Skocz do zawartości

[F] uszczelka pokrywy zaworów


smitek

Rekomendowane odpowiedzi

> założyłem gumową.... wklejoną ślicznie na silikon czerowny i........

> 3 miesiące później zmieniałem na korkową bo.... gumowa

> ciekła....

Ciekła, bo silikon powinien być czarny, a nie czerwony smile.gif. I moment dokręcania śrub jest bardzo ważny - nie wolno tyle ile pary w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekła, bo silikon powinien być czarny, a nie czerwony

korkowa tez jest na czerwony i jakos nie cieknie confused.gif

. I moment

> dokręcania śrub jest bardzo ważny - nie wolno tyle ile pary w

> rękach.

nie wydaje mi się, żeby mechanik posiadający klucz dynamometryczny dokręcał śruby... "z łapki" no ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekła, bo silikon powinien być czarny, a nie czerwony .

ciekawa teoria :-)

uzasadnij idea.gif

> I moment

> dokręcania śrub jest bardzo ważny - nie wolno tyle ile pary w

> rękach.

powiedziałbym nawet: "zupełnie bez pary", delikatnie

ale nie ma co przesadzać i robić tego kluczem dynamometrycznym, jeśli ktoś nie posiada :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mojej teorii cieknie też częściej gdy odma (odpowietrzenie skrzyni korbowej) jest niepodłączone do okładu ssącego tylko wali w butelkę albo glebę.

Gdy silnik ssie przez odmę, nadmiar gazów ma mniejszą tendencję do wyłażenia z olejem przez uszczelkę dekla.

Ot taka moja teoria wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gumową bez silikonu - cisza i spokój. Inna sprawa, że wymieniałem uszczelkę 2x. Raz na starej pokrywie, 2gi raz przy wymianie pokrywy. Za 2gim razem ok - na starej pokrywie ciekło dalej.

Tyle, że w sumie wszystko wskazuje na to, że zadecydowała ... precyzja i umiar w dokręcaniu 270751858-jezyk.gif

Teraz wymieniam obie uszczelki w starym vw polo (pokrywy i.... głowicy grinser006.gif ). Tak tak - głowicę wykręciłem i właśnie ją czyszczę w domu a jutro składam do kupy tuk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.