Skocz do zawartości

Objawy uszkodzonej pompy paliwa lub wtryskiwacza!


marcin44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakie są objawy uszkodzonej pompy paliwa lub uszkodzonego wtryskiwacza? Jak dobrać się do pompy paliwa w palio 1.4 i ile trwa jej wymiana?

Pracę silnika cechuje falowanie obrotów niezależnie od temperatury. Dodatkowo słychać głośną pracę wtryskiwacza (odgłos pstrykania/strzelania). Resetowanie kompa nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grinser006.gif> Witam! Jakie są objawy uszkodzonej pompy paliwa lub uszkodzonego

> wtryskiwacza? Jak dobrać się do pompy paliwa w palio 1.4 i ile

> trwa jej wymiana?

> Pracę silnika cechuje falowanie obrotów niezależnie od temperatury.

> Dodatkowo słychać głośną pracę wtryskiwacza (odgłos

> pstrykania/strzelania). Resetowanie kompa nie pomaga.

uszkodzona pompa paliwa w ogóle nie podaje paliwa na wtryskiwacz. ZTCW w 1,4 wtrysk właśnie tak cyka, bo jeden wtrysk musi obsłużyć 4 cylindry.

mogę się mylić, bo 1,4 już nie mam sporo czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wtryskiwacza, to jak u mnie jeden się przytykał do auto dostawało zadyszki przy wyższych prędkościach. Tzn na 1, 2, 3 biegu nei było tego mocno czuć, ale jak wbijałem 4 to już nie przyspieszał a na 5 zaczynał zwalniać, obroty mogły być nawet pod 5k a objaw zawsze taki sam. Czyli miał coś w rodzaju braku mocy. Na wolnych pracował poprawnie.

Ostatnio natomiast wymieniałem przepustnicę bo miałem pokrzywioną, objaw był taki że obroty niekiedy spadały do ok 500, po czym znowu szły na 800 itp itd. Najpierw myślałem że to wina potncjometru, niestety na nowym było to samo, na examinerze wyszło że nowy potencjometr jest przestawiony w stosunku do prawidłowej pozycji i zaczęło się szukanie. Oczywiście ja tego nei robiłem tylko dostarczałem części, potencjometr do 1,6 kupiłem za 70, a przepustnicę gołą bez osprzętu za 50 pln z rozbitka.

Trzeba go podpiąć pod examiner i sprawdzić czy nie masz tego samego, ale takie uszkodzenie może spowodować tylko LPG, bo raczej przepustnica sama od siebie się nie pokrzywi, jedynie jakiś wybuch może chyba to spowodować, a po 1 regulacji ładnie poszedł kilka razy strzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę na beniurce, nie mam gazu także to odpada. No kur.... porażka jednym słowem. A czy wtryskiwacz da się jakoś przeczyścic? Czy zdemontowanie wtryskiwacza w palio 1.4 to jest duży kłopot? Generalnie dojście do niego jest, tylko kłopot w tym żeby przy odkręcaniu nie zrobić jakiegoś babola!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Planuje tak zrobić, ale czuje że te partacze nic nie wywnioskują a ja

> stracę tylko 60 zeta i czas.

nie musisz jechać do ASO , po drugie zdarzają się bardzo dobrzy mechanicy/ choć osobiście omijam mechaników/ i myśle że spokojnie sobie poradzą z odczytaniem błędow z komputera .... i coś podpowiedzą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> uszkodzona pompa paliwa w ogóle nie podaje paliwa na wtryskiwacz.

>

Witam! u mnie w kropasie była uszkodzona pompa ale dawał tylko słabsze ciśnienie (objawy podobne jak u ciebie) - pomogła wymiana całego modułu. Sprawdz może ciśnienie jakie daje pompa może tu jest cały szkopuł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Pozbyłem się już problemu. Okazało się że to wina silniczka krokowego i lewego powietrza. Wymieniłem cały kompletny monowtrysk na używkę i teraz autko zwija asfalt . Pompa i ciśnienie jest w porządku. "Nowy" wtryskiwacz chodzi zdecydowanie ciszej od starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.