecic szczerze ten sklep, ceny dobre, pv80 kosztuje ok 2550zl..

no i plus zakupow przez neta.. 10dni na zwrot jak Ci sie np. obudowa tv nie zwidzi zakrecony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sciagalem kilka tv z agito i kazdy mial 0 przebieg wiec moge polecic

> szczerze ten sklep, ceny dobre, pv80 kosztuje ok 2550zl..

> no i plus zakupow przez neta.. 10dni na zwrot jak Ci sie np. obudowa

> tv nie zwidzi

taaaa ... http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17324

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konkretnie polecajac to wybralbym model 42PV80 no chyba sie sie ktos

> upiera na full hd to 42PY85

No i zgadzam się, że LCD to koszmar zlosnik.gif

Męczyłem sprzedawcę, by ustawił mi obok siebie LCD i plazmę, w końcu uległ.

Twardo zadawał mi sygnał z płytki, po podpięciu N-ki raczył mnie tylko discoveryHD i EutoSport HD. Jako niepokorny przełączyłem na TVP Sport i tu sprzedawca uległ "wyższości" LCD nad plazmą zlosnik.gif

Kolarze których można było obejrzeć, na LCD mieli twarze z kilkunastu kwadracików, numerów na LCD to nawet nie można było rozpoznać że to numery - na plazmie były do odczytania ok.gif

IThankYou.gif wszystkim i teraz spokojnie będę wybierał plazmę do swoich potrzeb ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba koniecznie obejzec jeszcze przed zakupem, wbic do menu

> technicznego i sprawdzic 'przebieg', tak samo to czy nie ma

> nigdzie na ekranie pajeczynki. Taka uwaga - nie wolno

> transportowac telewizorow w poziomie!

Pytanko - jak sprawdzić w Panasonic "przebieg"?

Normalnie z menu?

Wstępnie wybrałem Panasonic TH-42PY8 (Full HD), w sklepie jest za 3799 - nie tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanko - jak sprawdzić w Panasonic "przebieg"?

jesli dobrze pamietam to - na panelu TV F > VOL - > 3x0 na pilocie

> Wstępnie wybrałem Panasonic TH-42PY8 (Full HD), w sklepie jest za

> 3799 - nie tragedia.

tam jednego 0 w modelu zabraklo, doloz sobie do 80 jesli juz sie decydujesz na full hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ten sposób to można powiedzieć, że dwóch zer zabrakło

to bys musial juz Kuro brac zeby nikt nie mogl juz powiedziec ze bylo wyzszy model brac wink.gif

> A tak na poważnie, jakie walory użytkowe (poza kontrastem) ma ten z

> zerem od tego bez?

jak dobrze sie zakrecisz po sklepach to wyrwiesz tego 80 w cenie takiej samej albo podobnej jak znalazles 8 za 3799zika

80 standardowo jak to wyzszy model ma lepsze glosniczki, masz kontrast lepszy i co najwazniejsze antyrefleksa lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.